FC Slovan Liberec | Bod jsme soupeři prakticky darovali, smutní zkušený Tomáš Ďubek
Menu Další Zavřít Zavřít
30.09.2014

Bod jsme soupeři prakticky darovali, smutní zkušený Tomáš Ďubek

Dominik Jakubec
Liberec – V utkání s Mladou Boleslaví mnoho šancí připravil, sám se dokonce hned v několika z nich ocitl, na skvěle chytajícího brankáře Aleše Hrušku ale nevyzrál. „Jejich gólman byl sice vynikající, ale to mě neomlouvá. Gól jsem jednoznačně dát měl,“ sypal si po zápase popel na hlavu Tomáš Ďubek.

Tomáši, jak moc tě po utkání mrzí vaše zahozené šance?
Samozřejmě mě to velmi mrzí. Chtěli jsme naplno bodovat a šance jsme k tomu rozhodně měli, určitě tedy můžeme o utkání s Boleslaví mluvit jako o ztrátě dvou bodů.

Konkrétně ty jsi měl v zápase dvě velké příležitosti. Co se při nich stalo špatně?
Obojí mělo skončit gólem, to je jasné. Hlavně ta první byla opravdu stoprocentní. Kdybych tehdy ten gól dal, věřím, že bychom vyhráli, tím spíše mě to mrzí. Já ho ale nedal... Je to velká škoda, protože jsme svou neproduktivitou soupeři prakticky darovali bod za remízu.

Tomáš Ďubek

Jaký byl při zakončení tvůj úmysl?
Po pravdě jsem se hlavně soustředil, aby mi míč před střelou moc neskočil. Chtěl jsem to poslat takové polovysoké, brankář si dokonce vybral jinou stranu, ale já ho trefil jen do nohy. Jinak jejich gólman chytal výborně, což ale není omluva.

Řešil bys nyní zpětně situaci trochu jinak?
Myšlenka byla od začátku to hrát trochu výš, ale to už je teď těžké hodnotit nebo rozebírat. Každopádně musím jednoznačně přiznat, že to zkrátka měla být branka a byla to moje chyba.

Neproměněné šance vás už stály v probíhající sezoně mnoho bodů...
Samozřejmě, že ty remízy nejsou úplně příjemné. Ale takové zápasy, jako proti Mladé Boleslavi, když máme tolik šancí, prostě musíme dovést do vítězného konce. Od začátku jsou to úplně ty stejné chyby. Tentokrát jsem ty šance měl já a neproměnil jsem je, takže to je rozhodně moje chyba.

Šest remíz v devíti zápasech, to asi není úplně lichotivá bilance?
To určitě není. Sice se neprohrálo, ale ty ztracené body i tak mrzí, což platí o to více před vlastními diváky. Jak už jsem říkal, Boleslavi jsme body prakticky darovali.


Generální partner
Preciosa
Prémiový partner
Tipsport
Hlavní partneři
T-Mobile Renomia AUTO KP Plus Pregis Canis Pivovar Svijany
Další partneři
Libea KEEN
Mediální partneři
Liberecká drbna Radio Blaník Liberec