FC Slovan Liberec | Nikdy jsem nic podobného nezažil, rozplýval se záložník Lukáš Vácha
Menu Další Zavřít Zavřít
13.05.2012

Nikdy jsem nic podobného nezažil, rozplýval se záložník Lukáš Vácha

Lukáš Šonský
L I B E R E C – Na krku se mu leskla medaile, oči zářily štěstím. Mladý záložník Lukáš Vácha dokázal se svým týmem v posledním zápase vybojovat mistrovský titul. "Uživáme si to, jsme šťastní. Obrovská euforie," líčil nadšeně.
Slovan si potěžkal pohár potřetí v historii, tým vyztužený zkušenými matadory odolal všem nástrahám. Přeskočil Spartu, těsný náskok uhájil před Plzní. "Všechno zapadalo tak, jak mělo. Celý tým šlapal. Za rok budeme hrát v Evropě, měl by tu zůstat podobný kádr. To je základ, poté můžeme být konkurenceschopní," naznačil směrem ke kvalifikaci Ligy mistrů, do které Severočeši vstoupí.

Liberečtí se však v sobotním klání o titul pořádně strachovali. V prvním poločase byly šance na obou stranách, poté ovšem hrozila především Viktoria. Svěřenci kouče Vrby museli pod Ještědem zvítězit. "Ve druhé půli nás přimáčkli, my jsme zalezli. Měli jsme štěstí, to přiznávám. Soupeř trefil asi dvě nebo tři tyče. Ale pak poslední minuty už to byla beznaděj, my jsme drželi míč a hráli zodpovědně," přemítal.

Lukáš Vácha slaví den po žitovním úspěchu třiadvacáté narozeniny, lepší dárek si snad ani přát nemohl. "Jsem rád, je to krásný. Já jsem nikdy nic podobného nezažil. Všichni jsou nadšení, fanoušci i celý tým," usmíval se.

Večer se hráči podělili o svoji radost na libereckém náměstí. Vácha však naznačil, že tím oslavy ještě zdaleka nekončí. "Ale musíme brát ohled na kluky, kteří pojedou na Euro. Ti zase tak dlouhé volno nemají," doplnil.

Po zápase v Jablonci si světle obarvil své vousy, prý se jednalo o sázku se spoluhráčem. "S Honzou Nezmarem jsem se vsadil. On slíbil, že když vyhrajeme titul, tak si je nabarví taky," odtajnil.


Generální partner
Preciosa
Prémiový partner
Tipsport
Hlavní partneři
T-Mobile Renomia AUTO KP Plus Pregis Canis Pivovar Svijany
Další partneři
1. jizerskohorská stavební Profipoint
Mediální partneři
Náš region eFotbal