FC Slovan Liberec | Reportáž ze zápasu: Dukla - FCSL 2:0
12.02.2016

Slovanu vstup do jarní části ligy nevyšel. Na půdě pražské Dukly prohrál o dvě branky

Jakub Martínek
Praha/Liberec - Svěřencům trenéra Jindřicha Trpišovského nevyšel vstup do jární části soutěže. Na Dukle byl sice v první půlhodině lepším týmem, branky však dával soupeř. Dukla nakonec vyhrála díky Bergrovi a vlastní brance Karafiáta 2:0. Již příští týden si může náš tým spravit chuť při Podještědském derby proti Jablonci.
17.kolo, pátek 12.2.2016, 18:00, Juliska
FK Dukla Praha FK Dukla Praha
2:0
(1:0)
FK Dukla Praha: Hroššo - Miloševič, Gorkss, Štetina, Vrzal - Považanec, Hanousek (C), Nestor - Berger (85. Manzia), Vašíček (87. Smejkal), Breznaník (68. Mareš).
FC Slovan Liberec: Koubek - Ljulka (63. Bartl), Hovorka, Pokorný (C), Bartošák - Karafiát - Jefremov (46. Vůch), Folprecht (80. Shala), Sýkora - Rabušic, Bakoš.
Branky: 35. Berger, 48. Karafiát (vla.). ŽK: 57. Hroššo - 39. Bartošák, 59. Ljulka. Rozhodčí: Zelinka - Pelikán, Paták. Synot hráč utkání: Tomáš Berger - Egon Vůch.
Diváci: 2358

Nedočkaví fanoušci se konečně dočkali! Předehrávku 17. kola české nejvyšší soutěže totiž obstaral právě Slovan, který se pro první jarní body vydal na pražskou Julisku. V brance Dukly se podle očekávání představil exliberecký brankář Lukáš Hroššo, který ještě na podzim hájil právě naše barvy.

Po klidném úvodu utkání jako první zahrozili hráči v modrých dresech. Bartošák se ve čtvrté minutě rychlou kličkou na hranici šestnáctky zbavil soupeře a vypálil. Balon však ale vystoupal zhruba metr nad branku Dukly. Naši fotbalisté měli s přibývajícím časem častěji míč na svých kopačkách a snažili se dostat před branku soupeře. Ten ale v průběhu prvního poločasu nezdolně odolával.

Nic na tom nezměnila ani nepovedená střela Folprechta, která zpoza vápna zamířila jen vedle Hroššovi svatyně. Pražané dali o sobě poprvé vědět až po šestadvaceti minutách. Vašíčkovu nedůraznou hlavičku ale Koubek v poklidu skrotil v náručí. Kuriózní situace byla k vidění jen o chvilku později na druhé straně hřiště, kde si málem jeden z domácích hráčů srazil míč do vlastní sítě.

Se zajímavými situacemi se zhruba v polovině první půle doslova roztrhl pytel. Nestor totiž ve dvacáté deváté minutě znovu vyzkoušel pozornost libereckého brankáře, který si ale připsal další úspěšný zákrok po přízemní střele do středu branky.

První změna skóre se tak udála až ve třicáté páté minutě. Miloševič poslal z pravé strany přesný centr do pokutového území, kde se nejlépe zorientoval Tomáš Berger a ten přesnou hlavičkou k tyči nedal Koubkovi žádnou šanci. Další gólové šance přinesla čtyřicátá třetí minuta. Nejdříve ale úřadoval gólman Slovanu, který vychatal Vrzala. Ten se ještě dostal k hlavičce, ta ale skončila jen na břevně liberecké branky a proto odcházeli Pražané do šaten jen s jednogólovým vedením.

Slovan nevstoupil do druhého poločasu vůbec ideálně a také hodně nešťastně. Tři minuty po změně stran si totiž balon do vlastní sítě srazil Karafiát a Dukla tak vedla už o dva góly. Liberečtí poté převzali iniciativu a snažili se o kontaktní branku. V šedesáté deváté minutě se do míče opřel Bakoš, který ale svého bývalého spoluhráče v brance Dukly nepokořil.

Třináct minut před koncem mohl vedení Pražanů navýšit Mareš. Toho přesným centrem vyzval k hlavičce Berger. Balon ale nakonec skončil jen v boční síti liberecké branky. V závěru už žádná branka nepadla a Slovan tak v prvním jarním utkání vyšel bodově naprázdno. Reparát bude moci složit příští týden v sobotu proti Jablonci.

Luboš Kozel (FK Dukla Praha): Pro nás dnešní utkání bylo nesmírně důležité, protože bodový zisk po podzimu nebyl bůhvíjaký a případný další domácí nezdar by byl komplikací. Hráči na to byli připravení a nabuzení, ale ono to někdy trochu svazuje nohy. Začátek utkání jsme moc nezachytili a byli jsme nervózní. Možná 25 minut jsme byli určitě tím horším na hřišti, bylo důležité, že jsme v téhle fázi neinkasovali. Tam nás podržel i Lukáš Hroššo. Utkání zlomil první gól, protože jsme okamžitě vyrostli a získali sebevědomí, naopak s Libercem to trošku zacloumalo. Druhý poločas byl z naší strany hlavně z defenzivního hlediska velmi dobře odehraný. Od chvíle, kdy jsme odskočili na dvě branky, jsme to měli pod kontrolou. Liberec byl víc na míči, ale do nějakých vyložených šancí se nedostal.

Jindřich Trpišovský (FC Slovan Liberec): Inkasovaná branka s námi zamávala až moc. Náš výkon do té doby se absolutně zhroutil a vytratili jsme se ze hřiště. Je to pro mě zklamání, protože od zhruba té 30. minuty už byla Dukla jasně lepší a náš výkon šel rapidně dolů. O poločase jsme se bavili o tom, že máme 45 minut, abychom to zlomili. I na podzim jsme zápasy otáčeli, bohužel jsme za tři čtyři minuty udělali hrubou chybu, dostali druhou branku a v podstatě jsme za druhý poločas pořádně branku soupeře neohrozili. Samozřejmě nám odešli důležití hráči, ale už tu nejsou a nebudou. Je to na nás, abychom to dokázali. Myslím, že je tu dost kvalitních a zkušených hráčů.