FC Slovan Liberec | Reportáž ze zápasu: FCSL - Warta Poznań 1:1
27.01.2024

Slovan v Turecku remizoval 1:1 s polskou Wartou Poznaň

Adam Žatečka
Liberec/Belek - Liberecký tým na konci prvního týdne tureckého soustředění odehrál druhé přípravné utkání. Soupeřem mu bylo polské mužstvo Warta Poznaň. Duel hraný v Beleku odstartoval v 13:00 našeho času. Slovan v něm byl od začátku aktivnější, odměna ale přišla až na konci poločasu, kdy se trefil Penner. Ve druhé půli se po sporně proměněné penaltě skóre vyrovnalo. Poté už nikdo nedokázal skórovat a zápas skončil remízou 1:1.
Turecko, sobota 27.1.2024, 13:00, Belek
1:1
(1:0)
Warta PoznańWarta Poznań

1. poločas: Bačkovský - Mikula, Chaluš, Pourzitidis - Penner, Varfolomejev, Doumbia, Preisler - Kok, Kulenović, Tupta

2. poločas: Hasalík - Mikula (65. Fukala), Chaluš (75. Lehoczki), Prebsl - Penner (65. Ghali), Frýdek, Žambůrek, Preisler (65. Letenay) - Tupta (65. Višinský), Rabušic, Horský

Warta Poznań:

Lis (46. Grobelny) – Bartkowski (72. Rychlik), Tiru (78. Bartkowski), Pleśnierowicz (31. Stavropoulos 46. Pleśnierowicz) – Matuszewski (64. Borowski), Kupczak, Żurawski (59. Eppel), Mezghrani (72. Matuszewski) – Vizinger (78. Stańczak), Eppel (31. Savić)

Branky: 41. Penner - 55. Vizinger

Žluté karty: 36. Doumbia, 59. Chaluš, 90. Žambůrek - 40. Żurawski

Jako první se ke střele dostal už ve druhé minutě Preisler. Svou slabší nohou ale polského brankáře neohrozil. Liberec byl z počátku aktivnější a svého soupeře vysokým napadáním dostával pod tlak. Warta se do první velké šance dostala až v 25. minutě. Żurawski předložil míč do vápna, kde hledal své spoluhráče. Jeden z nich dokázal zakončit, ale Bačkovský se nenechal zaskočit a vytěsnil jeho střelu na roh.

Liberec byl i nadále více na balónu a útočil, zejména z pravé strany létalo hodně centrů. Po jednom takovém zahrávali liberečtí roh. Ten byl rozehrán na krátko na Doumbiu. Liberecký záložník prošel k vápnu a přihrál Nicolasu Pennerovi, který střelou na přední tyč poslal Slovan do vedení. Poté už se nic nestalo a první půle skončila ve prospěch našeho týmu.

Druhý poločas začal lépe pro polský tým. Jeden z útočníků dostal dobrou přihrávku do běhu a Preisler ho ve vápně fauloval. Byl pískán pokutový kop, ke kterému se postavil Dario Vizinger. Hasalík předvedl dobrý zákrok, když vystihl stranu. Míč se ale odrazil do břevna a poté bylo sporné zda přešel brankovou čáru, rozhodčí ale branku uznal. I po přestávce byl Slovan aktivnější, byl více na míči a více útočil.

V 80. minutě vystihl Michael Rabušic špatnou rozehrávku a postupoval na brankáře, který ho zastavil. Tento sporný moment byl posouzen jako faul našeho útočníka. Slovan útočil i nadále, ale přímé střely moc nepřicházely. Na závěr mělo naše mužstvo k dispozici ještě přímý kop. S ním si ale poradil brankář Warty. Nic dalšího už se v utkání nestalo a skončilo tak remízou 1:1.

Luboš Kozel (FC Slovan Liberec): „Dnes bych to zhodnotil na dvě části. První poločas snesl velmi dobrá měřítka, vedli jsme zaslouženě 1:0. Dozadu jsme hráli poctivě, soupeř neměl žádnou brankovou příležitost, my jsme jich měli daleko víc, akorát nám někdy chyběla kvalita ve finální přihrávce, nebo v zakončení. Druhý poločas jsme udělali chybu ze které byla penalta, byl to velice laciný gól. Závěr byl důrazný, hektický a rozkouskovaný, potom šla kvalita hry výrazně dolů.“