FC Slovan Liberec | Cítím se, jak na konci sezóny. Komentoval náročný program a nepříznivé počasí střelec Rabušic
Menu Další Zavřít Zavřít
29.07.2013

Cítím se, jak na konci sezóny. Komentoval náročný program a nepříznivé počasí střelec Rabušic

Jakub Martínek
Liberec - Rambo sestřelil Slávii! Michael Rabušic dokázal navázat na své jarní výkony a ukázal, že góly nezapomněl dávat ani po letní pauze. Za dvě odehraná kola už má na svém kontě tři přesné zásahy a je druhým nejlepším střelcem Gambrinus ligy. „Kušňa hrál skvěle a dvakrát mě tam přesně našel,” připomněl urostlý útočník také dvě přesné přihrávky spoluhráče Kušníra, které ke gólům vedly.

Dva zápasy - šest bodů, lepší vstup do ligy jste si určitě nemohli přát. Co na to říkáte?
Tak je to pro nás určitě dobrý začátek. Hlavně, že jsme dokázali Slávii porazit. Byl to strašně těžký zápas. Museli jsme bojovat nejen s počasím ale především s nepříznivým vývojem. Vstup do utkání nebyl z naší strany ideální, navíc pro nás přišel gól do šatny. O poločase jsme si řekli pár slov a začali hrát trochu jinak. Jsem rád, že jsme výsledek dokázali otočit. Druhý poločas už byl diametrálně rozdílný, myslím si, že jsme zaslouženě vyhráli.

Michael Rabušic

Začátek nové sezóny je z vaše pohledu hodně nabitý, určitě je to pro vás jak fyzické tak i psychické vypětí...
Trochu jsme se toho začátku sezóny báli. Jeli jsme do Olomouce, pak doma Slávia a potom ještě Boleslav. Do toho ještě dvojutkání s Rigou, které bylo hlavně psychicky náročné. Určitě nám tyhle dobré výsledky z úvodu sezóny pomohou do dalších bojů. Jsem strašně šťastný, že jsme to jaký tým dokázali zvládnout.

Ve druhém poločase to byl ale úplně jiný Liberec, byla o poločase v kabině nějaká "bouřka"?
Řekli jsme si pár slov nahlas. Bylo to ale potřeba. V první půli jsme si řekli, že nebudeme tolik napadat a počkáme si na půlce. Vzali jsme si to ale až příliš k srdci a moc jsme neběhali. Druhý poločas už jsme začali hrát tak, jak jsme měli hrát od začátku.

Osobně jste navázal na střeleckou formu z jara loňské sezóny, kdy se vám hodně dařilo. Těší vás to?
Je jedno, kdo ty góly dává. Hlavně, že se vyhrává. Koneckonců od toho na hřišti jsem. Navíc Kušňa (Ondřej Kušnír) hrál skvěle. Dvakrát mě tam našel a já byl na správně místě. Chtěl jsem mu to vrátit, když jsem mu nahrával před branku. Dal jsem mu to ale na hlavu, což je jeho slabina, měl jsem mu to dát po zemi.

Hned ve čtvrtek vás čeká utkání proti Curychu, takže vás znovu čeká náročný program. Jak to zvládáte?
Potřebujeme teď rychle zregenerovat a připravit se co nejlíp na čtvrtek. Ten program je opravdu náročný, kort v tomhle teple. Dovolená byla krátká, bylo jen 14 dní, takže se dá říct, že se cítím, jak na konci sezóny. Proti Curychu to ale bude úplně jiné utkání než proti Rize. Oni jsou favorité, oni musí hrát. My se můžeme soustředit na svoji hru a doufejme, že ve čtvrtek taky něco ukážeme.


Generální partner
Preciosa AAA Auto
Hlavní partneři
T-Mobile Renomia AUTO KP Plus Canis Pivovar Svijany Nike
Další partneři
Zero Wrapz Crytur
Mediální partneři
eFotbal Náš region