FC Slovan Liberec | Reportáž ze zápasu: Slovan B - Ústí nad Orlicí 1:2
07.05.2023

Béčko podruhé v sezoně prohrálo, nestačilo na Ústí nad Orlicí

Liberec – Poprvé na jaře bez bodu. B-tým musel v utkání s Ústím nad Orlicí dohánět dvoubrankovou ztrátu, a ačkoliv Jakub Hudák vykřesal naději v podobě snížení, další šance již zůstaly nevyužity. Slovan podlehl hostujícímu celku na Městském stadionu 1:2.
25.kolo, neděle 7.5.2023, 10:15, Městský stadion
FC Slovan Liberec B FC Slovan Liberec B
1:2
(1:2)
TJ Jiskra Ústí nad OrlicíTJ Jiskra Ústí nad Orlicí
FC Slovan Liberec B: Pešl – Jaja, Lehoczki, Michal, Govaers (82. Ješeta), Lexa (73. Valenta), Winkler, Juzvak, Hudák, Lupoměský (82. Daněk), Hadaščok
TJ Jiskra Ústí nad Orlicí: Jech – Stránský, Chleboun, Mikor, Langer, Špatenka, Hynek (67. Sokol), Souček (90+3. Skalický), Kozák (79. Petrjánoš), Bednář, Tichý
Branky: 63. Hudák – 12. Chleboun, 33. Bednář. Rozhodčí: Svoboda – Haleš, Stieber. ŽK: 55. Lehoczki, 59. Hadaščok, 90+2. Michal, 90+2. Winkler – 90+2. Langer. Diváci: 76.

Slovan naposledy poznal hořkost porážky 25. září, kdy prohrál s Dvorem Králové. Od té doby dvanáct utkání vyhrál a čtyři duely skončily remízou. Do zápasu s Ústím nad Orlicí ale výběr trenéra Josefa Petříka nevstoupil dobře a v první půli se prosadili hostující Patrik Chleboun a Jan Bednář.

Naše mužstvo mělo jako obvykle velkou optickou převahu, ale šance se tentokrát nerodily jednoduše. Jednu z těch v první půli zlikvidoval Hudákovi brankář Jech, napodruhé už byl liberecký střelec úspěšnější. Další příležitosti Ješety a Juzvaka ovšem kýženým vyrovnáním neskončily. Slovan tak podlehl Ústí nad Orlicí 1:2.

V tabulce se nic zásadního nemění. Do konce Divize C zbývá pět duelů, modrobílí jsou na první příčce s devítibodovým náskokem na Benátky nad Jizerou. Oba soupeři se utkají hned v dalším kole, už v neděli 14. května na půdě soupeře (17:00).

Josef Petřík (FC Slovan Liberec): „Bohužel jsme po osmi výhrách v řadě prohráli se soupeřem, který je dobře organizovaný v defenzivě a dostává málo branek. Nestačilo nám zhruba 75% držení míče. Je fakt, že i když jsme měli drtivou převahu, nevytvořili jsme si takové množství gólových situací tak, jak jsme zvyklí. V první půli se dostal do největší šance Hudák, sám postupoval na bránu, ale gólman střelu vyrazil na břevno. Ve druhé půli jsme vstřelili kontaktní gól na 1:2 Hudákem. Další šanci měl Ješeta a pak ještě v 90. minutě Juzvak. Zaplatili jsme za to, že jsme špatně vstoupili do utkání. Nepohlídali jsme si standardní situaci, po které následovala penalta. Druhou branku jsme dostali z hranice šestnáctky po křižné střele do šibenice, kde jsme měli přečílení tří hráčů na jednoho střílejícího a stáhli jsme daleko od něj. Tentokrát jsme udělali dost chyb i vzadu. V momentě, kdy takový soupeř vede 2:0 a může se soustředit jen na obranu, nedokázali jsme už skóre otočit. Mrzí nás to, ale zase na druhou stranu z toho nechceme dělat nějakou tragédii. Je to poučení a doufáme, že další zápas zvládneme."