FC Slovan Liberec | Štěstí si mě našlo v pravou chvíli, hlásil brankář Bičík po souboji s Plzní
Menu Další Zavřít Zavřít
14.05.2012

Štěstí si mě našlo v pravou chvíli, hlásil brankář Bičík po souboji s Plzní

Jakub Martínek
L I B E R E C - Devadesát minut hájil branku Severočechů s jediným cílem. Neinkasovat. Po závěrečném hvizdu bylo jasno. Svoji misi splnil a společně s vyprodaným stánkem U Nisy mohl slavit mistrovský titul. Byl to právě on, kdo rozhodl, že titul zůstane pod Ještědem. David Bičík předvedl několik skvělých zákroků, stálo při něm však i štěstí.
Jak by jsi zhodnotil sobotní zápas?

V první půli jsme měli dvě takové polo šance, které jsme nedokázali proměnit. Byla to škoda. Hned by byl ten zápas jednodušší. I soupeř tam ale měl několik dobrých šancí. Jednou šel na mě Bakoš sám a dvakrát nastřelili tyč. Musíme si přiznat, že jsme byli druhou půli pod tlakem, kde ukázala Plzeň svoje zkušenosti, které nasbírala v Lize mistrů. Můžeme být rádi, že jsme nedostali gól a přestáli to.

Nastupovali jste do zápasu s vědomím, že vám k titulu stačí bod. Na druhou stranu Plzeň musela bezpodmínečně vyhrát. Bylo to pro vás třeba o to lehčí?

Určitě ne. Tady u nás chtějí všichni hrát dopředu. Na žádné bránění jsme ani před zápasem nemysleli. Celou sezónu jsme hráli dopředu a rozhodně to tak mělo zůstat i proti Plzni. Na nula nula jsme hrát nechtěli. Zvláště, když je Viktorie tak ofenzivně laděné mužstvo. I když tak utkání skončilo, vůbec tomu tak nemuselo být. Naše šance jsme bohužel neproměnili a na druhé straně při nás stálo štěstí. Klidně mohli diváci vidět tři, čtyři branky a nikdo by se nemohl divit.

Moment, o kterém se bude dlouho mluvit. Když jsi chytil stoprocentní šanci Bakoše a zachránil tak Liberec od pohromy. Jak jsi vnímal ty tuhle situaci?

Přišel cent ze strany, na který tuším nedosáhl "Nezmič“. Viděl jsem, že je tam na středu úplně sám Bakoš. Udělal jsem dva rychlé kroky proti němu a prostě riskl stranu.

Soupeř nastřelil i dvě tyče. Určitě jsi měl i pořádný kus štěstí.

Měl jsem dobře postavenou branku. Při té druhé tyči jsem si na balón dokonce sáhnul. Patří to k tomu a štěstí stálo na mojí straně. Neměl jsem ho půlku jarní sezóny, kdy mi míče létaly kolem rukou, nohou. Kolikrát jsem si na ně sáhl, ale přesto končily v síti. Přišlo to v pravý čas a jsem za to moc rád.

Je to tvoje nejcennější nula v kariéře?

To určitě je. Vyhráli jsme titul, co víc si přát. Vychytal jsem několik nul v sezóně, ale tuhle řadím určitě k těm nejcennějším.

Získáním titulu jste si také otevřeli bránu do fotbalové Evropy. Myslíš, že je váš tým konkurenceschopný na té mezinárodní klubové úrovni?

Na letošním soustředění na Kypru jsme sehráli několik přípravných zápasu s ruskými kluby, které jsme dokázali porazit a uspět. Tým je rozhodně dobře poskládaný a schopný se měřit i s jinými evropskými týmy. Otázkou je, kdo zůstane a kdo po sezóně odejde. To je ale otázka hlavně pro vedení klubu.


Generální partner
Preciosa
Prémiový partner
Tipsport
Hlavní partneři
T-Mobile Renomia AUTO KP Plus Pregis Canis Pivovar Svijany
Další partneři
Penzion Eva Databox
Mediální partneři
Rengl Náš region