FC Slovan Liberec | Reportáž ze zápasu: FCSL - Plzeň 1:0
30.09.2023

Fotbalistky Slovanu zvládly domácí zápas proti Plzni, vyhrály těsně 1:0

Liberec - V pátém kole nejvyššího soutěže žen narazily naše fotbalistky na soupeřky z Plzně. Utkání, které se hrálo na hlavním stadionu U Nisy, mnoho šancí nenabídlo, ale nakonec skončilo příznivým výsledkem. Liberecké hráčky totiž vyhráli 1:0 díky brance Šárky Brázdové.
5.kolo, sobota 30.9.2023, 14:30, Stadion u Nisy
1:0
(0:0)
FC Viktoria PlzeňFC Viktoria Plzeň

Pižlová - Ducháčková (68. Brázdová), Šušolová, Sováková, Huvarová - Hlouchová (84. Jakimičová), Černá V. (C), Tenkrátová, Švíbková (68. Harvilová) - Černá T., Dinh Thanhová (46. Buryánová)

FC Viktoria Plzeň:

Holíková - Kadlecová, Kostohryzová (38. Knödlová), Lukáčová J., Lukáčová Z., Mrázová (C), Pacandová, Pajunkova, Pelikánová, Tauberová, Tomanová Ad. (85. Jančová)

Branky: 80. Brázdová

Žluté karty: 58. Huvarová, 86. Brázdová - 54. Pacandová

Rozhodčí:Pachtová M. – Holakovská T., Hessová T.

Diváci: 188

Liberecké fotbalistky vstupovaly do utkání hraném na hlavním stadionu U Nisy jako favoritky. Ovšem výhra proti Plzni se nerodila vůbec lehce. Velmi dlouho oba celky sváděly vyrovnané utkání, které nenabízelo příliš gólových šancí. I proto téměř dvě stě fanoušků v prvním poločasu branku neviděli.

Dočkali se až v 80. minutě, když se prosadila střídající Šárka Brázdová. Hubené vedení 1:0 se fotbalistkám Slovanu podařilo ve zbývajících deseti minutách udržet a nakonec se mohly radovat ze zisku všech tří bodů. Pro situaci v tabulce se jednalo o důležitou výhru, protože svěřenkyním trenéra Myslivce se podařilo odskočit od pátého místa a zároveň se dotáhnout na druhou Spartu (ztráta tří bodů) a třetí Slovácko (ztráta jednoho bodu).

Jaroslav Dittrich (asistent trenéra FC Slovan Liberec ženy): „Do zápasu s Plzní jsme šli s tím, že jsme si chtěli napravit reputaci po posledním nevydařeném utkání. Celý týden jsme se poctivě připravovali, měli jsme jednoznačný cíl zvítězit a připsat si tři body. Vyhrát se nám sice povedlo, ale za jakou cenu. Utkání se nehodnotí lehce, tři body máme, ale fotbalové krásy jsme divákům moc neukázali. Zápas byl plný nepřesností, málo šancí a vůbec postrádal všechno, co fotbal dělá fotbalem. Nicméně trpělivým přístupem jsme se dočkali jediného gólu, který utkání rozhodl. Dnes se dá říct, že jsme vydřeli vítězství...“