FC Slovan Liberec | Naše produktivita? Šílená, ví trenér Trpišovský
Menu Další Zavřít Zavřít
04.12.2016

Naše produktivita? Šílená, ví trenér Trpišovský

Dominik Jakubec
Jihlava - Zápas v Jihlavě Slovanu vůbec nevyšel. Proti předposlednímu týmu tabulky se naši hráči ani jednou neprosadili a prohráli 0:1. "Propadli jsme v soupeřově vápně," smutní trenér Jindřich Trpišovský.
Po prohře v Jihlavě a zároveň konci podzimní části ligové sezony ví trenér moc dobře, v čem tkvěla hlavní příčina nevydařených výkonů. "V počtu inkasovaných branek jsme na tom dokonce ještě o něco lépe než loni, ale vstřelených zkrátka máme o hodně míň. A to je statistika, která mě zajímá. Loni jsme hráli v Jihlavě 1:1 a měli jsme blízko k vítězství. Přitom byl náš výkon mnohem horší než dnes," poznamenal Trpišovský.

Zápas s Jihlavou však opět jen potvrdil nízkou produktivitu. "Propadli jsme v soupeřově vápně. Takových centrů, z něhož dal domácí Hronek gól, jsme měli v zápase třicet až čtyřicet - a nic z toho. Když nedáme gól ani v Jihlavě… To je obrovské zklamání. Je až ostudné, že má náš nejlepší střelec po podzimu tři branky," bilancuje kouč Slovanu.

Podzim našeho týmu byl z jeho pohledu celkově zvláštní. "Je to divná sezona. Například jsme přezimovali v MOL Cupu s jedním odehraným utkáním… Někdo mi říkal, že bychom snad měli hrát ještě před Vánoci s Táborskem. Ale to snad byla legrace," připomíná odložený zápas osmifinále domácího poháru.

V průběhu podzimu se objevily spekulace o Trpišovského případném odchodu do Sparty. Přichází podle něj tato možnost stále v úvahu? "Teď bych o Spartě vůbec nemluvil. Upínám své myšlenky na Liberec. Máme divnou sezonu. Ekonomicky je díky účasti v Evropské lize dobrá, ale sportovně špatná. V létě nám odešli všichni hráči, kteří dávali góly. Nehrajeme úplně špatně, ale naše produktivita je šílená. Musíme si přiznat, že jsme posílení kádru podcenili. Skladba mužstva je na zamyšlení," vysvětluje.

A právě na posílení ofenzivy se prý management v tuto chvíli plně zaměřuje. "Dennodenně jsme ve spojení s manažerem a majitelem klubu. Snažíme se sestavit tým tak, aby se takový podzim neopakoval, což si v naší situaci ani nemůžeme dovolit," ví trenér Trpišovský.

Jeho svěřence stále ještě čeká jeden důležitý podzimní duel. Ve čtvrtek se představí na hřišti PAOKu Soluň, kde bude bojovat o postup v Evropské lize. "Pokusíme se do té doby uzdravit některé marody. Uvidíme, jak na tom Baroš, Latka nebo Vůch budou," uzavírá.


Generální partner
Preciosa AAA Auto
Hlavní partneři
T-Mobile Renomia AUTO KP Plus Canis Pivovar Svijany Nike
Další partneři
DPMLJ A net
Mediální partneři
Radio Blaník Liberec Hitrádio Contact