FC Slovan Liberec | Reportáž ze zápasu: FCSL - Ústí n. L. 3:1
30.06.2021

Slovan zvítězil ve třetím připravném zápase proti Ústí nad Labem 3:1

Česká Lípa / Liberec - Druhý přípravný zápas ve dvou dnech čekal na svěřence Pavla Hoftycha. Po Žižkovu a Dukle byl naším soupeřem další druholigový celek, tentokrát FK Ústí nad Labem. Na Městském stadionu v České Lípě šli do vedení Ústečtí, ovšem ještě v prvním poločase jsme dokázali stav otočit. Trefili se Gebre Selassie a Bína. V druhé půli přidal ještě jednu branku Gembický a Slovan se radoval z výhry 3:1.
Příp., středa 30.6.2021, 11:00, Česká Lípa
3:1
(2:1)
FK Ústí nad LabemFK Ústí nad Labem

Sestava 1. poločas: Vliegen - Fukala, Chaluš, Purzitidis, Mikula - Bína, Gebre Selassie, Casar, Nečas - Rabušic, Rondić

Sestava 2. poločas: Hasalík - Bína (58. Polyák), Lehoczki, Kranthove, Gembický - Matoušek, Michal, Purzitidis, Faško - Diamé, Novotný

FK Ústí nad Labem:

Němec - Hudec, Brak, Chodora, Jiránek, Bílek, Miskovič, Cantin, Prošek, Strada, Čičovský

Náhradníci: Plachý, Šnajdr, Krobot, Písačka, A. Černý, V. Černý

Branky: 30. Gebre Selassie, 31. Bína, 47. Gembický - 21. Prošek

K první střele utkání se odhodlal Nečas, jeho kroucený pokus zpoza vápna těsně minul levý růžek branky. V 10. minutě se po centru dostal k zakončení jeden z útočících hráčů Ústí. Zkoušel na zadní tyči překvapit Vliegena, ale ten vytasil skvělý zákrok. O chvíli později Prošek po skvělé průnikové přihrávce postupoval sám na našeho brankáře, ovšem jeho střela letěla mimo tři tyče. Ústečtí nadále pokračovali v aktivitě a vytvářeli si nebezpečné příležitosti, ale naráželi na připravenou obranu včetně Vliegena. To platilo až do 21. minuty, kdy využil chybné rozehrávky Václav Prošek a vstřelil úvodní branku zápasu.

Vedení hostů netrvalo příliš dlouho, ve třicáté minutě si totiž na rohový kop skvěle naskočil Theo Gebre Selassie a rozvlnil síť. Stejný hráč našel o minutu později volného Marka Bínu, jenž nezaváhal a střelou pod břevno strhl vedení na stranu Slovanu. Do druhé půle vstoupil, podle předpokladu, Slovan v obměněné sestavě a netrvalo dlouho a přidal další branku. Ve 47. minutě se dostal po rohu k odraženému míči těsně za hranicí šestnáctky Dominik Gembický a skvělou ranou pod břevno zvýšil náskok Liberce.

V 60. minutě měl další gólovku na hlavě Diamé, po centru z levé strany byl ve vápně nehlídaný, ale míč netrefil ideálně a odrazil ho od země až nad břevno. I Ústečtí měli své šance, po jednom z rohových kopů zahrozil Jiránek. Hasalík byl včas na zemi a střelu vyrazil mimo. Slovan se snažil i v závěru utkání podnikat útočné výpady, ale většina akcí ztroskotala na nepřesných přihrávkách. Ovšem podobně si vedlo i Ústí a další branky jsme již neviděli. Slovan tedy zvítězil 3:1.

Pavel Hoftych (trenér Liberce): „Jsme samozřejmě teprve v začáteční fázi přípravy. Nejenže to je pro kluky náročné fyzicky, ale zkoušíme je i na jiných postech, abychom viděli, kde je případně můžeme využívat. Výsledek samozřejmě není nejpodstatnější, ale jsme rádi, že jsme zápas zvládli a viděli jsme, jak tým pracuje. Je patrné, že hodně věcí z pohledu taktiky skřípe, ale na to máme ještě dostatek času. “