FC Slovan Liberec | Reportáž ze zápasu: Slovan B - Velvary 2:4
06.08.2023

Béčko v úvodním kole ČFL body nevybojovalo, Velvarům podlehlo 2:4

Redakce
Liberec – B-tým Slovanu v úvodním kole ČFL body nezískal, Velvarům podlehl na domácím trávníku 2:4. Skórovali pouze střídající Jan Málek a Matyáš Bartoš, soupeř udeřil hned čtyřikrát. Loňský vicemistr skupiny B třetí nejvyšší soutěže tak dokráčel v pohledném utkání k vítězství.
1.kolo, neděle 6.8.2023, 10:15
FC Slovan Liberec B FC Slovan Liberec B
2:4
(0:2)
TJ Slovan VelvaryTJ Slovan Velvary
FC Slovan Liberec B: Hasalík – Lupoměský (73. Šolc), Winkler (82. Kočka), Horňáček, Govaers, Machotka (61. Málek), Kop (73. Bartoš), Juzvak, Lexa, Hadaščok (61. Valenta), Kok
TJ Slovan Velvary: Slanina – Šustr, Jelínek, Kott, Vopat (82. Šlegl), Havránek (61. Kim Junhyeong), Richter (86. Král), Leitl (61. Kim Dongha), Trávníček (86. Břeh), Chábera, Žežulka.
Branky: 63. Málek, 90+1. Bartoš – 20. Šustr, 26. Leitl, 48. Richter, 81. Kim Junhyeong. Rozhodčí: Baum – Kolátor, Flade. Bez karet. Diváci: 100.

V úvodním kole ČFL čekala naše mužstvo nelehká výzva, postavilo se proti druhému nejúspěšnějšímu celku minulé sezony. Velvary svoji kvalitu v duelu naplno ukázaly, dvakrát udeřily už v rozmezí 20.-26. minuty, kdy se trefili Dominik Šustr a Matthias Leitl.

Třetí branka navíc přišla ihned po přestávce, na trefu Daniela Richtera už ovšem domácí dokázali reagovat zásluhou střídajícího Jana Málka. Ten se prosadil po pouhých dvou minutách na hřišti. Směrem do ofenzivy si Slovan příležitosti vytvářel, na druhé straně hřiště mu ovšem Velvary zatápěly.

V 81. minutě definitivně nasměroval svůj celek za vítězstvím Kim Junhyeong, na druhé straně sice ještě reagoval v první minutě nastavení další střídající hráč – Matyáš Bartoš, ale na body byly dva góly málo. Modrobílí soupeři podlehli 2:4.

Pod Ještědem byl v rámci prvního kola vidět duel s největším počtem branek, Velvary zaujaly díky nejlepšímu skóre průběžnou první příčku, Slovan je naopak na samotném chvostu tabulky. Už v příštím kole bude mít ovšem příležitost premiérově bodovat, v sobotu 12. srpna se představí od 10:30 na trávníku Přepeří.

Jakub Harant (FC Slovan Liberec): „Dneska jsme čelili silnému soupeři, který ukázal svoji kvalitu. Vstřelil čtyři branky a v několika dalších situacích při nás stálo štěstí. I přes prohru jsem rád za přístup hráčů, zejména směrem do ofenzivy jsme si vypracovali dost šancí. Zapracovat musíme především na defenzivě celého týmu a také bránění standardních situací, z nichž jsme inkasovali dvě branky.“