FC Slovan Liberec | Reportáž ze zápasu: Rokycany - FCSL 1:5
14.09.2022

Slovan zvítězil na hřišti divizních Rokycan 5:1 a postoupil do třetího kola MOL Cupu

Rokycany/Liberec - Svěřenci trenéra Kozla vstupili do druhého kola MOL Cupu na hřišti divizních Rokycan. Po skvělé propagaci domácího týmu na Twitteru přišla na stadion vysoká divácká návštěva, která byla svědky férového zápasu z obou stran. Kvalita Slovanu se ukazovala od prvních minut a modrobílí si došli pro pohodlné vítězství 5:1.
2.kolo, středa 14.9.2022, 16:30, stadion Pod Husovými sady, Rokycany
FC Rokycany FC Rokycany
1:5
(1:3)
FC Rokycany: Houdek - Matas, Hereit (C), Glazer, Zajíček, Procházka (79. Pražský), Černý (60. Janota), Lehký, Nový (46. Laubr), Holek (67. Stejskal), Kroc (60. Titl)

Náhradníci: Wohlmuth - Čeliš, Laubr, Stejskal, Janota, Pražský, Titl

FC Slovan Liberec: Stejskal - Gebre Selassie (C) (46. Varfolomejev), Talovjerov (73. Matoušek), Plechatý (46. Prebsl) - Fukala, Pourzitidis, Mara (59. Polyák), Višinský (59. Rabušic), Mészáros - Rondić, Kozák

Náhradníci: Vliegen - Varfolomejev, Rabušic, Matoušek, Preisler, Polyák, Prebsl

Branky: 41. Glazer - 5. a 15. Gebre Selassie, 35. Fukala, 51. Varfolomejev, 89. Rabušic

Žluté karty: 54. Kroc, 86. Stejskal - 49. Mészáros

Rozhodčí: Nehasil - Hrabovský, Špindlerová

Diváci: 1200

Slovan vstoupil do utkání aktivně a hned v páté minutě byl odměněn vedoucí brankou. Po pravé straně zatáhl míč Kozák. Poslal jej do vápna, kde po krásné akci na jeden dotek po ose Rondić - Višinský - Gebre Selassie zakončoval poslední jmenovaný v ideální pozici do protipohybu brankáře 1:0. O tři minuty později se dostali ke střele také domácí. Lehký mířil nad bránu. Ve 12. minutě zahrávaly Rokycany rohový kop. Černý poslal přetažený centr na zadní tyč, kde jeden z jeho spoluhráčů vracel míč nad bránu. Ten se obloučkem snesl na horní síť Stejskalovy svatyně.

Stejně tak zahrával rohový kop Višinský na druhé straně po čtvrthodině hry, jen s úplně jiným výsledkem. Přetažený centr totiž vrátil na malé vápno Talovjerov a Gebre Selassie usměrnil herní artikl bezchybně za záda domácího brankáře 2:0. Slovan vstřelené branky uklidnily a diktoval tempo hry s míčem na svých kopačkách. Ve 23. minutě napřáhl ke střele z dálky Kamso Mara a domácí brankář musel předvést pohotový zákrok proti tvrdé střele defenzivního záložníka. Vzápětí prověřil domácího brankáře střelou zpoza vápna také Matyáš Kozák. Míč mířící pod břevno, avšak doprostřed brány, Houdek lapil.

Po centru Fukaly pak hlavičkoval Mara nad bránu. Po půlhodině hry skákal míč vápnem Slovanu a obránci ho ne a ne odpravit do bezpečí. K ohrožení Stejskala ale nedošlo. Nejblíže k tomu měl Černý, míč však minul. Vzápětí zakončoval po centru Plechatého Imad Rondić. Pozorný Houdek schoval míč v náručí. Ve 35. minutě Slovan zvýšil už na 3:0. Višinský poslal přízemní centr do vápna, jeden z obránců jej odvrátil přímo k nohám Michala Fukaly a mladý obránce zachoval chladnou hlavu a pohodlně skóroval.

Ve 41. minutě přišlo snížení. Domácí obránce Tomáš Glazer nastartoval motory, dostal přesnou přihrávku za obranu, utekl Maksymu Talovjerovovi a střelou z velkého úhlu prostřelil brankáře Stejskala 1:3. Poté už se poločas spíše dohrával a do kabin se tak šlo za dvoubrankového vedení Slovanu.

Na začátku druhého poločasu se dostaly k prvnímu zakončení Rokycany. Černý pálil z přímého volného kopu nad bránu. Vzápětí přišel na druhé straně krásný fotbalový moment. Domácí obránci odhlavičkovali míč za vápno, kde se do něj z voleje opřel nový muž na hřišti Ivan Varfolomejev a krásnou střelou nedal brankáři šanci 4:1. Po hodině hry se prokličkoval ke střele Karol Mészáros a orazítkoval břevno domácí svatyně. Akce pokračovala dále a po centru z pravé strany hlavičkoval Rondić těsně vedle. Na začátku 69. minuty našel Mészáros obloučkem Polyáka. Mladý záložník z malého vápna bránu domácích minul.

O čtyři minuty později vypálil ze střední vzdálenosti domácí Laubr. Bránu Stejskala však přestřelil. Jinak ale Slovan kontroloval hru a převážně kombinoval s míčem na svých kopačkách. Po jedné z takových kombinací se dostal ke střele Imad Rondić. Mířil pouze doprostřed brány, kde stál připravený Houdek. V 78. minutě dostal Matoušek milimetrovou přihrávku za obranu od Polyáka. V souboji jeden na jednoho ale nevyzrál na domácího brankáře, který jeho pokus o obstřel na zadní tyč chytil do svých rukavic. Stejně dopadlo setkání těchto dvou o dvě minuty později. Tentokrát Houdek vyrazil střelu Jana Matouška nohou.

Pár minut před koncem zavíral zadní tyč Rabušic. Ač se skluzem snažil jak jen to šlo, na centr Fukaly o kousek nedosáhl. V 85. minutě vhodili domácí dlouhý aut do pokutového území Slovanu a vznikla velká skrumáž před Stejskalem. Balon naštěstí za jeho zády neskončil. Do konce utkání se skóre přeci jen ještě jednou změnilo. Polyák utekl po levé straně, přiťukl míč Matouškovi, který milimetrovým centrem našel Rabušice nabíhajícího za obranu a liberecký útočník rybičkou upravil skóre na konečných 5:1 pro Slovan. Modrobílý klub tak postoupil do další fáze MOL Cupu.

Milan Dejmek (FC Rokycany): Zápas s Libercem se mi hodnotí vesměs hůř, jelikož jsme nepostoupili. Vítězství Liberce však bylo naprosto zasloužené. Hosté ukázali svou kvalitu a ne nadarmo jsou na třetím místě naší nejvyšší soutěže. Bylo vidět, že nic nepodcenili. Za výsledek jsme rádi. Mohli jsme dostat i více gólů, ale podržel nás brankář Houdek, kdy hlavně v závěru vychytal tři obrovské šance Slovanu. Nám se také podařilo vstřelit branku. Atmosféra byla parádní, utkání kvitujeme. Poznali jsme, co obnáší hrát ligu. Liberci gratuluji a přeji mu do další fáze poháru hodně štěstí a mnoho sportovních úspěchů.

Luboš Kozel (FC Slovan Liberec): Bylo to typické pohárové utkání, kdy pro domácí se jednalo o zápas roku. Jsem spokojený, že jsme do utkání dobře vstoupili a dali rychlou branku, poté druhou a následně třetí. To nás ukolébalo až moc a před poločasem jsme hráli profesorsky, za což nás domácí potrestali. To je negativum, že jsme tu obdrželi branku. Po půli Ivan (Varfolomejev pozn. red.) krásně trefil odražený míč a tím se utkání zlomilo. Poté už se spíše dohrávalo. Měli jsme další šance, kdy jsme mohli přidat branky. Jediné, co mě mrzí, že se neprosadili útočníci, kteří mohli skórovat. Snad si to schovávají na důležitější zápasy.