FC Slovan Liberec | Reportáž ze zápasu: Příbram - FCSL 0:1
12.03.2016

Slovan po čtyřech letech zvítězil v Příbrami, výhru vystřelil záložník Shala

Lukáš Michalík
Příbram/Liberec - Naši fotbalisté se dnes v rámci 21. ligového kola představili na hřišti třinácté Příbrami. Mužstvo Jindřicha Trpišovského chtělo napravit bodové zaváhání se Slováckem a vrátit se v tabulce zpět na dostřel třetí Boleslavi. O osudu utkání nakonec rozhodla jediná branka, která padla krátce před poločasem z kopačky Herolinda Shaly. Slovan zásluhou tří bodů znovu odskočil Slavii a bodově se dotáhl na zmiňovanou Mladou Boleslav.
21.kolo, sobota 12.3.2016, 17:00, Energon Aréna
FK Viagem Příbram FK Viagem Příbram
0:1
(0:1)
FK Viagem Příbram: Hruška – Divíšek, Chaluš, Zápotočný (C), Mudra – Šabala (46. Štípek), Tregler, Vošahlík (72. Suchan), Rezek, Pilík – Bednář.
FC Slovan Liberec: Koubek – Coufal, Hovorka, Pokorný (C), Sýkora – Machuča, Breite – Jefremov (76. Bartl), Shala (72. Folprecht), Vůch – Bakoš (90. Pulkrab).
Branky: 41. Shala. ŽK: 32. Vošahlík, 47. Mudra, 52. Tregler, 81. Divíšek - 18. Bakoš. Rozhodčí: K. Hrubeš - J. Kubr, Z. Dobrovolný. Synot Hráč utkání: Jan Mudra - Herolind Shala.
Diváci: 1926

První poločas u příbramské Litavky příliš fotbalové krásy nenabídl. Ani jedno z mužstev se dlouhou dobu nedokázalo propracovat k nebezpečnému zakončení a oba gólmani tak zůstávali bez práce. Domácí Vošahlík zkoušel překvapit Tomáše Koubka přímo od rohového praporku, liberecký gólman se ale nachytat nenechal. Po půl hodině hry obdržel povedený pas za obranu Sýkora, který před brankou hledal Marka Bakoše, nejlepší střelec Slovanu však na míč těsně nedosáhl.

Až krátce před pauzou Liberečtí předvedli povedenou akci a hned z toho byla branka. Ve středu hřiště se míče zmocnil Machuča, který zvedl oči a krásnou přihrávkou vysunul nabíhajícího Herolinda Shalu. Albánský středopolař si míč zpracoval, tváří v tvář Hruškovi nezaváhal a zakončil přesně. V nastaveném čase prvního poločasu měl ještě možnost ohrozit branku domácích Egon Vůch, jeho tečovaný přímý kop ale nakonec skončil vedle pravé tyče.

Po změně stran mohla rychlého protiútoku Slovanu využít dvojice Shala - Bakoš, která si vyměnila míč a hnala se do šance. Před připraveným Shalou ale v poslední chvíli dobře zasáhl domácí Mudra a zamezil tak zakončení. Příbram zahrozila odvážným sólem Jana Mudry, který svou individuální akci také úspěšně zakončil. Přízemní střelu kmenového hráče Slovanu nakonec Tomáš Koubek ve spolupráci s obrankou nadvakrát zpacifikoval.

K dalšímu zakončení se po rohovém kopu propracoval stoper Chaluš, jehož nepříliš razantní hlavičku ale bez problému pokryl Koubek. Povedenou akci Slovanu zakončoval po centru Vůcha Radim Breite, míč ale liberecký záložník netrefil ideálně a Hrušku tak řádně neprověřil. V 86. minutě zkoušel štěstí z přímého kopu Bakoš, příbramský gólman Hruška byl ale na místě. Naši fotbalisté už ve zbytku utkání hubený náskok v poklidu udrželi a vezou si tak ze středu Čech tři body za vítězství 1:0.

Pavel Tobiáš (1. FK Příbram): Vzhledem k výsledku se mi to hodnotí dost těžko, ale objektivně musím uznat výhru Liberce. První poločas jsme začali dobře, byli jsme dobře připraveni. Čekali jsme na chybu Liberce, který dobře bránil. Psychiku hráčů poznamenala inkasovaná branka. Ve druhé půli to byly nakopávané balony, standardky a hodně soubojů a to Liberci vyhovovalo. Byl to strašně hektický zápas, řekl bych, už přišla i herní krize. Nyní je to hodně o psychice. Nedat ani jeden gól z pěti zápasů je pochopitelně ostuda, hráči by se měli zamyslet a sáhnout do svědomí, proč to nejde. Nedostáváme tolik branek, ale stejně prohrajeme. Je mi 61 let, už jsem zažil mnohokrát, že byl tým v krizi, ale jak to budou řešit majitelé, to nevím. Určitě bych byl rád, kdyby se týmu začalo dařit a udělám pro to maximum.

Jindřich Trpišovský (FC Slovan Liberec): V prvním poločase jsme se naší nekvalitou a špatnými rozhodnutími připravili o dobré brejkové situace, viz akce, kdy jsme postupovali tři na jednoho. Samozřejmě nám moc pomohl krásný gól, který jsme vstřelili těsně před pauzou. Za druhý poločas, až na takovou desetiminutovku, musím mužstvo pochválit, protože si myslím, že jsme hráli hodně vyspěle a de facto jsme se nedostali pod žádný tlak. Kontrolovali jsme hru, hráli jsme výše, aktivněji a dobře jsme napadali. Byly tam fáze, kdy jsme oproti prvnímu poločasu byli silní na míči. Mrzí mě ale ta předfinální fáze, myslím si, že jsme měli přidat druhou branku. Moc šancí jsme sice neměli, ale bylo to dané tím, že jsme ty brejkové situace řešili špatně. Jsme rádi, že jsme získali tři body z venku po zaváhání z minulého týdne. Jsme také rádi, že jsme neinkasovali a prodloužili tak sérii, ale s útočnou fází spokojenost panovat nemůže, protože především v úvodní třicetiminutovce jsme se v ofenzivě hodně hledali. Na druhou stranu, ale musím pochválit naší defenzivu. Oba stopeři dnes hráli fantasticky, což už bývá zvykem, ale dnes to měli s Bednářem hodně těžké. Byl to soubojový zápas jak pro stopery, tak pro celé mužstvo, rozhodčí to občas neměl jednoduché, ale musím říci, že zápas zvládl s naprostým přehledem a pískal velmi dobře.