FC Slovan Liberec | Reportáž ze zápasu: Ústí nad Orlicí - Slovan B 1:1
08.10.2022

B-tým remizoval v Ústí nad Orlicí, soupeř srovnal deset minut před koncem

Ústí nad Orlicí/Liberec – Druhá ztráta během aktuálního ročníku. Rezerva Slovanu měla nakročena v Ústí nad Orlicí k výhře, deset minut před koncem se ovšem prosadil střídající Radek Tichý. Naše mužstvo zůstane i po desátém kole na první příčce tabulky.
10.kolo, sobota 8.10.2022, 16:00
TJ Jiskra Ústí nad Orlicí TJ Jiskra Ústí nad Orlicí
1:1
(0:0)
FC Slovan Liberec BFC Slovan Liberec B
TJ Jiskra Ústí nad Orlicí: Jech – Langer, Mikor, Chleboun, Skalický, Tulach (67. Tichý), Stránský, Souček, Špatenka, Hynek (85. Krátký), Bednář (67. Mafunzwaini)
FC Slovan Liberec B: Pešl - Winkler, David, Kranthove (58. Hudák), Daněk - Lupoměský (75. Lexa), Šolc (46. Juzvak), Polyák, Málek , Horňáček - Hadaščok (58. Valenta)
Branky: 80. Tichý – 67. Stránský (vl.). Rozhodčí: Vitvar – Svoboda, Stieber. ŽK: 48. Stránský, 90. Mafuzwaini – 90+1. Jaja. Diváci: 150.

Slovan v posledním kole přestřílel Hlinsko vysoko 5:0 a bodovat chtěl také na půdě Ústí nad Orlicí, se kterým se setkával už v ČFL. Ve vyrovnaném duelu mělo naše mužstvo herní převahu v držení balonu, vyložené šance si však vyprodukovat nedokázalo.

První branka přišla v 67. minutě, kdy si míč do vlastní branky srazil Stránský, béčko ale udržet vedení až do závěrečného hvizdu nedokázalo. V 80. minutě srovnal Tichý a duel tak skončil remízou 1:1. Ta znamená druhou ztrátu rezervy Slovanu v aktuální sezoně.

Na postavení v tabulce se však nic nemění. Slovan i nadále zůstává na první pozici, kde drží náskok před dvojicí Benátky nad Jizerou, Hlinsko. S jedním z hlavních vyzyvatelů se utkají modrobílí už příští týden, když se představí na Městském stadionu v neděli 16. října (10:15) právě proti Benátkám.

Josef Petřík (FC Slovan Liberec): „Utkání se hodnotí trochu složitěji, protože jsme byli lepší, měli jsme balon na kopačkách, bohužel jsou věci, o nichž se moc mluvit nesmí. Lidé nás nepustili do tlaku, v podstatě není moc co hodnotit. Je škoda, že když jsme vedli 1:0 po vlastní brance soupeře, že jsme to neudrželi. Měli jsme pasáž, kdy jsme mohli přidat druhý gól. Čisté gólovky jsme si ale nevypracovali, protože hra byla rozkouskovaná, čelili jsme 30 standardním situacím a soupeř rychle akce přerušoval.“