FC Slovan Liberec | Rabušic: Musíme se chytit co nejdřív, aby nám neujel vlak
Menu Další Zavřít Zavřít
01.08.2021

Rabušic: Musíme se chytit co nejdřív, aby nám neujel vlak

Redakce
Liberec – Těžko hodnotit podobné utkání. Slovo si vzal znovu po debaklu od Sparty (0:5) Michael Rabušic, který upřímně shrnul aktuální stav rozpoložení. „Odešli nám zkušení hráči, na přestupovém trhu jsme nebyli tak aktivní, to je fakt. Musíme se s tím popasovat my i vedení," komentuje 31letý útočník.

Co k tomu říct?
Není moc co hodnotit. Do červené karty jsme se nějak drželi, ale pak jsme byli Spartě spíš sparingem. Soupeř si dobře potrénoval před Monakem, hodnotí se to hodně těžko.

Mluvil jsi před zápasem o tom, že musíme hrát jinak. Nezdá se, že by tomu tak bylo...
Musíme si taky přiznat, že k nám přijela velká kvalita. Sparta se hrozně zvedla oproti sezonám předtím. Hráči jako Bořek Dočkal, David Pavelka hrají výborně, pak přišel na trávník ještě Adam Hložek... Musíme si říct, že nám odešli zkušení hráči a nedokázali jsme je nahradit. Jakub Pešek, Jhon Mosquera, Michal Sadílek odvedli hrozně moc práce, zatím jsme je nenahradili, to je čirý fakt. Je úkol pro nás se s tím porvat a doufám, že také pro vedení. Že to není jen o nás a trenérech. Klíčový zápas v sobotu s Hradcem, kdybychom měli nulu po třech utkáních, bylo by to hodně špatné. Musíme se hlavou dát dohromady a nechat tam všechno.

Jak se z toho oklepat? Přece jen jde o nejvyšší domácí ligovou porážku v historii...
Bohužel oba domácí zápasy... Slovácko u nás vyhrálo poprvé v historii, Sparta zase 5:0. Je to hodně těžké, musíme si vše vyříkat co nejdřív a najít chyby. Je to vážně složité, Sparta je o dvě třídy výš, než jsme aktuálně my. Mohli jsme jen doufat, že budou mít slabší den a ubojujeme to, bohužel byl souběh situací takový, že jsme dostali červenou kartu. Musíme dát hlavu nahoru a zabojovat.

Bude se tým postupně výkonnostně posouvat, jak říká trenér?
Všichni v to doufáme. Obměna přichází každý půlrok, předtím ale dorazili kvalitní hráči, teď jsme nebyli na trhu tak aktivní jako předtím a něco nám chybí. Bojovnost tam musí být automaticky, ale potřebujeme nadstavbu, která se bude dlouho trénovat. Všichni doufáme, že se posuneme, musíme se z toho prací dostat.

Co s tím? V čem vidíš cestu ke zlepšení herního výkonu?
Je to pořád dokola. Musíme poctivě trénovat, protože tu nejsme extra fotbalisti, kteří by někoho přehrávali fotbalovostí. Musíme se dát dohromady, hrát týmově a zlomit to. Musí se to ukázat na hřišti.

Nebojíš se špatné sezóny?
V Liberci se stále říká, jak to tu dobře funguje. Když se tým každý půlrok mění, opravdu to není jednoduché. Máme měsíc ještě otevřené přestupy, uvidíme, jestli k nám někdo přijde. Musíme se chytit co nejdřív a začíná to příští sobotu, aby nám neujel vlak, protože to se pak blbě honí. Pokud si vzpomínám, rok po titulu přišel podobný strašák a až se v zimě dotáhli hráči, pak přišla jízda. Je hrozně těžké manko dohánět.

Jaký styl by mohl přinést úspěch?
Je to těžké... Dohromady jsme se pořádně nedali ani před soustředěním, noví kluci poznávají, jak to vůbec chceme hrát. Také to nemají jednoduché. Musíme si říct, koho tu máme a jaký systém můžeme hrát s aktuálním týmem. Doufám, že přijde nějaký nadstandardní hráč, který by nám strašně moc pomohl a obraz hry by se díky tomu změnil.

Po zápase jste šli za fanoušky. Co říkáš na reakce?
Byli skvělí, že nepískali. Myslím, že vědí, že to nemáme úplně jednoduché... Přijela Sparta, která se nachází aktuálně někde jinde a hraje dobře. Utkání už bych nehodnotil, musíme jít dál. Spartě přeju, ať postoupí přes Monako, my se z toho musíme oklepat.

Fotogalerie


  Zobrazit kompletní fotogalerii

Generální partner
Preciosa AAA Auto
Hlavní partneři
T-Mobile Renomia AUTO KP Plus Canis Pivovar Svijany Nike
Další partneři
Toner-Copy Hennlich
Mediální partneři
Liberecká drbna Náš region