FC Slovan Liberec | Reportáž ze zápasu: Slovan B - Chlumec nad Cidlinou 3:0
22.10.2023

Paráda! Béčko přehrálo Chlumec 3:0 a bere další tři body

Liberec – Skvělá šňůra prodloužena! Béčko Slovanu bodovalo popáté v řadě, během nedělního dopoledne přehrálo Chlumec nad Cidlinou 3:0. Skóre otevřel ve 38. minutě Chidera Okoh, prosadili se také Jakub Hudák a Jan Málek. Po další výhře se naše mužstvo přiblížilo na dostřel šesté pozici.
12.kolo, neděle 22.10.2023, 10:15
FC Slovan Liberec B FC Slovan Liberec B
3:0
(1:0)
FK Chlumec nad CidlinouFK Chlumec nad Cidlinou
FC Slovan Liberec B: Hasalík – Kočka, Lehoczki, Govaers – Winkler (81. Kytka), Polyák, Varfolomejev, Penner (81. Juzvak) – Hudák (75. Málek), Okoh (65. Kok), Lexa (75. Horňáček)
FK Chlumec nad Cidlinou: Brát – Veselka (88. Krčál), Kneifel, Kopáč, Řezníček, Slavík (65. Kejř), Doležal, Labík (46. Čáp), Bastin, Zukal (52. Havel), Vaníček (46. Weis)
Branky: 38. Okoh (Penner), 70. Hudák (Kok), 90. Málek (Juzvak). Rozhodčí: Kolátor – Baum, Suchánek. Neproměněná penalta: 17. Bastin (CNC). ŽK: 57. Govaers, 75. Hudák – 31. Labík, 58. Kopáč. Diváci: 100.

Utkání se mohlo vyvíjet opačným směrem, ale Lukáš Hasalík chytil v 17. minutě penaltu Tomáše Bastina a skóre tak zůstalo bezbrankové. Před koncem prvního poločasu si pak na roh naběhl Chidera Okoh, který neomylně hlavičkou poslal míč k pravé tyči. Stejný hráč unikal ještě před přestávkou sám na gólmana, tentokrát však přesně nezakončil.

Slovan skóre navýšil v 70. minutě, po dobrém prodloužení výkopu Hasalíka ve středu hřiště se do úniku šikovně prodral Jakub Hudák a se stoprocentní šancí si poradil. Liberecký gólman následně vytáhl další zákrok par excellence, když lapil gólovou hlavičku hostujícího útočníka. Na druhé straně navíc stvrdil vítězství béčka ranou do šibenice Jan Málek po skvěle vyřešeném rychlém kontru.

B-tým tak prodloužil sérii bez porážky na pět duelů, v posledních čtyřech zápasech navíc neinkasoval. „Nemyslím, že bychom se na defenzivu nějak zvlášť zaměřovali. Pořád nám jde především o herní projev směrem dopředu, ale z čistých kont v posledních utkáních máme samozřejmě radost. Myslím, že za tím stojí dobré výkony našich golmanů, poctivá práce celého týmu směrem dozadu a také naše aktivní hra na míči," popisoval trenér Jakub Harant.

Slovan je aktuálně v tabulce na 9. místě se 16 body.

Jakub Harant (FC Slovan Liberec): „Výsledek vypadá jednoznačně, vítězství se ovšem nerodilo lehce. Do 30. minuty byl náš výkon kvalitní, pak bohužel postupně uvadal. Kluci ale zápas dobře odpracovali, výborný byl zejména výkon brankáře Lukáše Hasalíka. Za stavu 0:0 chytil penaltu a za stavu 1:0 pak velkou soupeřovu šanci. Ze tří bodů máme velkou radost, nyní se musíme pořádně připravit na těžký zápas v Brozanech.”