FC Slovan Liberec | Reportáž ze zápasu: FC Slovan - Plzeň 2:0
Menu Další Zavřít Zavřít
22.09.2007

I.Gambrinus liga, 7.kolo: FC Slovan Liberec vs. FC Viktoria Plzeň 2:0 (0:0)

Redakce
Slovanu se poprvé v letošním ligovém ročníku podařilo naplno bodovat! Fanoušci i hráči si tak konečně po dlouhé době mohli vychutnat vítěznou děkovačku!
7.kolo, sobota 22.9.2007
FC Slovan FC Slovan
2:0
(0:0)
PlzeňPlzeň
FC Slovan: Z. Zlámal - P. Šinglár, P. Košťál, A. Petrouš (20. J. Polák), J. Liška - Hudson (46. T. Frejlach), J. Bílek, I. Hodúr, P. Papoušek - J. Nezmar, J. Blažek (65. F. Dort).
Plzeň: M. Daněk - P. Malcharek (67. T. Krbeček), T. Rada, J. Zakopal, M. Smola (45. T. Borek) - M. Fillo, P. Trapp, M. Jarolím, P. Šíma - M. Smejkal, M. Psohlavec (82. V. Brožík).
Branky: 48. Blažek, 75. Nezmar. ŽK: Blažek, Liška - Smola, Psohlavec, Šíma, Borek, Trapp. Rozhodčí: Příhoda - Hojsík, Teuber, Makovička.
Diváci: 5212

Komentář

Slovan do utkání vstoupil aktivně, vytvořil si územní převahu a sem tam i nějaké šance. Vyložené gólové situace ale v první půli U Nisy k vidění nebyly.

V sedmnácté minutě Šíma vystřelil z úctyhodné vzdálenosti a z úhlu těsně pod břevno, Zlámal boxoval na roh.

Již ve dvacáté minutě musel střídat zraněný Adam Petrouš.

Ve 30. minutě byli hosté brance asi nejblíže. Zhruba z třiceti metrů vystřelil Jarolím a za pomoci teče jednoho z našich obránců protáhl Zlámala, který musel pohotově skočit k levé tyči.

Po celou druhou polovinu prvního poločasu bylo vidět z obou stran mnoho nepřesností. Obzvláště naši fotbalisté nezářili.

Ke konci poločasu se začalo na hřišti přiostřovat. Diváci se velmi často zlobili.

Ve 43. minutě se do solidní šance dkázal prodrat Jan Nezmar, který v čistém suboji s gólmanem po Hodúrově centru hlavičkoval mimo.

Úplný závěr poločasu byl poněkud divoký. Diváci si žádali odpískání několika faulů a ke konfliktu došlo i mezi některými hráči. Fotbalisté tak odcházeli do kabin za všeobecného pískotu.

Vstup do druhé půle byl radostný. Jan Blažek individuálně obešel stopera hostí Trappa a střelou k bližší tyči zařídil první domácí branku v sezoně!

V 51. minutě přišla další velká šance Slovanu. Nezmar sklepl balon Blažkovi, který ke skórování krásně vyzval Hodúra, tomu ale balon v poslední chvíli ve výborné pozici uskočil!

Z následného protiútoku zahrozil Fillo ve spolupráci s Psohlavcem, druhý jmenovaný ale balon netrefil...

Poté přišla poměrně hluchá pasáž, nicméně hra byla o dost přesnější než v první půli.

V 74. Nezmar sklepl Dortovi balon do běhu, ten mu chtěl přihrávku oplatit, ale náš kapitán běžel do jiných míst než si Dort představoval.

Hned o minutu později ale Nezmar dokázal skórovat. Velmi aktivní a s chutí hrající Hodúr vybojoval balon na brankové čáře a dokázal jej vrátit Nezmarovi, který jej (zřejmě po zpracování rukou) dokázal dostat do sítě a odstartoval tak zcela odlišnou fázi zápasu.

O minutu později zahrozili ještě hosté, mimo mířil Jarolím.

V 77. minutě si Frejlach přiťukl s Bílkem a dostal se do velice solidní pozice, balon ale v poslední chvíli ztratil...

O další dvě minuty později přišel sled velkých šancí Slovanu, tu poslední Daněk chytil Hodúrovi!

V další velké šanci o minutu později Nezmar netrefil branku! V 82. minutě se na zadní tyči k Papoušově centru dostal Polák, branku ale netrefil.

V 88. minutě přišla poslední šance Slovanu. Papoušek poslal balon z přímého kopu na hlavu Nezmarovi, který jen těsně minul tyč!

Více jak pět tisícovek diváků mohlo od Nisy konečně odcházet spokojeno.


Generální partner
Preciosa
Hlavní partneři
Pražská plynárenská T-Mobile Renomia Nike Pivovar Svijany Canis
Další partneři
Vinotéka U Kryšota Libea
Mediální partneři
rtm plus Rengl