FC Slovan Liberec | Reportáž ze zápasu: Trutnov - Slovan B 2:3
27.08.2022

Výborně! Béčko zvládlo přestřelku s Trutnovem, Hadaščok nasázel hattrick

Trutnov/Liberec – Slovan zamířil ve 4. kole Divize C na půdu Trutnova, který v aktuálním ročníku ještě neprohrál. Po divoké přestřelce se nakonec radovalo naše mužstvo a to poměrem 3:2. V bitvě, kde padly celkem tři branky z penalt, zaznamenal hattrick Vojtěch Hadaščok.
4.kolo, sobota 27.8.2022, 17:00
MFK Trutnov MFK Trutnov
2:3
(2:1)
FC Slovan Liberec BFC Slovan Liberec B
MFK Trutnov: Hofírek – Macek, Turner, Štěpánek, Knap, Rajnoch (62. Trávníček), Slavík, Brejcha (76. Balcar), Zieris, Čechovič, Zezula
FC Slovan Liberec B: Pešl – Winkler, Fukala, Černický, Daněk (65. Šolc) – Horňáček (82. Diamé) – Lupoměský, Polyák, Kytka (65. Valenta), Juzvak – Hadaščok (90. Kranthove)
Branky: 28. Štěpánek, 44. Knap (pen.) – 38. Hadaščok (pen.), 63. Hadaščok (pen.), 86. Hadaščok. ŽK: 37. Hofírek, 37. Zieris, 56. Brejcha, 84. Knap – 40. Daněk, 56. Černický, 73. Winkler. ČK: 88. Štěpánek.

Rezerva Slovanu zůstává i po čtvrtém kole Divize C na prvním místě tabulky. Naše mužstvo prodloužilo šňůru výher, přehrálo také čtvrtého soupeře a opět rozdílem jediné branky. Divokou bitvu proti Trutnovu rozsekla přitom až druhé půle.

V prvním poločase pomezní sudí dvakrát neuznal hostům branku zdviženým praporkem, oba celky zároveň zahrávaly pokutové kopy. Penaltovou hitparádu završil v 63. minutě Vojtěch Hadaščok, která sám těsně před koncem napínavou bitvu rozsekl třetím gólem v zápase.

Slovan si drží na čele tabulky tříbodový náskok na Hlinsko, které porazilo Dobrovice. Třetí jsou Velké Hamry, sedm bodů mají Benátky nad Jizerou a právě Trutnov. Bodové rozestupy jsou však minimální.

Josef Petřík (FC Slovan Liberec): „Zápasy se v poslední době odehrávají podle podobného scénáře. V úvodu přichází náš úvodní tlak, 20-25 minut předvádíme celkem solidní hru, vytvoříme si dvě až tři gólové příležitosti, není nám uznána branka a soupeř z ojedinělého brejku jde střelou na zadní tyč do vedení. Přichází lehký útlum, pět minutek se hledáme, dostaneme se zpět do hry penaltou na 1:1 a rovněž z penalty dostaneme gól do šatny na 1:2. Ještě ve 45. minutě jsme dali další branku, která nebyla uznána pro ofsajd. Nebylo jednoduché prohrávat o gól, ovšem druhý poločas byl v naší režii. Zaslouženě jsme otočili skóre. Z penalty jsme vyrovnali na 2:2, ze standardní situace pak skórovali na 3:2. Domácí neudrželi nervy, hráli dost agresivně a dostali červenou kartu. Hráč ji obdržel zaslouženě, mohlo jich být i víc. Zasloužené vítězství, ale opět jen o gól, takže jsou to nervy.“