FC Slovan Liberec | Bude strašné jen sedět na tribuně, ví vykartovaný Lukáš Pokorný
Menu Další Zavřít Zavřít
27.11.2015

Bude strašné jen sedět na tribuně, ví vykartovaný Lukáš Pokorný

Dominik Jakubec
Braga - Přestože Slovan rozhodující skupinový duel teprve čeká, pro Lukáše Pokorného již v tomto kalendářním roce evropské poháry skončily. Čtvrt hodiny před koncem totiž mladý stoper po tvrdém zákroku u lajny vidět svou třetí žlutou kartu, což automaticky znamená stopku do dalšího zápasu. "Hned jsem věděl, že je zle," přiznává Pokorný.

Jak bys utkání zhodnotil?
V prvním poločase jsme se dlouho dokázali držet našich taktických pokynů, ale po poločase už nám to tolik nešlo. Zatlačili nás, všechno se na nás valilo. Skoro celých 45 minut jsme byli pod tlakem a ani se nám nedařilo vyrážet do brejků. Ukázalo se, že je Braga opravdu silným týmem.

Na zápas navíc osobně asi nebudeš vzpomínat příliš v dobrém?
Pro mě vlastně zápas dopadl nejhůř, jak mohl. Nejen, že jsme prohráli, ale navíc jsem dostal také třetí žlutou kartu. Před zápasem jsme se s trenérem bavili, jestli by nebylo lepší to pošetřit na Marseille, ale chtěl jsem hrát, každý takovýhle zápas je svátek. Doufal jsem, že tu kartu nedostanu, ale bohužel, stalo se přesně to nejhorší.

Mohl bys ten moment popsat?
Myslel jsem si, že bude balon trochu pomalejší, že mu vlétnu pod nohy a vypíchnu mu ho. Myslím, že jsem nejdřív zasáhl balon a pak teprve nohy, ale rozhodčí to posoudil jako faul na žlutou kartu. Já mu to ani nijak nevyčítám, vím, že jsem udělal blbost.

Tušil jsi hned, že je zle?
Ano, hned, jak si tam dal hráč tělo, že jsem po vypíchnutí balonu vzal i jeho, mi bylo jasné, že je zle. Už když jsem dostal kartu, honilo se mi hlavou, že si proti Marseille nezahraju, ale musel jsem to hodit za hlavu a dokončit zápas. Pořád jsme měli hodně času, abychom utkání dohráli do remízy, nebo třeba vyhráli, ale bohužel se ani to nepovedlo.

Poslední zápas ve skupině tak budeš sledovat pouze z tribuny.
Já si to ani nedokážu pořádně představit. Už teď se ve mně mísí všechny možné pocity, že bude strašné tam sedět a vědět, že klukům nemůžu pomoct. Máme naštěstí široký kádr, takže doufám, že to zvládneme. Snad se nám dají dohromady někteří marody a budeme moci jít do zápasu v nejsilnější možné sestavě.

Groningen dlouho držel v Marseille remízu a zdálo se, že by vám stejný výsledek s Marseille mohl stačit na postup. Mění se pro vás nyní něco s tím, když musíte vyhrát?
My jsme počítali s tím, že bude rozhodovat až poslední zápas, ať už nám bude stačit remíza, nebo budeme potřebovat vyhrát. A hrát na remízu s Marseille, to by stejně asi ani nešlo. V podstatě se pro nás tedy nic nemění, kluci by do zápasu šli s tím, že chtějí vyhrát, v jakémkoliv případě.


Generální partner
Preciosa AAA Auto
Hlavní partneři
Pražská plynárenská T-Mobile Renomia AUTO KP Plus Canis Pivovar Svijany
Další partneři
Masea 1. jizerskohorská stavební
Mediální partneři
Náš region Beat radio
×
Odehráno v 19:00
SK Slavia Praha
FC Slovan Liberec