FC Slovan Liberec | Reportáž ze zápasu: Ústí nad Orlicí - Slovan B 2:1
01.06.2022

Béčko opět prohrálo, tentokrát 1:2 v Ústí nad Orlicí

Ústí nad Orlicí/Liberec - Náš B-tým se v rámci 30. kola utkal s posledním týmem ČFL, Jiskrou Ústí nad Orlicí. Do duelu na soupeřově půdě jsme nevstoupili příliš dobře a před koncem první půle byl stav již 0:1. Po poločase jsme sice penaltou srovnali, pokutovým kopem však také soupeř skóroval na konečných 2:1. Naše rezerva je tak po této prohře výrazně blíž sestupu do Divize.
30.kolo, středa 1.6.2022, 17:00
TJ Jiskra Ústí nad Orlicí TJ Jiskra Ústí nad Orlicí
2:1
(0:1)
FC Slovan Liberec BFC Slovan Liberec B
TJ Jiskra Ústí nad Orlicí: Šmíd – Koukola, Hapal (84. Vošlajer), Souček (90+1. Šafránek), Špatenka, Tichý (90+1. Mayer), Anih (84. Onije), Grygar, Langer, Lněnička, Petrjanos (62. Vácha)

Náhradníci: Krátký – Chleboun, Mayer, Onije, Šafránek, Vácha, Vošlajer

FC Slovan Liberec B: Novák – Horňáček, Hudák, Kytka (62. Diame), Polyák, Šulc, Valenta (46. Málek), Vyčítal, Winkler, Yuzvak, Doumbia

Náhradníci: Musil – Daněk, Diame, Holub, Málek, Zvěřina

Branky: 41. Tichý, 68. Hapal – 57. Polyák

Žluté karty: 25. Langer, 75. Anih - 66. Polyák

Rozhodčí: Doubrava – Nejedlo, Hamouz

Naše rezerva vstoupila do utkání velmi opatrně a nervózně. Obecně nebylo k vidění v první části duelu mnoho šancí, hra byla především o soubojích. První branku zápasu vstřelili domácí, konkrétně Radek Tichý.

Slovan o poločase změnil rozestavení a již v 57. minutě vyrovnal po pokutovém kopu. Ten úspěšně proměnil Tomáš Polyák. Béčko následně mělo i další šance, žádnou z nich však neproměnilo. Po jedné akci domácích odpískal rozhodčí proti nám pokutový kop, který Ondřej Hapal proměnil až na druhý pokus, přičemž při tom prvním náš gólman míč vyrazil, ale měl při tom předčasně vyběhnout.

Naše mužstvo se snažilo vyrovnat, nicméně přes zhuštěnou obranu se mu nepodařilo prosadit. Duel tedy skončil naší prohrou 1:2 a tým trenéra Myslivce se tak výrazně přiblížil sestupu do Divize.

Petr Myslivec (FC Slovan Liberec): „Zápas se mi teď hodnotí těžko, protože je potřeba se ještě podívat na sporné momenty na videu, což byly ruce domácích ve velkém vápně. První byla v desáté minutě, druhá asi čtvrt hodiny před koncem. Obecně byl však první poločas z naší strany velmi nervózní, hráči totiž věděli o co se hraje. Neměli jsme moc kvality směrem dopředu, vyhazovali jsme mnoho míčů. Nicméně soupeře jsme pořád ještě drželi na distanc. První poločas byl bez šancí na obou stranách. Do druhé půle jsme prostřídali a změnili rozestavení, což se nám vcelku vyplatilo. Takže jsme pak následně proměnili penaltový okamžik v 57. minutě. Pak jsme měli hned dvakrát další šanci Málkem, když jednou nastřelil hráče stojícího v brance. Měli jsme šance na to, abychom šli do vedení. Bohužel jsme však po jedné špatně vyhodnocené situace nabídli soupeři pokutový kop. Při něm náš brankář pokus domácího hráče zlikvidoval. Na upozornění pomezního rozhodčí, že se pohnul brzo, se však akce opakovala. Na druhý pokus už soupeř branku dal. Od té doby se soupeř uchýlil pouze k obraně, odkopával míče. My jsme se snažili útočit, ale se zhuštěnou obranou jsme si nedokázali poradit.“