FC Slovan Liberec | Reportáž ze zápasu: Sparta - FCSL 2:2
03.05.2023

Fotbalistky Slovanu remizovaly se Spartou a vrátily se na třetí místo

Šimon Knopp
Praha/Liberec - V dohrávce prvního kola nadstavby žen nastoupily liberecké fotbalistky proti Spartě. Na svého soupeře vlétly a dvěma góly Křivské v prvním poločasu se dostaly do vedení 2:0. Avšak ve druhé půli se domácí hráčky zvedly a nakonec vybojovaly remízu 2:2. I tak bere Slovan proti favoritovi cenný bod, který ho vrátil na třetí místo tabulky.
N1, středa 3.5.2023, 17:30
AC Sparta Praha AC Sparta Praha
2:2
(0:2)
AC Sparta Praha:

Vaníčková - Vyštejnová, Dědinová, Pochmanová, Dlasková (77. Švíbková) - Kotrčová, Sonntagová (C), Paulenová - Motyčková (46. Trip), Cvrčková, Chang (46. Polcarová)

FC Slovan Liberec:

Pižlová - Kantarská, Košíková (C), Šušolová, Huvarová, Křivská (86. Harvilová), Buryánová (80. Pouvová), Bužková, Šubrtová, Sováková, Černá T. (90. Mastníková)

Branky: 47. Kostrčová, 68. Sonntagová - 20. a 43. Křivská

Žluté karty: 85. Dědinová - 65. Černá T.

Rozhodčí: Čampišová - Šafránková, Holakovská

Diváci: 150

Vstup do utkání se tentokrát našim fotbalistkám vydařil. Již ve 20. minutě otevřela skóre Karolína Křivská. Zdálo se, že Sparta byla zaskočená a jen těžko se vypořádávala s houževnatou a organizovanou hrou svěřenkyň trenéra Myslivce. Toho hráčky Liberce využily a ještě do poločasu navýšily svůj náskok na 2:0, znovu se trefila Karolína Křivská, která ještě v minulé sezoně právě ve Spartě působila.

Pražanky udělaly o poločasu dvě změny a již ve 48. minutě vstřelily kontaktní branku, když se prosadila Kateřina Kostrčová. Obraz hry se náhle změnil a najednou to byla Sparta, která převzala otěže hry. Soustavným tlakem se nakonec dočkala i vyrovnávací branky v 67. minutě, a to z kopačky kapitánky Elišky Sonntagové.

O čtyři minuty se zdálo, že bude obrat dokonán. Sparta vstřelila třetí branku, ale ta nakonec nebyla uznána z důvodu ofsajdového postavení. Slovan se ve zbytku utkání nadechl k několika nebezpečným brejkům, ale ani on další gól nevstřelil. I proto se nakonec oba celky musely spokojit s remízou 2:2.

Petr Myslivec (FC Slovan Liberec): Dnes asi spravedlivá remíza, po dvou různých poločasech. V tom prvním jsme hráli velice dobře, organizovaně, soupeře jsme prakticky do ničeho nepouštěli. Využili jsme dvou akcí, ke vstřelení pěkných branek. Jak říkám, prvním čtyřiceti pěti minutám se nedá asi nic vytknout. Sparťanky se nedokázaly dostat do pokutového území a vlastně jsme je nepustili do nějaké velké šance. Druhý poločas bohužel jsme dostali brzo gól. Holky to rozhodilo a Sparta na nás vlétla. My jsme neměli dostatek síly, abychom mohli nějakým způsobem kombinovat a byli jsme pod permanentním tlakem. Což vedlo k tomu, že Sparta dokázala srovnat na 2:2. Ale paradoxně po vyrovnání jsme se trošku ve hře srovnali a zlobili jsme z rychlých protiútoků. Skórovat jsme mohli my i Sparta. Ve fyzicky velmi náročném utkání si myslím, že remíza byla spravedlivá. Divákům, kteří dorazili na hřiště se zápas určitě musel líbit.