FC Slovan Liberec | Reportáž ze zápasu: Sparta B - FCSL 3:2

U17 - ČLD, 23.kolo: AC Sparta Praha vs. FC Slovan Liberec 3:2 (3:1)

Nejlepší zápas, který jsme dosud odehráli.

23.kolo, neděle 1.5.2022, 10:00, TCM Strahov
(3:1)
FC Slovan Liberec: Stehlík - Pozler, Procházka F., Havlíček - Přibyl, Vacek, Zítko, Dušák (54´ Novotný) - Malý (81´ Podrazil), Strnad (81´ Dubský), Janů (63´ Salich)
Branky: 6´ Zítko, 86´ Novotný, Rozhodčí: Lafek - Vojáček, Hruška
Diváci: 80

Utkání od úvodu ve velmi vysokém tempu, které se přelévalo z jedné strany na druhou.

V 6.minutě jsme se dostali po dobrém presinku do vedení brankou Zítka. Nadále jsme měli velmi dobrý přechod do útočné fáze a byli jsme nebezpeční.

Bohužel jsme vedení neudrželi moc dlouho a ve 12.minutě po naší chybě Sparta vyrovnala. Během pěti minut dokonce utkání otočila a rázem jsme prohrávali 3:1. Všechny branky po našich individuálních chybách + jedné vlastní.

Nepolevili jsme celých devadesát minut, presovali jsme a dostupovali Spartu hned po rozehrávce, které nezbývalo pouze nakopávat. V posledních třiceti minutách jsme byli už jasně lepší a Spartu jsme zatlačili. Měli jsme minimálně pět jasných možností na vyrovnání. Snížit se nám podařilo až v 86.minutě a závěrečný tlak už gól nepřinesl.

Tento týmový výkon byl podpořen velmi dobrými individuálními výkony - Vacek, Zítko, Strnad a Stehlík.

Trenér Benek: "Klukům jsem poděkoval za přístup a hlavně za fotbalovost, týmovost a projev, jakým jsme se tu prezentovali."