FC Slovan Liberec | Reportáž ze zápasu: Hlinsko - Slovan B 0:3
30.04.2023

Béčko zvládlo venkovní souboj v Hlinsku, znovu je o krok blíže postupu

Hlinsko/Liberec - V rámci 24. kola Divize C se náš rezervní tým utkal v Hlinsku. Skóre otevřel v 21. minutě Hudák, který po změně stran přidal další branku. V samotném závěru utkání dodal třetí branku Juzvak. Béčko tak má na kontě osmou výhru v řadě a na postup do České fotbalové ligy ji stačí dvě výhry.
24.kolo, neděle 30.4.2023, 17:00, Hlinsko / tráva č. 1
FC Hlinsko FC Hlinsko
0:3
(0:1)
FC Slovan Liberec BFC Slovan Liberec B
FC Hlinsko: Bureš - Křivka, Nevole (87. Otradovský), Klika (62. Nemšovský), Formáček, Mayer (75. Hlouš), Křižák, Pilný (62. Zelenka), Bečička, Šejvl, Králíček (87. Rambousek)

Náhradníci: Doležal, Rambousek, Nemšovský, Otradovský, Hlouš, Zelenka.

FC Slovan Liberec B: Novák, Govaers, Michal, Horňáček, Lexa (85. Jaja), Hudák, Hadaščok (71. Ješeta), Winkler, Lupoměský (71. Valenta), Juzvak (87. Šolc), Daněk (87. Uchenna)

Náhradníci: Trojan - Ješeta, Valenta, Jaja, Uchenna, Šolc

Branky: 21. a 48. Hudák, 85. Juzvak

Žluté karty: 52. Lexa - 37. Křivka

Diváci: 180

Rozhodčí: Machýček Lukáš - Vnuk Josef, Dohnal Lukáš

Béčko se utkalo s týmem, který ještě donedávna mohl ohrožovat první místo ligové tabulky. Po špatné formě, kdy nevyhrál pět utkání v řadě, se však postupové ambice celku z Pardubického kraje velmi vzdálily.

Ambicím nepomohl ani dnešní zápas, když už v 21. minutě otevřel skóre Hudák. 18letý záložník přidal po změně stran i druhou branku utkání. Slovan měl i zbytek zápase pevně pod kontrolou, konečnou branku přidal v samotném závěru Juzvak.

Konečný výsledek tak byl 3:0, Béčko tak natáhlo vítěznou šňůru již na osm duelů. V lize stále drží 12bodový náskok na druhé Benátky nad Jizerou. Příště čeká svěřence trenéra Petříka domácí zápas proti čtvrtému Ústí nad Orlicí.

Josef Petřík (FC Slovan Liberec): „Odehráli jsme utkání na hodně těžkém terénu, měli jsme ho ale celou dobu pod kontrolou. Předvedli jsme vysoké držení míče, dominanci na balónu a vypracovali jsme si spoustu příležitostí. Domácí hrozili především dlouhými nákopy a brejkovými situacemi, se kterými jsme si poradili. Hráči hráli zodpovědně směrem dozadu. Možná komplikace mohla být ze závaru ke konci prvního poločase, když jsme zablokovali soupeři střelu. Jinak si myslím, že jednoznačně zasloužené vítězství. Pokud by byl lepší terén, tak by nejspíš bylo utkání rozhodnuté mnohem dřív. Děkuji hráčům za přístup, kluci na hřišti odevzdali maximum. Máme osmou výhru v řadě a máme z ní hroznou radost. Ačkoliv si na druhou stranu myslím, že nás dnes soupeř moc neprověřil. Už pomalu koukáme, abychom znovu hráli o soutěž víc, kam patříme. Zatím to však nechceme zakřiknout, stále musíme dva zápasy vyhrát.“