FC Slovan Liberec | Reportáž ze zápasu: Teplice B - Slovan B 1:1
12.11.2023

Béčko ukončilo podzimní část remízou s rezervou Teplic

Teplice/Liberec – Poslední utkání podzimní části i prodloužení série neporazitelnosti. B-tým se rozloučil s první polovinou ČFL remízou v duelu s rezervou Teplic, vyrovnávací branku na konečných 1:1 zaznamenal v 74. minutě Vojtěch Hadaščok. Naše mužstvo přezimuje na 8. příčce tabulky s 19 vybojovanými body.
15.kolo, neděle 12.11.2023, 11:00
FK Teplice B FK Teplice B
1:1
(1:0)
FC Slovan Liberec BFC Slovan Liberec B
FK Teplice B: Grümann – Nour (63. Kolář), Tsykalo, Křišťan, Hora, Procházka (84. Jamrich), Bednár, Dramé, Sarr (54. Hrdlička), Lukáš, Emmer
FC Slovan Liberec B: Musil J. – Horňáček (63. Juzvak), Lehoczki, Govaers – Winkler, Kočka (63. Hadaščok), Polyák (63. Málek), Lexa, Penner (84. Kytka) – Hudák, Okoh (90+3. Kuľha)
Branky: 32. Hora – 74. Hadaščok (Penner). Rozhodčí: J. Beneš – A. Beneš, Chládek. ŽK: 21. Dramé, 68. Emmer, 87. Tsykalo (všichni TEB). Diváci: 150.

Oba celky vstoupily do duelu posilněné několika hráči z A-týmu a obě lavičky si zároveň uvědomovaly důležitost posledního kola podzimní části. Slovan dokázal bodovat v předchozích sedmi utkáních, naopak Tepličtí okupovali poslední příčku tabulky.

Úvodní gól vstřelili domácí. Standardní situaci dokázal využít kapitán Jakub Hora a poslal Skláře do vedení. Slovan se dostával do šancí ztěžka, zároveň ale kvalitní defenzivní činností nepovolil další příležitosti ani soupeři. V 63. minutě se trenéři rozhodli pro trojité střídání, na hřiště zamířili Juzvak, Hadaščok a Málek.

Právě druhý jmenovaný se nakonec postaral o vyrovnání. V 74. minutě využil hrající kouč Vojtěch Hadaščok nabídky Nicolase Pennera. Další branku už diváci neviděli a duel skončil remízou 1:1. Slovan se udržel po první fázi soutěže v klidném středu tabulky, s 19 vybojovanými body je osmý, Teplice pořadí uzavírají na posledním místě s devíti body.

Jakub Harant (FC Slovan Liberec): „Čekal nás těžký soupeř a náročný zápas. Oba týmy byly posilněné o hráče z prvních týmů. Kluky chci za výkon pochválit. Inkasovali jsme branku po standardní situaci, jinak si ale myslím, že do defenzivy jsme pracovali výborně. V útoku jsme se prosazovali zejména posledních třicet minut. Dobře naskočili hráči z lavičky.”