FC Slovan Liberec | Reportáž ze zápasu: Ml. Boleslav B - Slovan B 2:0
10.04.2022

Hitparáda šancí v prvním poločase skončila výhrou Boleslavi, béčko na body nedosáhlo

Redakce
Mladá Boleslav/Liberec – Tohle utkání bavilo! B-tým svedl s Mladou Boleslaví atraktivní bitvu plnou šancí, náročné zákroky předvedli oba brankáři. Úspěšnější byli ale domácí, kteří svoji převahu přetavili ve dvě branky Lukáše Maška a Ladislava Dufka.
20.kolo, neděle 10.4.2022, 10:15
FK Mladá Boleslav B FK Mladá Boleslav B
2:0
(2:0)
FC Slovan Liberec BFC Slovan Liberec B
FK Mladá Boleslav B: Lichtenberg – Vlk, Rulc, Jahić, Obadal – Sladký, Hlavatý, Mašek (67. Novotný), Langhamer (89. Komárek) – Dufek, Striković
FC Slovan Liberec B: Knobloch – Winkler, Horňáček, Prebsl, Šulc – Doumbia (62. Diamé), Polyák, Michal (79. Daněk), Kytka (62. Valenta) – Višinský (87. Mečíř), Vyčítal (87. Holub)
Branky: 19. Mašek, 37. Dufek. Rozhodčí: Černý – Fišer, Maiello. ŽK: 57. Obadal – 38. Michal. Diváci: 40.

Domácí vstoupili do utkání lépe a v úvodní pasáži si vytvořili tlak. Ve dvanácté minutě Hlavatý prostrčil míč do šestnáctky a nalezl v dobré pozici postaveného Vuka Strikoviče, který ovšem přestřelil bránu. Aktivita Mladé Boleslavi pokračovala dál a zanedlouho vyústila v úvodní branku zápasu.

Hlavatý v 19. minutě znovu nalezl Strikoviče, jehož pas převzal Lukáš Mašek a tvrdou ranou na přední tyč překonal Milana Knoblocha. Středočeši ukončili jarní střelecké trápení, které trvalo 396 minut.

Záhy mohlo být z pohledu Slovanu ještě hůř. Černohorec Strikovič totiž orazítkoval bombou z vápna břevno. Aktivita domácích nekončila, ve 26. minutě vyrazil Knobloch s potížemi Langhamerovu ránu zpoza šestnáctky. Míč nepříjemně skočil, liberecký gólman si však s pokusem poradil.

Na druhé straně zahrozil Šulc, jenž připravil šanci průnikem kolem levé postranní čáry Vyčítalovi. Lichtenberg zasáhl včas. Hitparáda akcí ani zdaleka nekončila, na druhé straně se zase zaskvěl brankář Slovanu, který vychytal gólovou příležitost Maška.

I tak naše mužstvo podruhé do přestávky inkasovalo. Strikovič sice v úniku napálil jen Knoblochovu nohu, odražený balon ale vrátili Mladoboleslavští do vápna, kde ho uklidil k zadní tyči Ladislav Dufek. Před pauzou ještě liberecký gólman musel dvakrát skvěle zakročit nejprve proti Maškovi a poté proti Strikovičovi. Skóre už se neměnilo.

Druhá půle již nepřinesla tak atraktivní podívanou jako ta první, přesto se fanoušci dočkali šancí. Dufek v 63. minutě posunul pod sebe míč na Strikoviče, který prověřil zasahujícího Knoblocha. Centr Polyáka ze standardní situace zanedlouho na opačné straně hřiště stáhl ze vzduchu Lichtenberg.

O chvíli později neuklidil jen těsně Winkler míč na zadní tyči balon do brány po přetaženém centru Višinského. Snaha Slovanu o snížení rozdílu ve skóre ke kýženému efektu nevedla. Naše mužstvo prohrálo s tabulkovým sousedem 0:2 a nenavázalo tak na poslední výhru z derby.

Petr Myslivec (FC Slovan Liberec): „Soupeř potřeboval nutně vyhrát, a proto svoji sestavu řádně posílil hráči z A-týmu. To se projevilo na jeho velice kvalitní hře během celého utkání. V prvním poločase na nás protihráči nastoupili a byli ve všech parametrech lepší a jasně dominovali, z čehož vyplynuly dvě obdržené branky. Ve druhém poločase se hra vyrovnala, ale domácí spíš hlídali svůj dvougólový náskok. V celém utkání nás nepustili do vyložené šance, a proto zaslouženě zvítězili.“