FC Slovan Liberec | Ceníme si umazání dvoubrankového manka, mít jsme ho ale nemuseli, říká Josef Šural
18.01.2014

Pavel Kuba
Mladý útočník Slovanu Josef Šural se sice v sobotním přípravném zápase proti Trenčínu gólově neprosadil, svoji aktivitou si však vytvořil několik slibných šancí a slovenským obráncům nadělal nemalé problémy. Po remíze 2:2 na neutrální půdě v Nymburku to byl právě on, kdo byl vyzván hodnotit přípravný duel, který pro Liberec nakonec nedopadl špatně.

Splnil zápas očekávání, se kterými jste do něj šli?
Byl to přípravný zápas na těžkém terénu, i když na leden byla fantastická tráva. Do zápasu jsme vstoupili výborně, měli jsme převahu, měli jsme šance, byli jsme herně lepší a do ničeho jsme soupeře nepouštěli. Udělali jsme ovšem jednu hrubku na vlastním vápně, čímž jsme soupeři darovali vedoucí gól. Dále byla hra vyrovnaná, protivníci ale přidali druhou trefu ze standardní situace. Proto jsme první poločas prohráli 0:2, i když si myslím, že jsme určitě nebyli horší.

Ve druhém poločase jste ale už jednoznačně lepší byli, navíc jste svoji převahu podtrhli i dvěma góly.
Udělali jsme o přestávce nějaké změny, prostřídali jsme to. Poločas byl dlouho znovu vyrovnaný, ke konci jsme si ale vytvořili obrovskou převahu, díky které se nám podařilo vyrovnat.

Stáhli jste tedy dvoubrankovou ztrátu, jedná se o nejdůležitější pozitivum, které si z dnešního zápasu odnášíte?
Největší plus to asi bude. Velké mínus ale také je, že hrajete celkem dobře a prohráváte v poločase 2:0.

Sám jste měl několik šancí ke vstřelení branky, nejvíce po gólu volal průnik z levého křídla k bráně. Co chybělo k úspěchu?
Míč se mi trochu zamotal pod nohami, když jsem vyjížděl ze souboje. V tom okamžiku ke mně přiletěl druhý hráč a rychle mi ho ukopl pryč. Škoda. Naštěstí se trefili kluci Dzon s Isaacem, čímž nám pomohli zápas srovnat.

Jak na vás vůbec slovenský tým působil? Čekali jste, že budou i v přípravném utkání tolik lítat po hřišti?
Trenér nás na ně upozorňoval. Říkal, že je to kvalitní tým, který se snaží hrát a kombinovat po zemi, nepraktikují žádné dlouhé nákopy. Jeho slova se potvrdila, hráli dobrý fotbal, měli na hřišti několik velmi kvalitních hráčů. Není divu, že hrají vršek slovenské tabulky.

Dnešní den čeká na váš tým ještě jeden zápas, v rámci Tipsport ligy sehrajete duel v Praze. Nastoupí úplně jiná sestava?
Je to tak, máme ještě jeden zápas, v Praze hrajeme s Pardubicemi. Jede tam ovšem náš B – tým doplněný o hráče, kteří proti Trenčínu nehráli nebo odehráli jen pár minut. Bude to celkem namíchaná sestava.

Celý sobotní den zakončíte večer plesem v Liberci. Máte na takhle pořádnou porci aktivit vůbec síly?
A večer bude ještě ples. Teď se sbalíme, naobědváme a jedeme do Liberce. Tam si chvíli odpočinu a večer jdeme na ples. Sil sice mnoho není, ale je to příprava, tak není moc, na co se šetřit.