FC Slovan Liberec | Reportáž ze zápasu: FCSL - Ostrava 6:0
30.08.2014

Slovan slaví rekordní výhru! Baník deklasoval 6:0

Lukáš Michalík
LIBEREC - Kdo dnes odpoledne nedorazil na stadion U Nisy, musí nyní zpytovat svědomí. Naši fotbalisté nastoupili proti Baníku Ostrava, který zdemolovali šesti brankami. Na rekordním vítězství měl největší zásluhu Josef Šural, který se blýskl hattrickem.
6.kolo, sobota 30.8.2014, 17:00, U Nisy
6:0
(3:0)
FC Baník OstravaFC Baník Ostrava
FC Slovan Liberec: Kolář – Mudra, Pimpara, Pokorný (64. Karišik), Fleišman (C) – Hadaščok (58. Kolár), Pavelka (75. Dydowicz), Obročník, Frýdek – Ďubek, Šural.
FC Baník Ostrava: Pavlenka – Frydrych (C), Baránek (53. Kaša), Stronati, Holzer – Greguš, Mensah – Kukec (77. Šichor), Lindpere (46. de Azevedo), Štěpán – Narh.
Branky: 13., 42. a 51. Šural, 45.+1 Frýdek, 47. Ďubek, 55. Fleišman z pen., ŽK: 56. Ďubek - 25. Stronatti, Rozhodčí: Pechanec - Jiřík, Kubr.
Diváci: 4938

Hned od úvodních minut to byli domácí, kdo diktoval tempo hry. Gólový účet zápasu otevřel ve třinácté minutě Josef Šural, který přizvedl Hadaščokův centr z levé strany a balón, k údivu všech přítomných, skončil v síti Pavlenkovy branky.

Slovan na hřišti nadále dominoval a v závěru poločasu zvýšil svůj náskok. Ve 42. minutě se aktivní Josef Šural šikovně uvolnil uvnitř pokutového území a tvrdou ranou propálil ostravského gólmana. Do přestávky náš tým přidal ještě jednu trefu. Po centru z pravé strany si uvnitř šestnáctky našel prostor Martin Frýdek, jenž placírkou zasadil hostům třetí úder.

Naši fotbalisté po přestávce rozhodně nepolevili, právě naopak. Ve 47. minutě se po centru z levé strany prosadil hlavou Tomáš Ďubek. Zdecimovaný Baník byl touto dobou na ručník a o čtyři minuty později Liberečtí zkompletovali "bůra". Fleišman utekl po levé straně a předložil ideální přihrávku pro Josefa Šurala, který již neměl potíže završit hattrick.

Běžela stále teprve 55. minuta a na ukazateli skóre svítilo už 6:0. Pavlenka ve vápně fauloval Frýdka a nařízený pokutový kop s přehledem proměnil kapitán Jiří Fleišman. Slovan deklasoval ostravský Baník 6:0 a postaral se o rekordní vítězství našeho klubu.