FC Slovan Liberec | Reportáž ze zápasu: Slovan B - Chlumec nad Cidlinou 1:4
12.06.2022

Béčko se rozloučilo se sezonou prohrou s Chlumcem nad Cidlinou

Liberec – Škoda slov, neefektivita srazila našemu mužstvu vaz v aktuálním ročníku již poněkolikáté. Slovan opět předvedl proti Chlumci nad Cidlinou aktivní výkon, gólové šance ale končily na tyčích nebo na hostujícím gólmanovi. Rezerva se rozloučila s ročníkem prohrou 1:4 a končí v tabulce ČFL skupiny B na sestupovém 15. místě před Ústím nad Orlicí.
29.kolo, neděle 12.6.2022, 10:15
FC Slovan Liberec B FC Slovan Liberec B
1:4
(1:2)
FK Chlumec nad CidlinouFK Chlumec nad Cidlinou
FC Slovan Liberec B: Novák - Lupoměský, Valenta (76. Papoušek), Šulc (C), Juzvak (63. Šolc), Winkler, Vyčítal, Horňáček, Daněk, Holub, Málek
FK Chlumec nad Cidlinou: Brát – Samko (83. Obulor), Kopáč, Krčál, Bastin (83. Žahourek), Finěk, Labík T. (70. Vaníček), Čáp, Veselka (C) (76. Labík J.), Havlena (70. Mrázek), Zeman.
Branky: 33. Vyčítal – 19. Samko, 23. Bastin, 67. Havlena, 78. Bastin. Rozhodčí: Melničuk - Talpáš, Hányš. ŽK: 9. Horňáček, 57. Winkler, 66. Šulc (všichni LIB). Diváci: 100.

Utkání s Chlumcem mělo stejný scénář jako předchozí duely. Aktivní Slovan neproměňoval své šance a na druhé straně soupeř z úvodní vážnější akce skóroval. Po dvou úvodních nebezpečných situacích ve vápně před Jakubem Brátem, kdy v jedné z akcí dokonce Šulc nastřelil bližší tyč, skóroval na druhé straně Danny Samko.

První ránu dokázal ještě Radek Novák zlikvidovat, po dorážce už se však natahoval marně. A o čtyři minuty později bylo z pohledu Slovanu ještě hůř, nastřelený balon do šestnáctky našel nikým nehlídaného Tomáše Bastinyho, který uklidil neplánovaný pas pohodlně do branky.

Naše mužstvo dokázalo ještě do přestávky odpovědět z kopačky Davida Vyčítala, který využil rychlý útok, obešel Bráta a zakončoval do poloprázdné branky.

Aktivní byli domácí také po přestávce, sami na gólmana Bráta se řítili Juzvak i Šulc, ale oběma štěstí nepřálo. Dvougólové vedení vrátil Chlumci v 67. minutě Jan Havlena, jenž vytasil parádní ránu z voleje. Míč zaplul přesně k tyči. Hosté neměli dost, a o jedenáct minut později se radoval ještě Tomáš Bastin. Ten pláchl obraně Slovanu a přízemní ranou vyzrál také na Nováka. V samotném závěru ještě hosté vstřelili branku po tlaku, který následoval po rohovém kopu, duněla tyč i břevno, gól byl ale zrušen kvůli ofsajdovému postavení.

Slovan se rozloučil s ročníkem porážkou 1:4, sezonu tak zakončil sestupovým 15. místem.

Petr Myslivec (FC Slovan Liberec): „Dnešní zápas se bohužel odehrál podle stejného scénáře letošní sezony. Do utkání jsme vstoupili dvěma šancemi, jedna z nich skončila nastřelenou tyčí Šulcem, ale branku jsme nedali. Soupeř se z první vážnější akce opět prosadil a do poločasu přidal z další akce druhý gól. Stačili jsme do přestávky skóre zkorigovat na 1:2. Nástup do druhé půle byl z naší strany zase aktivní, dvě jasné šance, kdy jsme šli sami na brankáře. Šulc i Juzvak své šance neproměnili a soupeř byl na druhé straně absolutně efektivní. Jak jsem říkal: stejný scénář jako během celé sezony.“