FC Slovan Liberec | Reportáž ze zápasu: Mariánské Lázně - FCSL 2:5
28.08.2019

Slovan nezaváhal. V Mariánských Lázních zvítězil 5:2 a postupuje v MOL Cupu dále

MARIÁNSKÉ LÁZNĚ/LIBEREC - Svěřence trenéra Hoftycha čekalo po náročném utkání se Spartou 2. kolo MOL Cupu v Mariánských Lázních. Obměněná sestava zvládla roli favorita a po brankách Chaluše, Koscelníka, Alibekova, Oscara a Dordiće si připsala vítězství 5:2 a tím i postup do další fáze domácího poháru zvaného MOL Cup.
2.kolo, středa 28.8.2019, 17:00, Mariánské lázně
FC Viktoria Mariánské Lázně FC Viktoria Mariánské Lázně
2:5
(1:3)
FC Viktoria Mariánské Lázně:

Šmejkal – Pěček (64. Šilhán), Prokš, Habart, Drahodád, Braun, Nedbalý (74. Hraško), Lorenz (46. Parák), Popovič, Lukáš, Cinkanič

Náhradníci: Štrunc, Parák, Šilhán, Štěpán, Hraško, Kořistka

Knobloch - Fukala, Chaluš, Mara, Hybš (46. Gembický) - Oscar, Alibekov (71. Pešek) - Koscelník, Beran, Dordić - Musa (57. Yu)

Náhradníci: Vliegen - Mikula, Gembický, Pešek, Yu, Kacharaba

Branky: 25. Pěček, 87. Braun - 18. Chaluš, 32. Koscelník, 39. Alibekov, 60. Oscar, 74. Dordić

Žluté karty: 78. Parák

Rozhodčí: Hrubeš – Vaňkát, Matoušek

Diváci: 750

Slovan se rozjížděl pomalu a v prvních deseti minutách jsme neviděli žádnou gólovou příležitost. Až v 17. minutě zatáhl míč po levé straně, ale jeho přihrávku do vápna odvrátili domácí na roh. Po rohu se míč odrazil za vápno, kde ho z voleje napálil Chaluš a krásná rána skončila až v síti 1:0. O dvě minuty později pálil z přímého volného kopu Mara krásně pod břevno. Brankář Šmejkal ale jeho pokus vytěsnil na rohový kop. Vypadalo to, že Slovan kontroluje hru, ale ve 25. minutě přišla nádherná rána Pěčka, který zpoza vápna vymetl všechny pavučinky v rohu Knoblochovy brány, který byl bez šance 1:1.

O dalších sedm minut později si ale vzal Slovan vedení zpět. Beran vypálil po zemi, domácí brankář neudržel jeho střelu a pohotový Koscelník uklidil míč do sítě 2:1. Ve 39. minutě se Liberci podařilo odskočit na rozdíl dvou branek. Dordić hezky vysunul Alibekova, který udělal rychlý pohyb doleva a střelou pod brankářem navýšil vedení na 3:1. Do konce poločasu už jsme se žádného gólu ani vyložené šance nedočkali a Liberec tak šel do kabin s dvougólovým vedením.

Pět minut po začátku druhého poločasu se hráči v modrém radovali počtvrté. Radost ze vstřelené branky ale zkazil zdvižený praporek asistenta signalizující ofsajd. V 59. minutě zavezl po levé straně míč aktivní Dordić, poslal přihrávku do vápna a Oscar efektně, ale i efektivně uklidil míč na přední tyč 4:1. O šest minut později si navedl míč do středu hřiště Dordić a vypálil. Jeho pokus však mířil mimo. Tempo hry ve druhém poločase výrazně opadlo a ruku v ruce s ním odešly také zajímavé brankové příležitosti.

V 74. minutě jsme se ale přeci jen mohli opět zaradovat. Aktivní záložník Bojan Dordić se po dvou gólových asistencích dočkal také branky, když uspěl v samostatném úniku proti Šmejkalovi a zvýšil na 5:1. Minutu na to mohli domácí snížit. Míč se ale snesl vedle levé tyče Knoblochovy brány. Sedm minut před koncem si Koscelník pohlídal ofsajdovou past, brankáře domácích ale nepřeloboval. V 86. minutě Mariánské Lázně snížily na 2:5, když se z druhé vlny prosadil Braun. Poslední akcí utkání byla nepřesná střela Mary ze standardní situace. Slovan tak splnil povinnost a zvítězil v Mariánských Lázních 5:2.

Pavel Hoftych (FC Slovan Liberec): Nechtěli jsme připustit žádné komplikace. Šli jsme do poměrně rychlého vedení. Domácí následně nádhernou střelou vyrovnali na 1:1, ale my přidali další branky a bez problémů postoupili v zápase, u kterého jsem rád, že nebyl zbytečně vyhecovaný. Kde domácí zbytečně nedohrávali souboje z přemotivovanosti. Bylo to naprosto férové utkání v parádním prostředí. Mariánské Lázně nás mile přivítali. Děkujeme za to, že utkání proběhlo v tomto duchu. Děkujeme také našim fanouškům, kteří přijeli. Vytvořili dobrou atmosféru a určitě byli motivací pro naše hráče, aby hráli ještě lépe.