FC Slovan Liberec | Dvakrát jsem to dal na přední tyč a dvakrát to vyšlo, shrnul spokojený asistent Ševčík
Menu Další Zavřít Zavřít
24.10.2016

Dvakrát jsem to dal na přední tyč a dvakrát to vyšlo, shrnul spokojený asistent Ševčík

Lukáš Michalík
Liberec - Jednou z hlavních příčin důležitého vítězství nad Hradcem byla bezesporu šťastná ruka trenéra Jindřicha Trpišovského, který v poločasové přestávce sáhl ke klíčovému střídání. Nevýrazného Komličenka nahradil na hřišti Petr Ševčík, který do ofenzivy domácích vnesl potřebný svěží vítr. Olomoucký odchovanec svůj dobrý výkon vyšperkoval dvěma přesnými přihrávkami, které v rozhodující branky proměnil Daniel Bartl.

Ziskem tří bodů se náš tým posunul v tabulce na jedenáctou příčku. V případě úspěchu ve středeční dohrávce s Karvinou se Slovan může vyhoupnout ještě výše. "Pro nás to jsou velmi důležité tři body, protože se chceme dostat co nejvíce na dostřel špičce tabulky. Potřebujeme každý bod a když získáme tři, je to jedině dobře," těšilo talentovaného záložníka.

Vítězství Slovanu se ovšem nerodilo vůbec lehce. Hosté útočili do otevřené obrany a především hradecký Černý v nastaveném čase prvního poločasu zazdil jasnou gólovou situaci. "Bylo to těžké, Hradec se dostával do spousty brejků a měli tam jednu stoprocentní šanci, kterou ale naštěstí nedali. Myslím si, že to bylo hodně nervózní utkání," uvedl dvaadvacetiletý fotbalista.

Proti Fiorentině odehrál Petr Ševčík celých 90 minut, v neděli ale začal úspěšný střelec z duelu s Italy pouze na lavičce náhradníků. "Hráli jsme systémem 4-4-2, protože trenér chtěl hrát na dva útočníky. Proto jsem se na hřiště dostal až v průběhu hry," vysvětloval drobný technik. A s jakými pokyny jej trenéři do utkání posílali? "Hlavně jsem měl oživit hru vepředu a dodat klid ve finální fázi."

Obě branky Libereckých padly po téměř totožných akcích Ševčíka s Bartlem. Prvně jmenovaný přihrával na přední tyč, odkud se Bartl dvakrát prosadil. "Cvičíme to, že buď jeden ze záložníků, nebo útočník, si mají při náběhu hlídat první tyč. Dneska se potvrdilo, že to funguje. Dvakrát jsem to tam dal a dvakrát to vyšlo," zářil spokojený Ševčík. Ten zatím zažívá povedený návrat po nucené pauze způsobené zraněním. Za poslední dvě soutěžní utkání stihl mladý středopolař gól a dvě asistence. "Určitě to potěší. Hned při svém prvním startu v Evropské lize se mi podařilo vstřelit branku, to jsem si snad ani lépe nemohl přát," dodal.


Generální partner
Preciosa
Prémiový partner
Tipsport
Hlavní partneři
T-Mobile Renomia AUTO KP Plus Pregis Canis Pivovar Svijany
Další partneři
FITING SERVIS Liberecký kraj
Mediální partneři
Náš region rtm plus