FC Slovan Liberec | Jsem rád, že jsme museli otáčet, pochvaloval si přípravu Jindřich Trpišovský
Menu Další Zavřít Zavřít
01.07.2015

Jsem rád, že jsme museli otáčet, pochvaloval si přípravu Jindřich Trpišovský

Dominik Jakubec
Hrádek n. N. – Také druhé utkání v rámci přípravy na novou sezonu naši hráči zvládli. Proti silnému Varnsdorfu to přitom nebylo jednoduché. „Je to možná kombinačně nejkvalitnější tým druhé ligy,“ chválil soupeře trenér Jindřich Trpišovský. A rozhovořil se nejen o utkání, ale také o současném kádru a probíhající přípravě.
Úvod utkání trenéru Trpišovskému příliš radosti neudělal, hned ve druhé minutě náš tým po chybě v rozehrávce prohrával. „Ovlivnilo to první poločas, kdy soupeř kvalitně kombinoval a měl lepší pohyb, než my. Naopak my jsme se tou půlí protrápili,“ hodnotil kouč úvodní pětačtyřicetiminutovku.

Zato ve druhé půli se už hrálo víceméně na jednu branku. „Měli jsme dostatek šancí a myslím, že jsme to otočili zaslouženě. Nicméně Varnsdorf je kombinačně jedno z nejkvalitnějších mužstev ve druhé lize, ne nadarmo před pár dny porazili Teplice,“ sklonil poklonu soupeři, který si sice vybojoval ve druhé lize postup, ten ale nakonec vzhledem k nedostatečnému zázemí nevyšel.

Celkově podle Jindřicha Trpišovského splnila tato příprava svůj účel. „Bylo to kvalitní utkání na kvalitním hřišti, ukázalo nám to spoustu věcí. I výsledek z přípravy samozřejmě potěší. Máme za sebou ty nejtěžší tréninky. Jsem navíc rád, že jsme se dostali do situace, kdy jsme museli zápas otáčet a to se nám povedlo,“ pochvaloval si.

Trenér Jindřich Trpišovský
V týmu se objevili kromě Zdeňka Folprechta také Lukáš Bartošák a Martin Hovorka, kteří se momentálně se Slovanem připravují. Budou zde pokračovat? „Doufám, že s nimi budu moct počítat. Typologicky a charakterově jsme si je vytipovali, že by nám mohli pomoct. Zejména Hovorka prokazuje, že by to mohla být hned velká posila. I přes mladý věk je to hotový hráč,“ řekl Trpišovský směrem k mladému stoperovi.

Rád by navíc přivítal ještě některé další posily. „Snad se nám ještě podaří doplnit mužstvo na postech, které nemáme tak silně obsazené,“ doufá trenér. A upřesnil, o které pozice se jedná.

Základní otázkou je momentálně brankářská trojice. „Bohužel přišla špatná zpráva od Ondry Koláře, v tuto chvíli to vypadá, že bude muset na menší lékařský zákrok. V tuto chvíli tu máme akorát dvojici Lukáč – Hroššo, s tím, že Patrik Lukáč ještě také není úplně dořešený,“ připomněl Jindřich Trpišovský zdravotní trable brankáře, který startoval ve většině ligových zápasů uplynulé sezony.

Podle toho, jak úspěšně bude probíhat léčba, bude brankářský post doplněn. „V tuto chvíli sháníme hotového brankáře, i s výhledem na půlroční hostování, a pokud by se Ondra Kolář mohl během podzimu zapojit, v což doufáme, tak s ním počítáme. Je to velký talent nejen libereckého, ale i českého fotbalu,“ přiznal kouč, že by Kolář jinak v brankovišti jistě prostor dostal.

A jaké jsou další pozice, které by Jindřich Trpišovský rád viděl posílené? „Navíc bych chtěl ještě hráče do strany a nějakého vyššího soubojového hráče. Tam máme dle mě ještě slabinu,“ podělil se o své poznatky.

Neustále také pokračují jednání o tom, zda bude v týmu pokračovat Martin Frýdek, nebo zda zamíří do Sparty, jak naznačují spekulace. „Táta mi vždy říkal, že jasno bude až ve chvíli, kdy to bude na papíře. Ale musíme s tou variantou počítat,“ uznává.

Za vydařený duel s Varnsdorfem nyní čeká ve čtvrtek tým klidnější režim, který v případě výhry trenér Trpišovský svým svěřencům slíbil. „Kluci dostanou odpoledne volno, dopoledne ještě bude normálně trénink. Měli jsme naplánovanou dvoufázovou přípravu, tak jim jedna z jejích částí odpadne. Jsem rád za každé vítězství a chci vyhrávat, takže kluky něčím motivuji. Před Táborskem šlo o nějaké občerstvení, tentokrát jsem chtěl ušetřit, tak jsem vypsal prémii, že bude volno,“ smál se.

A následně na rovinu přiznal: „Po pravdě bylo volno plánované, jen si ho museli potvrdit. Doteď jsme trénovali stále dvoufázově a na klukách už to bylo vidět. V sobotu jedeme na zápas proti Lipsku, pak letíme do Malmö, takže jsme to tempo trochu stáhli. Program bude náročný, navíc máme na přípravu jen čtyři týdny.“

V motivování však určitě bude pokračovat. „Budu ještě v autobuse muset vymyslet něco konkrétního. Vítězná série zatím trvá a byl bych rád, kdybychom to samé mohli říct i po sobotě,“ věří. Nezbývá než doufat, že také další slib bude muset po zápase plnit.


Generální partner
Preciosa
Prémiový partner
Tipsport
Hlavní partneři
T-Mobile Renomia AUTO KP Plus Pregis Canis Pivovar Svijany
Další partneři
AGRO CS a.s. Fehrer
Mediální partneři
Radio Blaník Liberec rtm plus