FC Slovan Liberec | Reportáž ze zápasu: Slovan B - Letohrad 6:1
09.04.2023

Paráda! Béčko přejelo Letohrad 6:1, dva góly dali Lexa, Hudák a Kozák

Liberec – Šest branek a další tři body do tabulky. Béčko v utkání proti Letohradu se třikrát prosadilo už v první půli, pak dokráčelo k pohodlnému vítězství. Dvě branky vstřelili hned tři hráči, Slovan i nadále zůstává na první pozici tabulky, vzhledem k prohrám Benátek nad Jizerou a Hlinska má náskok už desetibodový.
21.kolo, neděle 9.4.2023, 10:15
FC Slovan Liberec B FC Slovan Liberec B
6:1
(3:0)
FK LETOHRADFK LETOHRAD
FC Slovan Liberec B: Pešl – Michal, Lehoczki (72. Holub), Horňáček (46. Jaja) – Polyák (69. Valenta), Lexa, Varfolomejev, Hudák, Winkler (63. Šolc) – Kozák, Hadaščok (46. Lupoměský)
FK LETOHRAD: Janůj – Zbudil (72. Kadlec), Lorenc, Počtýnský (65. Kabourek), Kail, Šplíchal, Jiřánek, Nágl, Štěpán, Macek, Veselý (65. Netolický)
Branky: 7. Lexa, 16. Lexa, 39. Hudák, 59. Hudák, 64. Kozák, 82. Kozák – 90. Netolický (pen). Rozhodčí: Matějček – Machýček, Štefan. ŽK: 68. Kozák, 89. Jaja – 14. Lorenc, 68. Štěpán. Diváci: 100.

V zápase proti Letohradu měl Slovan jasný cíl. Potvrdit roli favorita a přidat další tři body do tabulky. Plán se začal plnit už v 7. minutě, kdy se prosadil Milan Lexa. Stejný hráč se trefil podruhé už po čtvrt hodině hry. Ještě do poločasu zvýšil na rozdíl tří branek Jakub Hudák.

Všichni střelci B-týmu, kteří v utkání skórovali, dali hned dvě branky. V 59. minutě podruhé přesně pálil Hudák, pak se ještě dvakrát trefil Matyáš Kozák.

„Byli jsme v řadě situací dost nepřesní a mohli jsme těch branek, kdybychom byli důslední, přidat daleko víc. Na druhou stranu to hráči odehráli s chutí, ve druhém poločase po prostřídání opadlo tempo hry a už se zápas dohrával, což je škoda, chtěli jsme dál přidávat góly. Ale i tak hráčům děkuji za zápas, odvedený výkon a přístup," komentoval trenér Josef Petřík.

Další utkání čeká béčko 16. dubna v Novém Bydžově.

Josef Petřík (FC Slovan Liberec): „Po prvním poločase bylo skóre 3:0. Dvě branky dali Lexa, Hudák i Kozák. Do utkání jsme byli posílení o šest hráčů z A-mužstva, proto jsme poprvé zvolili rozestavení 3-5-2, na což jsou víceméně zvyklí hráči z áčka. Vycházeli jsme z toho, že máme hodně středových hráčů. Chtěli jsme toto rozestavení vyzkoušet a myslím, že jsme byli jednoznačně lepší po celý zápas. A to i přesto, že jsme byli v řadě situací dost nepřesní a mohli jsme branek, kdybychom byli důslední, přidat daleko víc, na druhou stranu to hráči odehráli s chutí. ve druhém poločase po prostřídání opadlo tempo hry a už se zápas dohrával, což je škoda, chtěli jsme dál přidávat góly. Ale i tak hráčům děkuji za zápas, odvedený výkon a přístup.“