FC Slovan Liberec | Jiří Pimpara: Konkurence v obraně? Pro nás je to jedině plus
Menu Další Zavřít Zavřít
02.07.2015

Jiří Pimpara: Konkurence v obraně? Pro nás je to jedině plus

Dominik Jakubec
Hrádek n. N. – Druhý přípravný zápas byl pro Jiřího Pimparu v jednom ohledu zvláštní. Dres Varnsdorfu totiž v minulosti značnou dobu oblékal a jak sám přiznal, s řadou hráčů se velmi dobře zná. „Kluci určitě na postup znovu mají,“ hodnotil sílu Varnsdorfu po vzájemné konfrontaci, v níž se postaral o druhou a tedy vítěznou branku Slovanu. Jak jinak, než hlavou.

Jirko, jak se ti proti svému bývalému klubu hrálo?
Proti Varnsdorfu nerad hraju. Nastoupil jsem proti spoustě kamarádů, mám tam ještě plno známých, což zrovna dvakrát rád nemám. Zaplaťpánbůh, že jsme alespoň vyhráli, protože v případě prohry by to bolelo dvojnásob.

Byla to pro tebe zvláštní motivace?
Namotivoval nás hlavně trenér! Měli jsme to podmíněné tak, že když vyhrajeme, dostaneme ve čtvrtek odpoledne volno, takže bylo o co hrát. Máme toho už docela dost, takže každé volno přijde vhod.

Jiří Pimpara slaví vstřelený gól

Co jsi vlastně jako bývalý hráč Varnsdorfu říkal na situaci kolem klubu a jeho (ne)postupu?
Mrzelo mě to. Několikrát jsem tam během jara jel, sledoval jsem je. Fandil jsem jim také na tom rozhodujícím zápase s Olomoucí. Je to smutné. Nestalo se to poprvé, to samé proběhlo také v Ústí nad Labem, kde jsem zrovna byl a zažil jsem si to. Je to na zamyšlenou, ale jsou zkrátka daná nějaká striktní pravidla. Snad Varnsdorf něco udělá se svým stadionem, protože když jsem kluky i teď v přípravě viděl proti nám, hráli výborný fotbal a na postup určitě znovu mají.

Měl by podle tebe Varnsdorf kádr na první ligu?
Myslím, že už to ukázali. Sice jde o přípravu, ale porazili Teplice, nás taky dost potrápili. Myslím si, že by určitě nehráli druhé housle a o záchranu by se porvali.

Jak bys celé přípravné utkání s Varnsdorfem zhodnotil?
Byli jsme v plné zátěži, to samé i Varnsdorf, což bylo trochu znát. Máme nového trenéra, který také chce nějaké nové prvky, na což si ještě trochu zvykáme. V prvním poločasu jsme měli nějaké náznaky šancí, ale to jsme nedali. Gól jsme dostali po hrubé chybě, ale v přípravě ať to klidně přijde, hlavně když to pak nebude v mistrákách. Ve druhé půli už jsme to museli dohnat a to se naštěstí povedlo. Ale myslím, že jsme jak Varnsdorf, tak my hráli celkem slušný fotbal.

Je letošní příprava oproti předchozím nějak odlišná?
U každého trenéra je to nějak odlišné. Pod koučem Vavruškou jsme byli pořád na hřišti, trenér Trpišovský má zase v přípravě zakomponované také nějaké běhání. Chvilku si na to budeme zvykat, ale to s těmi měsíci, kdy budeme pohromadě, přijde.

Jaká příprava vlastně vyhovuje tobě?
Mně nevyhovuje snad žádná příprava (smích). Přiznám se, že jsem jeden z těch, kteří mají už odmala s každou přípravou problémy. Vždy se u ní trochu trápím, ale s klukama to zvládnu.

Na postu stopera momentálně roste konkurence, co na tuto situaci říkáš?
Je to vše na trenérech. Vedení vidělo, že nás nejspíš na naší pozici tlačila bota a přivedli konkurenci. Teď je to na nás, jak se o svůj flek popereme. Ale je to pro nás jedině plus. Ukážeme se trenérovi, ten po přípravě vyhodnotí, kdo se mu nejvíce líbil, a ten bude hrát. Samozřejmě je nás dost, ale to je fotbal.

V dalším přípravném zápase narazíte na Red Bull Lipsko, co od tohoto přípravného duelu očekáváš?
Samozřejmě se na utkání těšíme. Soupeř má zvuk, navíc mají v zádech silného sponzora, takže mají také některé zajímavé hráče. Hrají sice druhou bundesligu, ale ta je minimálně na úrovni naší první ligy. Bude to pro nás výzva, jsme pohárový účastník a něco bychom tam měli ukázat, oni zase budou chtít porazit nás. Rozhodně to bude zajímavé

A do toho se pomalu blíží ostrý start ligy...
Ano, a hlavně už se vše zklidní a budeme vědět, na čem jsme. Těším se, až tahle hrubá příprava odezní a budeme se připravovat na první soutěžní zápas. Hned na úvod nás čeká superpohár s Plzní, takže začínáme o trochu dřív. Všichni jsme natěšení, jak to pod novým trenérem půjde.


Generální partner
Preciosa
Prémiový partner
Tipsport
Hlavní partneři
T-Mobile Renomia AUTO KP Plus Pregis Canis Pivovar Svijany
Další partneři
Niosport Ermeg
Mediální partneři
rtm plus Beat radio