FC Slovan Liberec | PAOK byl zkrátka lepší, smutní po vyřazení z Evropské ligy Lukáš Pokorný
Menu Další Zavřít Zavřít
08.12.2016

PAOK byl zkrátka lepší, smutní po vyřazení z Evropské ligy Lukáš Pokorný

Dominik Jakubec
Soluň - Namísto postupu se Slovan loučí s Evropskou ligou. V Soluni se naši hráči ani jednou neprosadili a v základní skupině tak obsadili čtvrtou příčku. "Prohráli jsme si to už jinde, tady jsme mohli akorát výsledek zachránit," říká kapitán Lukáš Pokorný.

Zápas s PAOKem se vám vůbec nevyvedl. Jak moc vás mrzí vyřazení z Evropské ligy?
Do zápasu jsme šli s tím, že ho chceme zvládnout a že chceme postoupit. Ale musíme si přiznat, že nás zkrátka PAOK přetlačil. Byli lepší, hráli velmi dobře. Neříká se mi to snadno, ale nezbývá než jim pogratulovat. Vzhledem k tomu, že Fiorentina vyhrála, nás to mrzí dvojnásob.

Bylo těžké vyrovnávat se s vysunutým presinkem soupeře?
Věděli jsme, že napadají zejména po obou křídlech a že budeme v obraně muset míč rychle odehrávat. Párkrát nám to vyšlo a otevřel se tam prostor. Ale proti takto vypilovanému presinku se hraje těžko. Několikrát jsme z něj vyjeli, jen je škoda, že jsme před vápnem nedokázali situaci vyřešit lépe. To je naše achillova pata po celý podzim. Na tom musíme přes zimu tvrdě zapracovat.

Porážkou v Řecku vám zároveň poněkud zhořkl jubilejní stý zápas Slovanu v evropských pohárech.
Neřekl bych ani, že byl vyloženě „hořký“. Postup by byl krásný a výsledek nás mrzí, ale pořád to nepovažuji za nic hořkého. Slovan Liberec je stále malý klub, ale má za sebou sto zápasu v Evropě za nějakých patnáct let. To nám nemůže nikdo vzít.

Vyšperkovat nepodařený podzim postupem se vám tedy nevyvedlo. Jak moc vás to mrzí?
Bylo by krásné dodat tomu takovou tu pozitivní nálepku. Cesta do Liberce by byla hned příjemnější. Ale nedá se nic dělat, takový je fotbal. Nikdo neříká, že tu za rok nemůžeme stát znovu. Věřím tomu a budu doufat, že se ta naše sezona obrátí v dobré.

V závěru jste proti PAOKu působili takřka odevzdaně, bylo to tak?
Když je to v 88. minutě 0:2 a musíte vyhrát, je to těžké. Určitě jsme nebyli vyloženě odevzdaní, ale na hlavu je to nesmírně náročné. Do poslední chvíle jsme se snažili, to nám podle mě nemůže nikdo upřít. A že to nevyšlo... Podle mě jsme měli zvládnout lépe jiné zápasy a nemuseli bychom se tady honit za vítězstvím. Ale to je samé kdyby. Za nimi se honíme celý podzim, na ty se nehraje.

Takže v tomto duelu příčinu vyřazení nevidíš?
Tady jsme to mohli ještě zachránit a sezona by byla hned hezčí, ale v předchozích zápasech jsme několikrát zbytečně ztráceli body. Ale k tomu už nemá smysl se vracet. Je za námi podzim, který začal skvěle, ale skončil hodně špatně. Musíme si to zanalyzovat a od zimy začít jinak.

Jak bys celkově podzim zhodnotil?
Začátek byl skvělý. To jsme byli v euforii, přešli jsme přes Admiru i Larnaku. V lize nám to sice tolik nevycházelo, ale to se díky postupu v Evropě promíjelo. No a pak nás to dohnalo, že nám body chyběly. Postupem času už se nám nedařilo ani na jedné frontě. Šlo to postupně dolů, až to skončilo patnácti body v lize a čtyřmi ve skupině Evropské ligy.

Byla příčinou podzimního trápení hlavně bezzubá ofenziva?
To, že se nedostáváme do šancí, je problémem celého podzimu. Ale asi bych to nesváděl jen na to. Jsme tým, když nedá gól jeden, může ho dát někdo jiný. Já třeba nedal za celý podzim nedal ani jeden, vinu neseme všichni. Zápas s PAOKem nebyl nějakým vyústěním podzimu, hráli zkrátka lépe. Možná, že v Čechách sílu jejich týmu tolik nedoceňujeme, ale přitom jde o hodně silný klub. Jejich výhra byla zasloužená, což nemění nic na tom, že jsme se se zápasem měli porvat líp.

Nyní vás čeká zimní přestávka a volno. Těšíš se na něj?
Po pravdě vůbec ne. Je hrozně dlouhá, vždyť hrajeme až v polovině února. Na druhou stranu, cítím, že si možná potřebujeme trochu oddechnout. Na chvíli vypnout a znovu nastartovat takovou tu libereckou víru a liberecký stroj. To nás vždy zdobilo, taková ta jednota a bojovnost. Pauza by nám mohla pomoct, valili jsme to prakticky v pár lidech. Kádr se postupně zužoval. Přestávka nám tedy podle mě může jedině pomoci.


Generální partner
Preciosa
Prémiový partner
Tipsport
Hlavní partneři
T-Mobile Renomia AUTO KP Plus Pregis Canis Pivovar Svijany
Další partneři
FITING SERVIS Železářství Letná
Mediální partneři
eFotbal Hattrick