FC Slovan Liberec | Reportáž ze zápasu: Slovácko - FCSL 1:0
13.05.2023

Liberecké hráčky v důležitém zápase se Slováckem prohrály těsně 0:1

Šimon Knopp
Uherské Hradiště/Liberec - Fotbalistky Slovanu se v pátém kole nadstavby žen představily na půdě Slovácka. Se soupeřem o třetí místo zaručující Ligu mistryň brzy inkasovaly a gólové manko se jim dohnat nepodařilo. Zápas skončil 1:0 pro domácí a Slovan se v tabulce propadl před posledním zápasem na čtvrtou pozici.
N5, sobota 13.5.2023, 17:00
1.FC Slovácko 1.FC Slovácko
1:0
(1:0)
1.FC Slovácko:

Růžičková - Polášková (90. Bučková), Pěčková, Krejčířová (87. Obadalová), Jelínková, Ferencová, Žufánková, Jonášová, Klímová (C), Bayerová, Bláhová (75. Janků)

FC Slovan Liberec:

Pižlová - Kantarská, Košíková (C), Pouvová (67. Sováková), Huvarová - Šubrtová, Buryánová, Bužková, Šušolová, T. Černá (73. Harvilová) - Křivská

Rozhodčí: Čampišová - Uhlířová, Koryčanská

Branky: 2. Polášková

Žluté karty: 64. Růžičková, 84. Krejčířová, 90. Žufánková

Diváci: 485

Vstup do důležitého utkání o třetí místo libereckým fotbalistkám nevyšel. Hráčky Slovanu inkasovaly již ve druhé minutě, když se trefila Aneta Polášková. Slovácko po vstřeleném gólu získalo sebevědomí a převzalo otěže zápasu. Liberecké fotbalistky se k prvním náznakům šancí dostaly až ke konci půle, ale vyrovnávací branku vstřelit nedokázaly.

Po změně stran se svěřenkyně trenéra Myslivce zvedly a dokázaly si vytvořit několik nebezpečných šancí. Aktivita vyvrcholila odpískanou penaltou ve prospěch našich fotbalistek. Bohužel Šubrtová ji neproměnila, když ji vychytala brankářka Růžičková a skóre se tedy neměnilo ani po této šanci. Slovácko se nakonec radovalo z hubeného vítězství 1:0, které je v tabulce posunulo, před posledním kolem nadstavby, na třetí místo s dvoubodovým náskokem.

Petr Myslivec (FC Slovan Liberec): „Dnes zápas dvou poločasů. První byl ovlivněný tím, že jsme dostali rychlý gól. Holky z toho bylo rozhozené, ale nějakým způsobem jsme se s tím dokázali vypořádat. V prvním poločasu bylo Slovácko dynamičtější, více na míči, kontrolovalo hru. My jsme měli nějaké protiútoky a náznaky šancí až od 40. minuty. Do druhého poločasu jsme vstoupili velice aktivně a byli jsme lepší. Měli jsme dvě až tři jasné šance, plus pokutový kop, který jsme neproměnili. Hráčky Slovácka odcházely fyzicky, my jsme ještě cítili šanci, ale neprosadili jsme se.“