FC Slovan Liberec | Alkmaar se blíží, máme ho již v hlavách, připouští po Trenčíně Dzon Delarge
18.01.2014

Alkmaar se blíží, máme ho již v hlavách, připouští po Trenčíně Dzon Delarge

Pavel Kuba
V sobotním přípravném zápase s Trenčínem se konžský útočník Dzon Delarge postaral o jednu branku svého týmu, nechybělo však mnoho a v závěrečných minutách mohl přidat i vítěznou trefu. Trenčínského brankáře Volešáka ale nepřekonal. Slovan tak ve svém druhém přípravném duelu znovu remizoval shodně 2:2. K utkání a probíhající přípravě se po skončeném zápase vyjádřil právě třiadvacetiletý fotbalista Slovanu.

Utkání s Trenčínem nakonec skončilo smírně 2:2. Hodnotíte ho jako úspěšné?
Dá se to tak říci. Na přípravné utkání se duel s Trenčínem odehrál v solidním tempu, k vidění bylo mnoho pěkných akcí na obou stranách. Dobře jsme začali, byli jsme aktivnější, branky ovšem stříleli jen Trenčínští. Ve druhém poločase jsme ještě více zabrali a po zásluze vyrovnali. Remízu bereme, ovšem klidně jsme mohli dopadnout lépe.

V závěrečné minutě jste dokonce vy osobně měl na kopačce rozdílovou trefu, dostal jste se za záda soupeřovy obrany a měl před sebou jen brankáře. Co se nepovedlo?
Byla to obrovská šance. Přebral jsem od spoluhráče ve velké rychlosti míč a řítil se sám na brankáře. Věděl jsem ale, že v patách mám obránce, proto jsem nechtěl nic moc vymýšlet a rozhodl se pro okamžitou střelu. Bohužel jsem nezamířil přesně a gólman dokázal moji ránu vytáhnout na roh. Škoda, byl by to pěkný obrat.

Jednalo se sice jen o přípravný zápas, přesto si z něj musíte odnášet spoustu poznatků. Můžete nějaké vyjmenovat?
Určitě si vážíme toho, že se nám podařilo stáhnout nepříznivý výsledek. Ukázalo to vnitřní sílu našeho týmu. Od toho vlastně přípravná utkání jsou. Nejedná se jen o zpestření zimní přestávky, je potřeba se udržovat v tempu a v kondici.

Na co se jinak v zimní přípravě zaměřujete?
Snažíme se dostat do dobré fyzické kondice. Hodně na trénincích běháme, jsme neustále v pohybu, snažíme se dohnat manko, které jsme přes svátky nabrali. Zaměřujeme se ovšem také na herní prvky, například na rychlou rozehrávku a přechod do útočné fáze. K tomu nám pomáhají i zmíněné přípravné zápasy. Proti Trenčínu se jednalo o druhý duel, věřím, že s přibývající herní praxí se bude zvyšovat i náš výkon. Až do té úrovně, kdy budeme stoprocentně připraveni na Alkmaar.

Máte v hlavách již únorový zápas s holandským týmem?
Je to tak, myslíme na něj čím dál tím víc. Čeká nás již dvacátého února, což je za pár týdnů. Rychle se to přibližuje, nedá se na něj nemyslet. Jdeme sice v přátelských zápasech utkání od utkání, vše ale směřujeme k duelu Evropské ligy a následující Gambrinus lize. Ta začne hned nato.