FC Slovan Liberec | Reportáž ze zápasu: FCSL - Plzeň 6:1
25.03.2023

Fotbalistky Slovanu vyhrály proti Plzni 6:1 a bude je čekat skupina o titul

Liberec - V posledním kole základní části nejvyšší soutěže žen se liberecké fotbalistky představily v domácím prostředí proti Plzni. Duel zvládly jednoznačně a potvrdily roli favoritek, když svého soupeře přehrály jasně 6:1. Nyní se budou připravovat na nadstavbovou část, ve které se představí ve skupině o titul.
14.kolo, sobota 25.3.2023, 11:00
6:1
(4:0)
FC Viktoria PlzeňFC Viktoria Plzeň

Pižlová (46. Dolejšová) - Huvarová (67. Harvilová), Černá T. (67. Antalová), Buryánová, Sováková (53. Dinh Thanhová), Šušolová, Košíková (C), Kantarská, Křivská, Bužková (53. Mastníková), Šubrtová

FC Viktoria Plzeň: Radová - Pacandová, Burešová, Horáčková, Mrázová (C), Kochanová, Pelikánová, Markelová (46. Klepsová), Tauberová, Lukáčová Z., Lukáčová J. (79. Märzová)

Branky: 14. a 24. Černá T., 38. (penalta) a 49. Šubrtová, 44. Křivská, 46. Sováková - 66. Lukáčová J.

Žluté karty: 59. Černá T.

Rozhodčí: Kánská - Špindlerová, Machová

Diváci: 65

Liberecké fotbalistky vstoupily do utkání aktivně a navázaly na výkon z posledního kola proti Brnu. Do vedení poslala Slovan již ve 14. minutě Tereza Černá. Stejná hráčka zvyšovala o deset minut později na rozdíl dvou branek. Plzni se nepodařilo po inkasovaných gólech oklepat a do konce poločasu musela brankářka Radová ještě dvakrát lovit míč ze sítě. V 38. minutě proměnila penaltu Anna Šubrtová a ve 44. minutě se trefila Karolína Křivská.

Po změně stran svěřenkyně trenéra Myslivce na soupeře znovu vlétly a ve 49. minutě bylo skóre 6:0. Trefila se Nela Sováková a svoji druhou branku přidala Anna Šubrtová. Následně došlo k několika změnám na hřišti a do utkání zasáhly rovněž hráčky, které čekaly na svoji šanci na lavičce. V 61. minutě se dočkala gólu i Plzeň, když se ve čtvrtém utkání po sobě prosadila Janka Lukáčová.

Vítězství 6:1 znamenal pro fotbalistky Liberce důležitých zisk tří bodů před začátkem nadstavbové části. V té se Slovan představí dohromady v šesti zápasech, a to proti Slavii, Spartě a Slovácku.

Petr Myslivec (FC Slovan Liberec): Jsem rád, že jsme základní část zakončili jednoznačným vítězstvím proti našemu sousedovi v tabulce. Musím děvčata opět pochválit, že navázala na dobrý výkon z Brna. Střelecky jsme se ještě zlepšili. Branky byly různorodé a padaly po akcích, které trénujeme v průběhu týdne. Jsem rád, že se to v zápasech ukázalo. Holky navíc hrály s chutí, se zájmem a i to vedlo k tomu, že jsme soupeře přehráli. Věřím, že v nadstavbové části uděláme vše proto, abychom skončili na vytouženém třetím místě.