FC Slovan Liberec | David Pavelka: O přestávce byla v kabině velká bouřka
Menu Další Zavřít Zavřít
06.12.2015

David Pavelka: O přestávce byla v kabině velká bouřka

Dominik Jakubec
Liberec - Po prvním poločase zápasu se Slavií to sice se Slovanem vypadalo všelijak, po necelé čtvrthodině druhého dějství však Marek Bakoš zavelel k obratu, který dokonal David Pavelka. "V kabině předtím následovala pořádná bouře," prozradil kapitán po utkání.

Čím to, že se vám první půle vůbec nedařila?
Chtěli jsme začít úplně jinak, rozhodně ne prohrávat už ve druhé minutě. Tím spíš proti Slavii, která si v současné době věří a je silná na balonu. Trochu nás to opařilo, ale museli jsme to hodit za hlavu. V kabině byla o poločase velká bouřka, řekli jsme si, že to za každou cenu otočíme a naštěstí to vyšlo.

Zmínil jsi bouřku v kabině. Jak vypadala?
Trenér nešel moc daleko pro ostrá slova a měl k tomu také důvod. V posledních zápasech dostává šanci řada dalších kluků, když je marodka tak velká, a nejen oni, ale ani my ostatní jsme v první půli nepředváděli ideální výkon. Kouč to na rovinu řekl tak, jak to viděl, a myslím, že to pomohlo. Všechno jsme si vyříkali, šli jsme do druhé půle nabuzení a nakonec bylo vidět, že v nás ještě nějaké síly jsou.

Už jsi takovou s trenérem Trpišovským zažil?
Já ho znám už z dorostu, a tam také byly v kabině nějaké bouřky (úsměv). Ale od doby, co je tady, byla rozhodně největší.

Co konkrétně vám vytýkal?
Nejvíc mu scházelo nasazení. To musíte mít, ať už hrajete s kýmkoliv. Slavia nás válcovala v soubojích i na balonu, byli silnější a efektivnější. To se trenérovi příliš nelíbilo. My se ale nakonec dokázali dát do kupy a vyždímali jsme se ze zbývajících sil.

Výkon ve druhém poločase byl každopádně velmi odlišný. V čem byl hlavní rozdíl?
Těžko říct. Nám třeba kouč vytýkal, že jsme na sebe moc hodní, v kabině nám chybí nějaký bouřlivák, blázen, který by to vyhecoval. Doteď se nám herně dařilo, ale když to příliš nejde, tak je někdo takový potřeba. Takže přišla bouřka a pomohla. Navíc nám vyhovuje domácí prostředí. Jsem rád, že jsme po delší době konečně dokázali otočit zápas. Ukázalo to naši vnitřní sílu.

Evidentně vám pomohl také příchod Marka Bakoše?
Rambo se tam rval celý zápas skvěle, ale trošku nám tam právě chyběl někdo, kdo by ho doplnil. Pak přišel Baky, v podstatě hned dal gól a navíc byl i dál nebezpečný. Plnil přesně to, co nám chybělo v první půli.

Po výhře jste poskočili zpět na pohárové příčky. Na tabulku se ti musí letos dívat asi mnohem lépe, než před rokem touto dobou, že?
Hlavní je ten obrovský rozdíl v našem bodovém zisku. Pořád si ale myslím, že jsme ještě také dost bodů rozdali, mohlo být i lépe. I tak je to však oproti minulému roku jako nebe a dudy.

Může vám tato výhra psychicky pomoci před zápasem s Marseille?
Žádné velké haló z tohohle zápasu dělat nemůžeme, urvali jsme to vůlí, ale i tak nám to může pomoci, protože vůle bude potřeba i ve čtvrtek. Přijede k nám soupeř, který je fotbalově jinde, než my, a budeme tak muset body urvat vším možným i nemožným.

Nejvíc práce před zápasem ale budou asi mít maséři?
Ty čekají snad i noční směny. Šrámů je tu opravdu hodně. Bohužel to ani není žádnou chybou v systému, ale máme hroznou smůlu, všechno je to úrazového charakteru. Fotbal je kontaktní sport, takže se tomu nedá zabránit, ale teď se to opravdu nakupilo přesně ve chvíli, kdy potřebujeme každou nohu a ruku.


Generální partner
Preciosa
Prémiový partner
Tipsport
Hlavní partneři
T-Mobile Renomia AUTO KP Plus Canis Pivovar Svijany Nike
Další partneři
Centrum Babylon Břízky - Euroseal
Mediální partneři
Český rozhlas Liberec Liberecká drbna