FC Slovan Liberec | Reportáž ze zápasu: FCSL - Újpest 0:0
16.07.2022

Slovan na herním soustředění v Rakousku remizoval s maďarskou Újpestí 0:0

Rakousko/Liberec - Svěřenci trenéra Kozla odehráli na stadionu v Ottensheimu, nedaleko Lince, první přípravný zápas v rámci rakouského herního soustředění proti maďarskému prvoligovému týmu Újpest FC. Ve vyrovnaném utkání se ani jeden z celků nedokázal prosadit, a tak se týmy rozešly nerozhodně bezbrankovou remízou 0:0.
Rakousko, sobota 16.7.2022, 15:15
0:0
(0:0)
Újpest FCÚjpest FC

1. poločas: Vliegen - Gebre Selassie, Talovjerov, Purzitidis, Mikula - Mara, Červ - Matoušek, Frýdek, Ghali - Rabušic

2. poločas: Vliegen - Gebre Selassie (80. Michal), Talovjerov (80. Polyák), Prebsl, Mikula (65. Preisler) - Varfolomejev, Doumbia - Matoušek (65. Mészáros), Višinský, Ghali (65. Plechatý) - Rondić

Újpest FC:

Banai (74. Pajovic) - Diabi, Mack, Tallo (74. Simon), Antonov, Bjelos (84. Kovács), Kuusk, Kantona (54. Yahaya - 84. Szabó), Onovo (67. Radosevic), Pauljevic (74. Kone), Ljujic (58. Kastrati)

Náhradníci: Pajovic, Hámori, Kastrati, Boumal, Simon, Kone, Yahaya, Radosevic, Szabó, Kovács

Bez branek

Do prvního náznaku šance se dostal Ghali již v první minutě, když vybojoval míč ve vápně. Přihrávkou našel Frýdka, ale jeho střelecký pokus byl zblokován bránícím hráčem. V 6. minutě rozehrával volný přímý kop Frýdek, balón se odrazil k Mikulovi, který pohotovou střelou těsně minul pravou tyč. Ve 14. minutě hledal Rabušic centrem do vápna Mikulu, hlavička našeho obránce skončila pouze v rukavicích Banaia. Slovan byl v úvodních minutách aktivnějším celkem, avšak i nadále se hrálo v teplém počasí za nerozhodného stavu.

Ve 24. minutě poprvé zahrozil i soupeř, jeden z útočících hráčů se dostal k hlavičce. Vliegen dobrým zákrokem dokázal vyrazit na rohový kop. O chvíli později střílel z dobré pozice Matoušek, míč se ještě odrazil k Rabušicovi, jenž zakončoval do prázdné branky. Gólovou radost přerušil až zdvižený praporek, liberecký útočník byl totiž v ofsajdu, a tak branka nemohla být uznána. V následujících minutách byla hra více vyrovnaná, obě mužstva sváděla boj o střed hřiště.

Druhý poločas začal Slovan, stejně jako ten první, aktivně. Liberečtí fotbalisté si vytvořili ve vápně tlak, ale k vážnější šanci se nedostali. V 56. minutě Matoušek dokázal proniknout z pravého křídla až do vápna a vystřelil. Jeho pokus gólman vyrazil na roh. O chvíli později hledal Rondić přihrávkou za obranu Ghaliho, slibně rozvíjející šanci Slovanu přerušil včasným výběhem Banai. V další akci byl Matoušek, svým centrem se snažil oslovit někoho ze spoluhráčů ve vápně, ovšem obrana maďarského celku odvrátila na rohový kop.

V 65. minutě naskočil do hry obránce Dominik Preisler, který se připojil k libereckému týmu a řeší se jeho přestup z Mladé Boleslavi. Dalším střídajícím hráčem byl Karol Mészáros, který se vrátil po zranění. V 73. minutě napřáhl ke střele zpoza vápna Rondić, jeho přízemní střela orazítkovala tyč. Dorážet se snažil ještě Gebre Selassie, ale bránu přestřelil. Následovala vyrovnaná pasáž hry, ve které se ani jeden z týmů do větších šancí nedostal. Ani v samotném závěru jsme branku neviděli, a tak Slovan remizoval s maďarským týmem Újpest FC 0:0.

Luboš Kozel (FC Slovan Liberec): „Myslím si, že výkon byl docela dobrý. Soupeř byl kvalitní. První poločas měl úroveň, obě mužstva byla nebezpečná, nicméně branka nepadla ani na jedné straně. Ve druhém poločasu si myslím, že jsme měli více sil, soupeř uvadal a měli jsme utkání zlomit v náš prospěch. Bohužel jsme branku nevstřelili. Pouze Imad Rondić trefil tyčku, což byla stoprocentní „gólovka“. Nevybavuji si, že by ve druhém poločasu soupeř vystřelil na bránu. Takže s tím naším defenzivním výkonem může být spokojenost, dozadu jsme to zvládli velmi dobře. Dopředu, to co nás teď tolik netrápilo, ale s tímto soupeřem se to znovu projevilo, a to, že finální řešení třeba tolikrát nebylo úplně nejlepší. Měli bychom z těch situacích třeba vytěžit i více. Branku jsme nevstřelili, s tím spokojeni být nemůžeme.“