FC Slovan Liberec | Reportáž ze zápasu: Slovácko - FCSL 1:2
12.09.2015

Slovan vyloupil po brankách Bakoše se Šuralem Uherské Hradiště a je druhý

Uherské Hradiště/Liberec - Po reprezentační pauze se opět o slovo přihlásila domácí Synot liga. Slovan v 6. kole cestoval do Uherského Hradiště, kde svedl přímý souboj o druhé místo v tabulce. A na to se také po konečném hvizdu posunul. Slovan totiž po brankách Marka Bakoše a Josefa Šurala vyhrál na Slovácku 1:2.
6.kolo, sobota 12.9.2015, 17:00, Městský fotbalový stadion Miroslava Valenty
1.FC Slovácko 1.FC Slovácko
1:2
(1:1)
1.FC Slovácko: Heča – Chvátal, Košút, T. Rada, Reinberk (88. Břečka) – Daníček – Diviš, Valenta (71. Kovář) , Havlík, Hlúpik (58. Civič) – Došek (C).
FC Slovan Liberec: Koubek – Coufal, Pokorný, Hovorka, Bartošák – Pavelka (C), Soungole – Šural (74. Delarge), Shala (86. Švejdík), Bartl – Bakoš (80. Rabušic).
Branky: 41. Havlík - 34. Bakoš, 59. Šural. ŽK: 44. Rada, 50. Chvátal, 50. Hlúpik, 79. Civič, 84. Diviš - 11. Bartošák, 25. Hovorka, 52. Šural, 63. Shala, 79. Coufal, 82. Rabušic. Rozhodčí: Příhoda – Vlasjuk, Hrabovský. Synot hráč utkání: Milan Havlík - Josef Šural.
Diváci: 5884

Naši hráči vyrukovali na soupeře a hned od začátku hýřili aktivitou. Z počáteční výhody však nic zajímavého vytěžit nedokázali. O první střelecký pokus se tak až v šestnácté minutě postaral liberecký Shala, který vyzkoušel pozornost brankáře Heči. Toho ale přízemní střela do středu branky nemohla překvapit. Slovácko si na svoji první příležitost muselo počkat do tři a dvacáté minuty, kdy se k hlavičce protlačil Došek, ten ale libereckou branku minul.

Příznivci Slovanu se první branky dočkali po třiceti čtyřech minutách, kdy náš tým využil chybné rozehrávky soupeře. Šural uzmul balon na polovině hřiště, krásně ho naservíroval do běhu Marku Bakošovi, který hladnokrevně zakončil přesně k tyči. Liberecká radost ale netrvala příliš dlouho. Čtyři minuty před koncem prvního poločasu totiž domácí dokázali srovnat. Marek Havlík se chopil exekuce volného přímého kopu zpoza šestnáctky a krásnou ranou do šibenice nedal našemu gólmanovi žádnou šanci.

Závěr poločasu byl o poznání opatrnější. Ani jeden z týmů nechtěl udělat před koncem první dějství chybu a tak se hra odehrávala především ve středu hřiště. Rozhodčí Příhoda nastavil ještě minutku nad rámec řádné hrací doby, ani to však nic na poločasovém skóre nezměnilo.

O první zajímavou akci druhého poločasu se postarali domácí fotbalisté. Došek šikovně sklepl do palebné pozice Valentovi, který ale gólmana Koubka přízemní střelou nepřekonal. Vstup do druhé půle rozhodně vyšel lépe Slovácku, které se deset minut po změně stran nebezpečně usadilo před libereckou brankou. Několik nebezpečných závarů před Koubkem ukončil až útoční faul dlouhána Doška.

Slovan se do vážnější šance znovu dostal až po hodině hry, nemusel však litovat. Shalovu ránu nejdříve obránci zblokovali, odražený balon se ale dostal na hranici vápna, kde stál Josef Šural a ten nechytatelnou ranou po zemi poslal náš tým opět do vedení. Tentýž hráč to zkusil také o pár minut později. Tentokrát ale nebyl úspěšný a Hečovu branku minul.

Slovácko se mohlo v sedmdesáté sedmé minutě dočkat vyrovnání. Diviš se protáhl podél brankové čáry a balon nasměroval k Civičovi, který si seběhl na přední tyč. Balon ale po jeho zakončení zamířil jen vedle liberecké svatyně. Takřka šest tisíc diváku vidělo strhující podívanou až do konce. Nejdříve tři minuty před koncem mohl srovnat hlavičkující Došek, který ale trestuhodně minul. Na druhé straně zase mohl definitivně rozhodnout kapitán Pavelka, které ho ale gólman Heča vychytal. V nastaveném čase domácí hráči marně dobývali libereckou tvrz, která už žádnou branku nepřipustila a Slovan tak mohl slavit velmi cenné body.

Svatopluk Habanec (1. FC Slovácko): Dvě branky jsme soupeři vyloženě darovali. Při první jsme mu nahráli míč přímo na kopačku. Při druhém jsme snad natřikrát neodkopli míč a Šural se dostal pohodlně ke střele. V obranné hře máme problémy a musíme se nad tím zamyslet. Do zápasu jsme šli s velkou přípravou na soupeře, neboť jsme museli hrát jiným způsobem. Respekt k protivníkovi z naší strany byl cítit. Liberec byl jednoznačně v kombinaci lepší. Měli jsme s jeho hrou problémy, museli jsme si pomoci nákopy, protože střed byl tak zahuštěný, tam kombinovat nešlo. Přesto jsme se k tutovce nedostali. Liberec je v hráčské konkurenci trochu jinde. Zaskakující fotbalisté jsou v jiných týmech v základní sestavě.

Jindřich Trpišovský (FC Slovan Liberec): Pro nás byl dnešní zápas hodně zlomový z pohledu úspěchů v ligové soutěži. V Evropských pohárech se nám daří, ovšem pokud bychom toto utkání nezvládli, tak bychom měli devět bodů ze šesti kol, což by nebylo nic moc. Proto jsem rád za vítězství a navázání na předcházející úspěšné šňůry. Přestávka nebyla pro nás jednoduchá, hodně hráčů bylo v reprezentaci, vypadli jsme z ligového rytmu. Do dnešního zápasu jsme měli jsme velice dobrý vstup, byli na míči, dostávali jsme se před branku a dali gól po presingové situaci. Trochu nás zabrzdila vyrovnávací branka. Ve druhém poločase bylo lepší Slovácko, dostalo nás pod tlak. Žádnou vyloženou příležitost ale nemělo a nám se naopak podařilo dát druhý gól. Těžké bylo ubránit Doška. Bylo otázkou, zda s malými hráči útočníka basketbalového vzrůstu přeskáčeme. Troufnu si říci, že jsme zaslouženě vyhráli. Na to, že jsme hráli venku u druhého týmu tabulky, mohu být s výkonem celého týmu spokojen.