FC Slovan Liberec | Ondřej Kúdela: Klukům patří velký obdiv, druhá žlutá karta byla zvláštní
Menu Další Zavřít Zavřít
14.08.2017

Ondřej Kúdela: Klukům patří velký obdiv, druhá žlutá karta byla zvláštní

Kryštof Rossmann
Liberec - Ondřej Kúdela byl v utkání se Spartou po dvou žlutých kartách vyloučen. Sám přiznává, že druhá byla velmi zvláštní, protože nic rozhodčímu ani nestihl říct. „Asi to byla moje blbost, měl jsem žlutou, neměl jsem tam běžet a měl jsem si to pohlídat. Na druhou stranu jsem nic neřekl, nebyl jsem sprostý nebo něco takového. V tom mám čisté svědomí. Běžel jsem a na popud pomezního jsem dostal žlutou."

Inkasoval jste dvě žluté karty. Jak jste obě situace viděl?
První byla za faul, nemám k ní výhrady. Ta druhá, ať se na mě zlobí, kdo chce, ale dostat žlutou kartu za to, že běžím dvacet metrů za hlavním rozhodčím a to ještě na popud pomezního... To mně přijde zvláštní. Asi to byla moje blbost, měl jsem žlutou, neměl jsem tam běžet a měl jsem si to pohlídat. Na druhou stranu jsem nic neřekl, nebyl jsem sprostý nebo něco takového. V tom mám čisté svědomí. Běžel jsem a na popud pomezního jsem dostal žlutou.

Navíc byl v debatě s rozhodčím ještě Petr Ševčík.
Ano, byl tam a myslím, že ještě Ondra Karafiát. Já jsem jen běžel, sám jsem koukal ani jsem nic nestihl říct. Rozhodčí za to nemusel dávat žlutou kartu, mrzí mě to kvůli klukům i divákům. Přišlo hodně lidí, na zápas jsme se těšili. Byla to pro tým komplikace, kluci si zaslouží poděkování za to, jak to odmakali.

Když si to tak vezmu. Klidně ať se rozhodčí vyjádří, jestli za ním hráč může přijít a za co má být udělena karta a za co ne. Milan Kerbr také nic neřekl a hned dostal žlutou. Jeho následný faul jsem neviděl, takže ho nebudu komentovat.

Takto viděl celou situaci hlavní arbitr duelu: Výňatek ze zápisu o utkání: V 55. minutě 2.ŽK=ČK - NCH - slovy a gesty (běh cca ze vzdálenosti 20m k rozhodčímu) projevoval nesouhlas s rozhodnutím rozhodčího "co to pískáš, to nebyl faul".

A řekl jste tedy něco nebo vůbec?
Ne, protože jsem tam ani nestihl doběhnout. Blížil jsem se a už jsem ji viděl. Koukal jsem na to, jestli karta byla pro Petra Ševčíka, ale pak přišla i druhá a bylo to jasné. Chtěl jsem mu říct, že to na kartu nebylo, ale ani to jsem pořádně nestihl.

Co se vám honilo hlavou, když jste odcházel ze hřiště?
Hráli jsme doma, neviděl jsem to černě. Prohrávali jsme a mrzelo mě, že jsem týmu nemohl pomoct víc. Když Milan Kerbr dostal druhou červenou, tak jsem si říkal, že to bude těžké, ale pořád jsem věřil. Seděl jsem a držel jsem týmu pěsti, nic jiného mi nezbývalo.

Jak zpětně zbytek utkání po vašem vyloučení hodnotíte?
Spoluhráčům patří velký obdiv. Vydali ze sebe vše. Válečníků zbylo jen devět a zvládli jsme to. Patří jim velký dík a myslím, že se jim za to s Milanem Kerbrem revanšujeme. Takto odmakat zápas, ještě jsme prohrávali. Radim Breite skvěle dohrál standardní situaci, patří všem velký dík.

V devíti vyrovnat Spartě a získat bod. Nepovažujete to za takový malý zázrak?
Určitě se to nestává každý den, Sparta ukázala svou kvalitu, bude se ještě víc sehrávat. V lize bude dominovat a pro nás má bod z utkání velkou cenu.

Koukal jste, že jste to i dobře zvládli v defenzivě? Sparta žádný větší nápor neměla.
Tlak, který by potřebovali ke vstřelení branky, neměli. Vytvořili si šance i brejky, ale nedotáhli je do konce. Z mého pohledu byla příprava, kterou jsme si určili, dobrá. Jsme na tom dobře fyzicky a ani bych se nad tím nepozastavoval.


Generální partner
Preciosa
Prémiový partner
Tipsport
Hlavní partneři
T-Mobile Renomia AUTO KP Plus Pregis Canis Pivovar Svijany
Další partneři
Dineva Mattoni
Mediální partneři
Český rozhlas Liberec Náš region
×
Dnes v 15:00
MFK Karviná
FC Slovan Liberec