FC Slovan Liberec | Reportáž ze zápasu: Olomouc - FCSL 2:4
18.03.2012

Gambrinus liga, 21.kolo: SK Sigma Olomouc vs FC Slovan Liberec 2:4 (1:0)

Slovan veze body z Moravy. Na hřišti Sigmy Olomouc zlomil svou černou sérii a díky skvělému druhému poločasu slavil vítězství. Branky Slovanu vstřelili Breznaník, Rabušic, Štajner a Musiol.
21.kolo, neděle 18.3.2012, 17:00
SK Sigma Olomouc SK Sigma Olomouc
2:4
(1:0)
SK Sigma Olomouc: Z. Zlámal - T. Janotka, R. Kučera, V. Koutný, M. Hála - M. Pospíšil (79. Z. Klesnil), D. Rossi da Silva, J. Navrátil (61. M. Heinz) - J. Schulmeister, M. Ordoš, A. Varadi (71. J. Podaný).
FC Slovan Liberec: D. Bičík - T. Gebre Selassie, J. Nezmar, R. Kelić, J. Fleišman (55. E. Rilke) - J. Šural, L. Vácha, T. Janů (46. M. Bosančić), M. Breznaník - J. Štajner, M. Rabušic (89. Z. Musiol).
Branky: 26. a 61. Ordoš – 53. Breznaník, 57. Rabušic, 71. Štajner, 90. Musiol. ŽK: Ordoš – Rabušic. Rozhodčí: Jílek - Štěrba, Lakomý, Hrubeš.
Diváci: 6828

Krásné jarní počasí přivítalo hráče obou týmů. Poprvé se tak jarní liga hrála za příznivého počasí. Domácí Sigma nastoupila v modrých dresech, Slovan tak oblékl svou zlato černou kombinaci. Ochozy Androva stadionu se v příjemném počasí slušně zaplnily. A poprvé jim zatrnula ve 4. minutě. To kopal Janů rohový kop, nejvýš vyskočil Kelić, v dobré pozici ale branku o metr přestřelil.

Do první šance domácích se v 8. minutě dostával Navrátil. Kelić s Nezmarem ale jeho rchlý výpad dokázali zkrotit. Kombinace domácích kolem našeho vápna pokračovala, definitivně jí zastavil Gebre Selassie.

Hra byla v úvodní čtvrthodině hodně opatrná. Domácí Sigma vyčkávala v dobře organizovaném obranném bloku na naše akce. Hrálo se tak zejména ve středu hřiště. V 16. minutě předvedli domácí dobrou kombinaci, střelou ze 20 metrů jí zakončil Rossi. V 18. minutě to vypadalo na nadějný brejk našeho týmu. Štajner ale přihrával na rozeběhnutého Rabušice do ofsajdu. Ve 20. minutě vyšla Sigmě na levé straně série narážeček, míč se dostal až do vápna k Ordošovi. Ten rozehrál na rozeběhnutého Rossiho, jehož rána šla mimo.

Ve 21. minutě předvedl individuální parádu Gebre Selassie, ve vápně si přehodil obránce a technicky, ale nepříliš razantně vystřelil. Míč prošel těsně kolem zadní tyče prázdné brány. Rozhodčí pískal kop od brány, ale Zlámal se v duchu fair play přiznal k teči a kopal se rohový kop. Ten domácí ubránili.

Ve 26. minutě chyboval v rozehrávce Janů, napadající Ordoš byl u něj včas a míč mu vypíchl. Po krátkém sprintu pak prostřelil brankáře Bičíka, který si na míč sice sáhl, ale mimo tyče ho nevytěsnil - 1:0. V zápětí mohlo být vyrovnáno. Vácha před vápnem posunul na Breznaníka, jehož tečovanou střelu bravurně vytáhl Zlámal. Do odkryté branky se ještě snažil zakončit Štajner, byl ale v těžké pozici a byl tísněn.

Ve 35. minutě měla Olomouc další šanci, po sérii sražených přihrávek se v našem vápně míč kutálel k volnému Schulmeisterovi, před ním ale Janů míč odkopl do bezpečí. Schulmeister se dostal k zakončení o minutu později. Po několika zasekávačkách na hranici našeho vápna střílel ale vedle.

Ve 40. minutě se za naší obranu dostal Varadi, už byl dost z úhlu, přesto ale stačil tvrdě a nebezpečně vystřelit. Bičík byl ale připraven a jeho ránu vyrazil, do bezpečí pak míč odkopl Nezmar. První poločas domácí vyhráli.

Ve 48. minutě dovedl Fleišman míč až na vápno, tam přihrál na ideálně postaveného Breznaníka, který to měl ale na pravou nohu, zasekl si tak pro svou silnější levačku, střelu mu ale obrana zblokovala. Breznaník se ale k míči znovu dostal, přes hlavu si přehodil obránce a vystřelil, branku ale minul.

Pak měla několik nadějných šancí Sigma, v té největší ale střílel velmi nepřesně ve vápně Schulmeister. V 53. minutě tak udeřil Slovan. Vácha předložil do vápna parádní výzvu pro Brzenaníka. Ten se jí chopil s chladnou hlavou a z pravé strany prostřelil brankáře Zlámala - 1:1.

Našemu týmu narostla křídla, přišel ale o zraněného Fleišmana. V 57. minutě dostal na pravou stranu přihrávku Gebre Selassie, přesným centrem našel hlavu Rabušice, který otočil skóre - 1:2.

Vedení ale našem týmu nevydrželo moc dlouho. V 62. minutě naše obrana neodvrátila centr ze strany a Ordoš i přes velkou snahu Bičíka vyrovnal - 2:2. V 63. minutě šel do brejku Rabušic, byl ale tísněn třemi hráči, přesto se prodral ke střela, mířil ale vysoko nad.

V těchto minutách se hrál strhující fotbal nahoru, dolu. Oba týmy chtěly vyhrát. Vedení si Slovan vzal zpět v 71. minutě. Breznaník rozehrál přímý kop z vlastní půlky. Štajner míč sklepl na Vácha, který ho posunul na Rilkeho. Jeho precizní centr využil hlavičkou do protipohybu brankáře Zlámala Štajner - 2:3.

V 80. minutě měl na kopačce rozhodnutí Šural. Dostal ideální přihrávku do běhu na levé straně, před vyběhnuvším Zlámalem míč dloubnul, ale balón z jeho kopačky byl příliš pomalý a obránce ho odkopl do bezpečí. Další nadějný brejk našeho týmu zakončoval Breznaník, po Rabušicově přihrávce jeho ránu Zlámal vyrazil.

Sigma se snažila tvořit, ale Slovan vyrážel k nebezpečným brejkům. Závěrečné minuty pak naši hráči odehráli zkušeně s balonem na noze. A ještě přidali další gól. Štajnerův centr z pravé strany uklidil do sítě Musiol - 2:4.

Hráči si pak s fanoušky užili děkovačku. Fanouškům, kteří dorazili na Moravu patří veliký dík!