FC Slovan Liberec | Reportáž ze zápasu: FCSL - Karviná 5:3prod
01.11.2017

Slovan prožil infarktový zápas, přesto se po prodloužení raduje z postupu do dalšího kola MOL Cupu

Matěj Pavelka
Utkání 4. kola MOL Cupu mezi libereckým Slovanem a Karvinou byl infarktovým zápasem pro domácí příznivce. Slovan od začátku udával tempo hry, brzo dal gól a byl dominantním týmem. Přesto Karviná svého soupeře zaskočila, a nebýt gólu Slovanu na úplném konci základní hrací doby, tak se po tomto utkání radují hosté. V prodloužení byli domácí jasně lepším týmem a po právu odchází jako vítězové s výsledkem 5:3.
osmifinále, středa 1.11.2017, 16:30, U Nisy
5:3prod
(1:2)
MFK KarvináMFK Karviná
FC Slovan Liberec: Kolář - Mikula, Kúdela, Karafiát, Hybš - Breite (58. Kerbr), Vácha (46. Kulhánek), Potočný - Voltr (78. Folprecht), Pulkrab, Ševčík
MFK Karviná: Pastornický - Štepanovský, Janečka, Hošek, Letić - Smrž (79. Lingr), Weber - Kalabiška, Puchel (60. Panák), Eismann - Ramirez (70. Wágner)

Žluté karty: Voltr, Pulkrab - Štepanovský, Letič, Puchel, Smrž, Kalabiška, Panák.

Diváci: 1289.

Góly: 84. a 104. Pulkrab, 15. Mikula, 103. Potočný, 118. Hybš - 28. a 39. Kalabiška, 119. Lingr.

Rozhodčí: Orel - Ratajová, Vít

Zpočátku bylo utkání opatrné na obou stranách. První velké ohrožení branky hostů způsobil Matěj Pulkrab po krásné kombinaci s Romanem Potočným. Největší šanci si v 9. minutě připsal Lukáš Vácha z přímého kopu, kdy brankář hostí Váchovu dělovku jen těsně vytěsnil na rohový kop. Krásnou kombinaci v 16. minutě zúročil Jan Mikula, když střelou z dálky propálil vše, co mu stálo v cestě a vstřelil první branku utkání.

Chybu udělal Karafiát ve 20. minutě, kterého obešel hostující Ramirez a jen díky skvělému Kolářovi nevstřelil gól. Bohužel Karviná se nezastavila, a ve 28. minutě Slovan inkasoval, když Jan Kalabiška poslal míč hlavou do liberecké branky. Po tomto gólu se Karviná zvedla a začala diktovat tempo utkání. Vyvrcholení tohoto tlaku byl další gól Karviné z kopačky Jana Kalabišky.

Od druhého poločasu Slovan ukazoval velké nasazení a touhu s výsledkem něco udělat. Velkou šanci měl v 50. minutě Voltr, ale střílel vedle. Hosté ovšem kvůli brankovému náskoku více bránili než útočili, přesto občas dokázali velmi zahrozit. V 61. minutě během tohoto utkání velmi aktivní Kalabiška střílel na Koláře, který míč dostal od branky na rohový kop. V 68. minutě byl blízko vyrovnání Hybš, ale netrefil branku jen o centimetry. Chvilku nato Potočný jen těsně netrefil branku z velkého vápna. V 76. minutě i hosté ukázali, že se umí dostat do veliké šance, Wágner hlavičkoval prakticky do prázdné branky, ale skvělý Kúdela dokázal míč od branky vykopnout.

Ke konci se začalo hrát hodně nahoru, dolů. Jak Slovan, tak Karviná útočily, ale šťastnější byl domácí Slovan, který srovnal brankou Matěje Pulkraba po asistenci ve formě hrajícího Milana Kerbra na 2:2. Díky nerozhodnému stavu se prodlužovalo.

Začátek prodloužení byl velice opatrný od obou týmů, a není se čemu divit protože všichni hráči museli být unavení. V obrovské příležitosti byl Potočný v 10. minutě nastavení, když sám běžel na branku a přehodil brankáře, ale těsně před brankovou čarou obránce Karviné Janečka míč poslal na roh. To ovšem Romana Potočného mrzet nemuselo, protože minutu na to poslal Slovan opět do vedení. Sotva se stihli hosté rozkoukat, Matěj Pulkrab dal další gól, tentokrát už na 4:2.

V druhé části nastavení se čím dál více projevovala únava, přesto Matěj Hybš dokázal zvýšit na 5:2. Minutku na to udeřil zase hráč Karviné Ondřej Lingr, a snížil na 5:3. Domácí byli v nastavení jasně lepším týmem, protože většinou svého soupeře k ničemu velkému nepustili. Poslední šanci měl na konci prodloužení Eismann z přímého kopu, ale gól nedal a výsledek tak skončil neuvěřitelných 5:3. Slovan stejně jako v minulém kole proti Hodonínu postoupil díky jasnému výkonu v prodloužení.

Jindřich Trpišovský (FC Slovan Liberec): "Karviná má můj obdiv. Proměnili sestavu a hráli velice dobře. Mohli rozhodnout v normální hrací době. Naštěstí jsme v závěru srovnali na 2:2 a šlo se do prodloužení, na které jsme si velmi věřili. Už jsme ho v této sezoně jednou absolvovali a kluci potvrdili, že jsou fyzicky skvěle připraveni,"

Jozef Weber (MFK Karviná): "Pro diváky to bylo pěkné utkání. My jsme i v té okleštěné sestavě do 80. minuty podali velmi slušný výkon. Škoda té vyrovnávací branky. Konec byl divoký, přesto musím říct, že někteří hráči, kteří moc nenastupují, mě nezklamali,"