FC Slovan Liberec | Zvládli jsme to jako jeden tým, těší Hybše vnitřní síla Slovanu
Menu Další Zavřít Zavřít
02.11.2017

Zvládli jsme to jako jeden tým, těší Hybše vnitřní síla Slovanu

Tomáš Honzejk
Liberec - Dlouho to vypadalo, že účinkování Slovanu v letošním ročníku MOL Cupu skončí zápasem s Karvinou. Jenže parta kolem kouče Trpišovského vyrovnala pět minut před koncem a v prodloužení byla jasně lepší. Pověstného “bůra” zařídil v prodloužení levý obránce Matěj Hybš.

Ubojovali jste postup v prodloužení. Jak bys zhodnotil utkání?
Bylo to náročné. Od začátku jsme vedli a hráli to, co jsme chtěli. Vše se nám dařilo. Pak po nějakých 30 minutách jsme zpohodlněli, nechali si dát do poločasu dva góly a udělali si to zbytečně těžký. Naštěstí se nám podařilo ke konci srovnat a v prodloužení jsme měli dle mého více sil a kvality, abychom zvítězili.

Zápas byl nervózní. Jaké to je na psychiku otáčet skóre?
V prvním poločase se nám nedařilo. Měli jsme spoustu střel, ale netrefovali branku. Naštěstí to tam ke konci spadlo a šli jsme do prodloužení. Karviná neodehrála špatný zápas. Bylo na nich vidět, že si věří, když byli ve vedení. My jsme si to udělali zbytečně složitý. V prodloužení jsme dali, myslím že zaslouženě, tři branky a vyhráli.

Ukázala se síla týmu a to, že máte povedený podzim?
Síla se určitě ukázala. Ve chvíli, kdy se vám daří tak jako nám v lize a jsme takzvaně v laufu, tak je jednodušší s vývojem zápasu něco udělat. Byl to zápas “vabank”, kde není čas na opravu. Kdybychom to nezvládli, byl by to konec v poháru. O poločase jsme si řekli, že teď je ta chvíle ukázat naší sílu a kvalitu, o které se poslední dobou mluví. Myslím si, že se nám to povedlo.

Navíc jste ukázali, že se vám střelecky daří v prodloužení. 4 góly v Hodoníně a 3 proti Karviné.
V Hodoníně to byl úplně jiný zápas s jiným soupeřem. V tomto utkání se ukázalo, že sil máme pořád dost. Máme kvalitní kádr. Po střídání se nesníží kvalita na hřišti. Zvládli jsme to jako jeden tým a užijeme si postup.

Potvrdilo se, že vám nesedí hra do plné obrany?
To bych tak úplně neřekl. Oni takhle hráli v podstatě celý zápas, že byli v bloku. My jsme prvních třicet minut hráli výborně. Hledali si prostory, dobře to tam prostrkávali. Bohužel jsme nebyli efektivní v koncovce. Druhou půli to bylo skoro to samé, ale nemyslím si, že by nám to vyloženě nesedělo. Nakonec jsme tam ten gól před koncem dotlačili a v prodloužení rozhodli.


Generální partner
Preciosa
Prémiový partner
Tipsport
Hlavní partneři
T-Mobile Renomia AUTO KP Plus Pregis Canis Pivovar Svijany
Další partneři
Star taxi Eurovia
Mediální partneři
Radio Blaník Liberec Hitrádio Contact