FC Slovan Liberec | Musíme se z toho poučit, ví po prohře na Dukle Lukáš Pokorný
Menu Další Zavřít Zavřít
14.02.2016

Musíme se z toho poučit, ví po prohře na Dukle Lukáš Pokorný

Dominik Jakubec
Praha/Liberec - Na utkání s pražskou Duklou nebudou naši hráči vzpomínat v nejlepším světle. To ví také kapitán Lukáš Pokorný. "Až do inkasovaného gólu jsme hráli dobře, ale ten jako by nás opařil," smutní mladý stoper.

Jak sis užil první ligový zápas od úvodní minuty jako kapitán?
Rozhodně na to nebudu vzpomínat v dobrém. Do třicáté minuty jsme předváděli dobrý výkon, ale pak jsme dostali gól po centru. Přitom to byla situace, o které jsme si jasně říkali, že si to musíme hlídat, že tam běhají z druhé vlny. To nás opařilo. Bylo vidět, že máme mladý tým, protože tam nebyl nikdo, kdo by nás vyloženě zvednul. To nás nesmí znovu v žádném zápase položit, ať dostaneme gól v jakékoliv minutě. Ve druhém poločase jsme zase dostali smolnou vlastní branku a opět nás to srazilo.

Mohl bys popsat tu situaci, po níž jste velmi lacino inkasovali první gól?
Všichni jsme udělali krok dopředu na centr, ale jak byl míč zblokován, zůstal tam jejich hráč úplně sám. Ale to se nám prostě nemůže stát. Můžeme udělat chybu na půlce, ale ve vápně, tam to musí být hráč na hráče. Tady po chybách padají góly.

Lukáš Pokorný

Po druhém gólu jsi běžel utěšovat Ondru Karafiáta, ten moment byl pro něj jistě velmi nepříjemný.
Byl to pro něj první zápas, k tomu vlastní gól, takže takhle si to určitě nepředstavoval. Vzpomínám si, že jsme si tu loni také dali vlastňáka, asi je ta brána nějak zakletá. Ale Ondra odehrál jinak dobrý zápas a když bude takhle pokračovat, tak nám ještě hodně pomůže a bude se zlepšovat zápas od zápasu.

Bereš tyto momenty, kdy je někoho potřeba uklidnit a povzbudit, na sebe?
Rozhodně. Před zápasem jsme řešili, kolik má kdo odehraných zápasů, a vylezlo z toho, že i když jich mám na kontě asi 40, stejně jsem mezi prvními třemi. Zkušenosti mám zkrátka větší, než někteří další, a musím i jako kapitán klukům pomáhat. Ondra odehrál dobrý zápas a nenechal se vlastním gólem zaskočit.

Před utkáním se často omílalo, jak se projeví absence Davida Pavelky a Josefa Šurala. Byly jejich odchody na hřišti znát?
Nemůžeme myslet na to, že tu David a Pepa nejsou. S tím už se nedá nic nadělat. Hrajeme stejný fotbal, akorát si to musí sednout. Máme výborné hráče, to samé i na lavičce, kádr máme pořád silný. Hlavně se musíme koncentrovat na každý okamžik v zápase. Může rozhodnout jedna chyba, jeden centr, a necháme se tím takhle srazit. Potom to mrzí.

Co může prohra v prvním duelu znamenat pro jaro?
První zápasy jsou vždy hrozně ošemetné. I kdybychom zůstali ve stejné sestavě, vždy je to takové, že netušíte, co čekat, jakou měl soupeř přípravu a podobně. Až do inkasovaného gólu jsme si mysleli, že hrajeme dobře, ale pak nás to hrozně opařilo a dalších patnáct minut v první půli jsme byli horší ve všem. Musíme si z toho vzít ponaučení.


Generální partner
Preciosa
Hlavní partneři
Pražská plynárenská T-Mobile Renomia Nike Pivovar Svijany Canis
Další partneři
Liberecký kraj K.H.T. EL
Mediální partneři
RCL Český rozhlas Liberec