FC Slovan Liberec | Reportáž ze zápasu: FC Slovan - Zlín 0:1
Menu Další Zavřít Zavřít
01.08.2007

I. Gambrinus liga, 5. kolo: FC Slovan Liberec vs. FC Tescoma Zlín 0:1 (0:0)

Klub
Slovan ani napodruhé doma nedokázal zvítězit. Ba co víc, tentokrát ztratil všechny tři body. Zůstává tak stále na chvostu tabulky s jediným bodem a jediným gólem na kontě.
5.kolo, sobota 1.9.2007
FC Slovan FC Slovan
0:1
(0:0)
ZlínZlín
FC Slovan: Z. Zlámal - P. Šinglár (73. M. Jirouš), P. Košťál, M. Holeňák (29. M. Jonáš), A. Petrouš - Hudson (80. J. Liška), I. Hodúr, J. Bílek, P. Papoušek, J. Dohnálek - J. Nezmar.
Zlín: V. Baránek - Z. Kroča, M. Penner (81. V. Vrtělka), V. Vidlička - I. Zbožínek, D. Šmahaj - M. Vyskočil (55. L. Zapletal), M. Zúbek, L. Opiela, L. Žůrek (75. M. Bača), V. Malár.
Branka: 64. Opiela. ŽK: Zúbek, Bača. Rozhodčí: Franěk - Kubáň, Adámková, Adam.
Diváci: 5305

Komentář

První půle nenabídla z diváckého hlediska příliš zajímavých situací. Slovan většinu času držel balon na svých kopačkách, ale hra postrádala tempo a moment překvapení.

V 5. minutě se do dobré příležitosti po Hudsonově centru dostal Dohnálek, balon ale netrefil pořádně, ten se dostal až na zadní tyč, číhající Papoušek se k němu ale nedostal.

První vyložená šance přišla ve 14. minutě. Dohnálek na hranici vápna sklepl balon nalevo Papouškovi, ten unikl a odcentroval nabíhajícímu Nezmarovi na hlavu. Náš kapitán balon dobře umisťoval, zadní tyč minul jen o decimetry!

Ve 34. minutě se diváci dožadovali penalty za stažení Dohnálka, píšťalka sudího Fraňka ale zůstala němá.

Ve 41. minutě zahrával standardku zhruba z 35 metrů Papoušek. Nabíhající Petrouš ale hlavou trefil jen připraveného Baránka.

Největší šance hostí přišla těsně před půlí. Žůrek s Malárem postupovali sami na čtyři naše obránce. K prvně jmenovanému se však seběhli všichni naši beci a Malár zůstal zcela osamocen na pravé straně. Ve skórování mu včasným vyběhnutím zabránil až Zlámal!

Druhá půle nebyla o moc lepší. Slovan nadále platonicky tlačil a hosté začali být nebezpečnější. V 56. minutě se do brejku dostal Zapletal, balon z jeho kopačky naštěstí nedoputoval ani do sítě ani k nabíhajícímu Žůrkovi.

V 62. minutě nebezpečně po Hodúrově přiťuknutí střílel Papoušek, Zbožínek balon ale tělem vyrazil na rohový kop.

V 64. minutě se hosté ujali vedení. Svůj několikátý střelecký pokus dokázal zužitkovat Opiela. Z patnácti metrů neomylně zamířil pod břevno.

V 86. minutě dobře mířenou Petroušovu střelu pohotově vyrazil Baránek.

O dvě minuty později po pravé straně pronikl Dohnálek, který centroval na na přední tyč nabíhajícího Jirouše. Ten balon jen těsně minul.

Když v nastaveném čase Petrouš z přímého kopu líznul jen tyč, skončilo utkání jednogólovou porážkou.


Generální partner
Preciosa
Hlavní partneři
Pražská plynárenská T-Mobile Renomia Nike Pivovar Svijany Canis
Další partneři
FotbalPark Liberec Eurovia
Mediální partneři
Rengl Hattrick