FC Slovan Liberec | Reportáž ze zápasu: FCSL - Ostrava 4:0
03.03.2024

Liberecké fotbalistky postupují do semifinále poháru, s Ostravou si poradily jasně 4:0

Liberec - Před fotbalistkami Slovanu byl nelehký úkol. V prvním soutěžním zápase po zimní přestávce totiž naskočily do čtvrtfinále Poháru žen FAČR proti Baníku Ostrava. Ovšem s duelem se dokázaly skvěle popasovat a již po první půli si mohly hlídat klidné vedení 3:0. Ve druhém poločasu přidala definitivní tečku za utkáním Buryánová a svěřenkyně trenéra Myslivce se mohou radovat z postupu do semifinále poháru!
Pohár, neděle 3.3.2024, 16:30
4:0
(3:0)
FC Baník OstravaFC Baník Ostrava

Pižlová - Švíbková, Huvarová, Buryánová (56. Ducháčková), Černá T. (67. Mastníková), Harvilová (56. Černá V.), Hlouchová, Katarská (67. Růžičková), Šušolová (C) ,Tenkrátová, Dinh Thanhová (56. Šubrtová)

FC Baník Ostrava:

Zelenková - Fojtíková (64. Babicova), Gaurová, Janíková, Korvasová, Krupníková, Lachká (46. Štěpánová), Molková, Pavlíčková, Vojtková (C), Waltrová

Branky: 7. Šušolová, 14. Černá T., 16. Harvilová, 52. Buryánová

Žluté karty: 20. Buryánová - 89. Korvasová

Rozhodčí: V. Kovářová – Z. Špindlerová, T. Strejcová

Liberecké fotbalistky vstoupily do prvního utkání po zimní přestávce skvěle. Ve čtvrtfinále poháru doslova vlétly na soupeřky z Ostravy a již po šestnácti minutách se jim podařilo udělat pohodlný náskok. K první gólové trefě se dostala v sedmé minutě Valentína Šušolová. Záhy na ni navázala Tereza Černá a poté se trefila i Michaela Harvilová, která zvyšovala již na 3:0.

Hráčky ostravského Baníku byly zaskočené a ve zbytku zápasu se jim nepodařilo najít recept na fotbalistky Slovanu. Ve druhé půli se naopak ještě jednou radovaly ze vstřelené branky svěřenkyně trenéra Myslivce, konkrétně Aneta Buryánová, která v 52. minutě upravila na konečných 4:0.

Jasné vítězství 4:0 znamená pro Slovan postup mezi nejlepší čtveřici týmů v českém poháru žen. V semifinále, které má úřední termín v polovině dubna, se fotbalistky Liberce představí proti Spartě, Slavii či Slovácku.

Jaroslav Dittrich (asistent trenéra FC Slovan Liberec ženy): „Čekal nás první ostrý start v tomto kalendářním roce. Do pohárového utkání jsme šli s jasným cílem, a to postoupit do další fáze. Nechtěli jsme ponechat nic náhodě. Do zápasu jsme chtěli vystoupit aktivně, hrát vysoko a donutit soupeře k chybám. Tým si uvědomoval důležitost tohoto duelu a podle toho se začal vyvíjet již úvod utkání. Věděli jsme čeho lze v zápase využít, a v čem dokážeme být silní a nebezpeční. To vše se ukázalo už v prvních dvaceti minutách. Soupeře jsme do vážnějších šancí nepustili a po celou dobu zápas kontrolovali. Celý tým pracoval a plnil věci tak, jak jsme si řekli před utkáním. Konečný výsledek je odměnou za přístup a předvedenou hru v utkání.“