FC Slovan Liberec | Kluci mi na hřišti hrozili, že mi už nebudou nahrávat, usmívá se rekordman Denis Frimmel
Menu Další Zavřít Zavřít
11.06.2014

Kluci mi na hřišti hrozili, že mi už nebudou nahrávat, usmívá se rekordman Denis Frimmel

Dominik Jakubec
Liberec – Juniorka se v pondělí rozloučila se sezonou ve velkém stylu, když rozstřílela pražskou Duklu 8:2. A obrovský podíl na tom měl také Denis Frimmel, který se do branky soupeře trefil hned šestkrát, čímž vytvořil nový rekord Juniorské ligy.

Denisi, čekal jsi, že bude z utkání s Duklou taková přestřelka?
Abych pravdu řekl, tak jsem tak trošku věděl, že by mohlo padnout více branek. Soudil jsem tak podle naší střelecké formy z posledních zápasů, tedy až na zápas se Slavii, a také naopak z obdržených branek Dukly z předešlého utkání se Zbrojovkou.

Podařilo se ti již někdy skórovat v jediném utkání tolikrát?
Šest branek v jednom zápase jsem vstřelil poprvé. Minulý rok v dorostu, ještě v dresu Zbrojovky, se mi povedlo vstřelit 5 branek v přátelském utkání proti Senici, ale s mistrovským utkáním se ta radost nedá srovnávat.

Co na tento výkon říkali trenéři a spoluhráči?
Myslím, že tomu moc nemohli uvěřit, stejně jako já sám. Už na hřišti se mi kluci smáli a říkali, že už mi nebudou nahrávat, ale po zápase mi všichni pogratulovali. Byl to velmi přijemný pocit.

Slovan v této sezoně dosud nastřílel v jednom utkání maximálně čtyři branky, ale tentokrát rovnou osm. Hrála v tom roli také situace, kdy jste věděli, že k zisku čtvrtého místa potřebujete nutně zvítězit?
Nemyslím si, že by v tom čtvrtá pozice hrála až tak velkou roli. Zápas jsme chtěli vyhrát za každou cenu, i kdyby to skončilo 1:0. Podle mého názoru se jen projevila naše stoupající forma a také štěstí, kdy se nám podařilo využít většinu šancí, což se nám do teď moc nevedlo, a proto jsme hráli většinu zápasů s jednogolovým rozdílem.

Čtvrté místo je pro Liberec oproti poslednímu ročníku rozhodně zlepšení. Nakonec ale chybělo pouze velmi málo k ještě lepšímu výsledku. Převládá nyní spokojenost se čtvrtým místem, nebo je trochu cítit zklamání, že tým nedosáhl na medailová umístění?
Oproti minulému roku je ten posun v tabulce markantní. V kabině dokonce padla slova jako “historické“ umístění v mládežnické kategorii, ale jsem tu jen krátce, a tak nevím, jestli tomu tak opravdu je. Každopádně si myslím, že jsme na 4. místě zaslouženě, a nebýt pár zápasů, které se nám nepovedly, mohli jsme být v tabulce ještě výš. Takže s těmi pocity to je tak půl na půl.

Po posledním kole jsi přeskočil Daniela Dydowicze a stal ses tak nejlepším libereckým střelcem uplynulé sezony. Probíhalo v tomto ohledu nějaké hecování se spoluhráči?
Takové to zdravé hecování u nás probíhá každý den, ale že by kvůli tomu hrál někdo jen sám na sebe, aby byl nejlepší, to se nestalo. Naopak si myslím, že jsme po celou sezonu táhli za jeden provaz a vzájemně si úspěchy přáli a přejeme.

A na závěr, jak se po náročné sezoně těšíš na volno, popřípadě co máš během něj v plánu?
Na volno se těším hodně. Sezona byla dlouhá a za chvíli zase začíná další, takže mým cílem bude načerpat co nejvíce sil do letní přípravy, abych na sobě mohl pracovat a odváděl kvalitní výkony.


Generální partner
Preciosa AAA Auto
Hlavní partneři
Pražská plynárenská T-Mobile Renomia AUTO KP Plus Canis Pivovar Svijany
Další partneři
A net Aura Medical
Mediální partneři
RCL Liberecká drbna