FC Slovan Liberec | Reportáž ze zápasu: Dobrovice - Slovan B 2:1
10.06.2023

Béčko v posledním utkání Divize C podlehlo Dobrovicím 1:2

Dobrovice/Liberec – Rezerva Slovanu se rozloučila se skupinou C Divize porážkou 1:2. Naše mužstvo, které si s předstihem zajistilo postup do ČFL, srovnalo zásluhou Sebastiana Kopa čtvrt hodiny hry před koncem. Duel ovšem rozhodl v 85. minutě domácí Aleksandr Bora.
30.kolo, pátek 9.6.2023, 18:00
FK Dobrovice FK Dobrovice
2:1
(1:0)
FC Slovan Liberec BFC Slovan Liberec B
FK Dobrovice: Bartoš – Zelinka, Sedláček, Horák, Pečínka, Hubač (84. Cigánek), Bora, Kučera, Kohout (80. Kopecký), Volf, Tomíček (89. Kopřiva)
FC Slovan Liberec B: Musil – Kuľha (74. Bartoš), Horňáček (52. Holub), Kočka, Winkler, Ješeta (46. Jaja), Kop, Málek, Juzvak, Lupoměský, Valenta (61. Hadaščok)
Branky: 17. Tomíček, 85. Bora – 75. Kop. Rozhodčí: Bednář – Šimek, Schmeiser. ŽK: 55. Tomíček, (85. Sedláček) – 52. Beníček, 91. Holub. Diváci: 158.

Bylo to loučení se sezonou i šance pro hráče mladších ročníků, kteří proti Dobrovicím debutovali. Slovan opticky tahal za delší konec provazu, ovšem domácí dokázali velmi efektivně využívat svých příležitostí. Po jedné takové se prosadil Radek Tomíček. Naše mužstvo dokázalo srovnat patnáct minut před koncem zásluhou branky Sebastiana Kopa. Na body ovšem byla nízká efektivita využívání šancí málo, v závěru udeřil Aleksandr Bora a přisoudil vítězství na stranu soupeře.

Slovan tak ukončil sezonu 2022/23 v Divizi C s bilancí 23 výher, čtyř remíz a tří porážek. Celkem vybojoval 73 bodů, o dvanáct víc než v pořadí druhé Ústí nad Orlicí. Třetí skončily Benátky nad Jizerou. Naše mužstvo bylo s 89 vstřelenými brankami nejproduktivnějším celkem soutěže, zároveň nejméně také inkasovalo (22). Hned v polovině duelů, tedy patnácti, modrobílí udrželi čisté konto.

Chci i přes prohru poděkovat hráčům o to, že bojovali o výsledek až do konce. Jen mě mrzí, že jsme to nezvládli,“ hodnotil poslední duel sezony trenér Josef Petřík.

Josef Petřík (FC Slovan Liberec): „Utkání jsme bohužel prohráli 1:2, i když si myslím, že jsme podali celkem solidní výkon. Naším největším problémem byl během úvodní půle nedůraz v osobních soubojích a po celé utkání také neproměňování stoprocentních gólových příležitostí. Pokud máme šest takových šancí prakticky z malého vápna skoro do prázdné brány, kdy brankář leží, a trefujeme tyče, břevna a gólmana, nezasloužíme si vyhrát. V tuto chvíli je to obrovský problém. Pět hráčů z dorostu nám debutovalo, tři nastoupili od začátku a dva střídali, bylo to trochu znát v důrazu, rychlosti práce s míčem i dalších herních situacích. V něčem jsme trochu zaostávali oproti tomu, na co jsme zvyklí. Na druhou stranu, když si vytvoříte šest až osm gólových příležitostí, dáte jednu a soupeř vás potrestá, když z minima vytěží maximum, asi jde o zaslouženou porážku. Chci i tak poděkovat hráčům o to, že bojovali o výsledek až do konce. Jen mě mrzí, že jsme to nezvládli.“