FC Slovan Liberec | Reportáž ze zápasu: Brno - FCSL 2:1
16.03.2022

Z Brna nepřivezly ženy ani bod, do skupiny o titul se tak neprobojovaly

Ve 14. ligovém kole proti Lokomotivě Brno stačilo libereckým fotbalistkám uhrát alespoň remízu, která by jim zajistila čtvrté místo a nadstavbu ve skupině o titul. To se jim ale bohužel nepodařilo a po těsné prohře 2:1 skončily po základní části na 6. místě. Průběh utkání hodnotí v článku trenér Šisler.
14.kolo, neděle 13.3.2022, 13:30
Lokomotiva Brno H.Heršpice Lokomotiva Brno H.Heršpice
2:1
(1:0)
FC Slovan Liberec: Zuchová - Brázdová (68. Dlouhá), Sováková N., Moťovská (46. Buryanová), Košíková - Kantarská, Šušolová, Pouvová, Černá V. - Černá T., Dinh Thanhová (68. Antalová)
Góly: 38. Moťovská (vlastní), 52. Krištofová - 86. Černá T.

ŽK: 63. Lišková, 72. Mazúchová, 81. Dianišková

VIDEOZÁZNAM Z UTKÁNÍ:

Hodnocení hlavního trenéra Šislera:

"Do rozhodujícího zápasu v Brně jsme vstoupili nervózně a nebyli jsme schopni si pořádně ani přihrát. Po 10 minutách jsme se konečně uklidnili a začali soupeřky vysoko presovat, což jsme věděli, že by mělo na Brno platit a vypracovali jsme si snad čtyři jasné příležitosti, bohužel gól jsme nevstřelili ani jeden. Chvíli před poločasem jsme udělali několik chyb v obranné fázi a vstřelili jsme si nešťastný vlastní gól. A když po pauze vstřelilo Brno druhý gól, hrálo jim všechno do karet, protože se mohli zatáhnout ještě více a pokoušet se o ojedinělé brejky. Nám povinnost zisku alespoň jednoho bodu ještě více svazovala nohy a nedostávali jsme se pořádně k žádné kombinaci a zakončení. Až když v 86.minutě Terka Černá zakroutila asi 15. roh rovnou do sítě, tak nás bylo najednou plné hřiště a hnali jsme se za vyrovnáním, ale při jednom závaru dopadl míč pouze na břevno a nikoliv do sítě. Zápas jsme měli jednoznačně zvládnout, bohužel místo abychom o poločase vedli 3:0, tak jsme 1:0 prohrávali. Ze zápasů s Plzní a s Brnem jsme uhráli pouhé dva body, přitom kdybychom proměnili v těchto zápasech šance, které jsme si vytvořili, tak jsme měli získat bodů daleko více. Bohužel celou sezónu doplácíme na neproměňování šancí. 4. místo jsme si prohráli jednoznačně sami."